Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Chcesz zostać chrzestnym? Zobacz, jakie musisz spełnić warunki
Adobe Stock
Aktualności

Chcesz zostać chrzestnym? Zobacz, jakie musisz spełnić warunki

Żeby zostać rodzicem chrzestnym, nie wystarczy samemu przystąpić do chrztu, komunii i bierzmowania. Kościół może wymagać zaświadczenia, że jest się praktykującym katolikiem. A to nie koniec wymagań.

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu chrześcijan. Jeśli chcesz zostać ojcem chrzestnym lub matką chrzestną, musisz pamiętać, że od ubiegłego roku wymogi Kościoła są mocno zaostrzone. Nie wystarczy więc, że kandydat ma ukończone 16 lat, uczęszczał na katechezę szkolną, jest wierzący i przystąpił do chrztu, komunii oraz bierzmowania i może przystąpić do sakramentu pokuty i komunii świętej. 

Elegancki makijaż na chrzest i komunię świętą – w 7 minut! [WIDEO]

Rodzice chrzestni nie mogą żyć w niesformalizowanym związku

Kancelaria parafialna może wymagać od kandydatów, by podpisali specjalnie oświadczenie o tym, że są praktykującymi katolikami. Muszą zapewnić, że prowadzą życie zgodnie z wiarą katolicką: nie żyją w związku niesakramentalnym ani w konkubinacie, uczestniczą co niedzielę we mszy świętej, nie podlegają „żadnej karze kanonicznej wymierzonej lub zadeklarowanej zgodnie z prawem”.

Drugą część oświadczenia wypełnia proboszcz parafii, do której należy kandydat na rodzica chrzestnego. Potwierdza w nim, że nie widzi przeszkód do podjęcia tej roli. Do najważniejszych zadań rodzica chrzestnego będzie należeć pomoc w wychowaniu dziecka w wierze katolickiej.

Uważacie, że Kościół katolicki ma słuszne wymagania, czy ta lista to jednak przesada?

Zobacz też:

Gosia Rozenek i Radek Majdan nie ochrzczą syna
screen/Instagram m_rozenek
Aktualności
Małgorzata Rozenek-Majdan nie ochrzci syna: „Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro"
Najbardziej znana para polskiego show-biznesu nie ochrzci swojego potomka? Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan wytłumaczyli swoją decyzję. Zdradzili, że chrztu tak naprawdę nigdy nie planowali!

Małgorzata Rozenek-Majdan wraz ze swoim mężem są zgraną parą już od kilku lat. Do pełni szczęścia brakowało im jedynie dziecka. Spełnili swoje marzenie i 10 czerwca 2020 roku na świat przyszedł mały Henryk . Zdradzili jednak, że nie zamierzają ochrzcić swojego dziecka.  Nie będzie chrztu? W ubiegłym roku media obiegła informacja o planowanym chrzcie Henryka. Plotkowano, że rodzicami chrzestnymi chłopczyka zostaną rodzice Małgorzaty Rozenek-Majdan. Okazuje się, że była to zwykła plotka, ponieważ młodzi rodzice nie planują chrztu swojego dziecka. „Nigdy nie planowałam akurat chrztu. Jesteśmy pełni wątpliwości” – wyznała „Perfekcyjna Pani Domu”.           Wyświetl ten post na Instagramie.                   Wczoraj był ważny dzień. Swoją premierę miała, chyba najważniejsza książka autorstwa mojego przyjaciela @wiktor.krajewski Książka intymna, wzruszająca, pełna miłości. To opowieść o niezwykłej miłości babci do wnuka i o pustce, którą po sobie, umierając zostawiła. Czytając „Chciałbym nigdy Cię nie poznać” wiele razy miałam łzy w oczach, wiele razy przypominałam sobie moją babcię. Wiele razy myślałam czy odpowiednio doceniam moich bliskich. To książka szczera i piękna. To książka do której się wraca i w której każde słowo ma znaczenie... @wiktor.krajewski jestem dumna i szczęśliwa, że jesteś moim przyjacielem i mam nadzieję, że zawsze ja i moja rodzina będziemy mogli wspierać Cię w ważnych chwilach. Wiem, że zawsze mogę na Ciebie liczyć, wiedz, że Ty zawsze możesz liczyć na mnie ❤️ p.s. mówi się że „twoi przyjaciele świadczą o tobie” w jak wspaniałym świetle stawia...

Ida Nowakowska w kościele z synkiem
Instagram
Aktualności
Ida Nowakowska pokazała synkowi kościół: „Mały uwielbia tu być”
Ida Nowakowska pochwaliła się kolejną rodzinną wycieczką. Tym razem młoda mama wraz z synkiem odwiedziła kościół. Gwiazda była zachwycona, bo dziecku wizyta najwyraźniej się spodobała.

Ida Nowakowska pokazała synkowi kościół. Głęboko wierząca mama nie ukrywała swojej radości, gdy okazało się, że maluszkowi to święte miejsce też przypadło do gustu. Ida Nowakowska z synkiem w kościele: „Uwielbia tu być!” Prezenterka wielokrotnie podkreślała, jak ważna w jej życiu jest wiara i tradycyjne rodzinne wartości. Jest nawet przekonana, że wymodliła sobie ciążę . Nic dziwnego więc, że jej synek nie musiał długo czekać na pierwszą wizytę w kościele. Rodzice zabrali go tam w ostatnią niedzielę. Ida Nowakowska nie posiadała się z radości, bo wycieczka przebiegła bez zakłóceń, a w pustym kościele rodzina mogła w skupieniu celebrować wspólnie spędzany czas. Maluszkowi podobno bardzo się podobało! „Na koniec dnia sami, samiusieńcy w kościółku. Mały uwielbia tu być... przepiękne chwile” – podpisała zdjęcia na InstaStories. Gratulujemy młodej mamie odwagi w prezentowaniu swoich poglądów, bo przecież najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą. Zobacz też: Ida Nowakowska BŁYSKAWICZNIE wróciła do pracy po porodzie Ida Nowakowska ZASZALAŁA z wózkiem dla synka. Też taki chcemy! Andziaks przekłuła uszy rocznej córce. „Nasza niunia też musi mieć” (FILM)

ksiądz
Adobe Stock
Aktualności
Ksiądz kupuje respiratory zamiast budować kościół. Zdecydowana reakcja parafian
Pieniądze zebrane na budowę nowego kościoła zostały przekazane na zakup respiratorów – w ten sposób ksiądz z niewielkiej miejscowości pod Szczecinem pomaga zarażonym koronawirusem. Co na to parafianie?

Proboszcz parafii w Mierzynie podjął decyzję, aby pieniądze przeznaczone na budowę nowego budynku kościoła przekazać szpitalowi w Szczecinie. To prawie 70 tys. zł, za które będzie można kupić profesjonalne respiratory ratujące życie zarażonych koronawirusem.  Ksiądz kupił respiratory Ksiądz Zbigniew Wyka postanowił wstrzymać budowę kościoła, który powstaje od 2016 roku w Mierzynie. Zamiast tego przekazał 69,120 zł szpitalowi klinicznemu nr 1 w Szczecinie. Taka kwota wystarczy na zakup dwóch respiratorów, często niezbędnych dla ratowania zdrowia i życia chorych na Covid-19. W całym województwie zachodniopomorskim jest już ponad 100 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem , a przed szpitalami są ustawiane polowe izby przyjęć. Swój wybór ksiądz wytłumaczył w liście do parafian: „Dlaczego tak zrobiłem – bo budowa nieco i tak poczeka ze względu na epidemię, a życie ludzkie jest bezcennym darem, życie każdego z Was Kochani i przepraszam jeśli nie tak postąpiłem”. Ksiądz Wyka z Mierzyna znany jest także z innych nietypowych akcji na terenie swojej parafii: w minioną Niedzielę Palmową zorganizował 46 mszy w kościele, specjalnych namiotach i biurze parafialnym. W każdej mszy mogło wziąć udział tylko 5 osób, a miejsca trzeba było rezerwować. Wcześniej błogosławił pozostających w domach mieszkańców miasteczka, jeżdżąc ulicami na platformie samochodu. Wszystko po to, by ograniczyć kontakty między ludźmi i zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Respiratory zamiast kościoła – co na to parafianie? Mieszkańcy Mierzyna zdecydowanie reagują na całą działalność księdza Wyki – w sieci przeważają słowa uznania i duma z proboszcza. „Super inicjatywa. Można inaczej? Można!”, „Brawa dla księdza, niech inni biorą przykład” – to niektóre komentarze zostawiane przez mieszkańców...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz