Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Ida Nowakowska w kościele z synkiem
Instagram
Aktualności

Ida Nowakowska pokazała synkowi kościół: „Mały uwielbia tu być”

Ida Nowakowska pochwaliła się kolejną rodzinną wycieczką. Tym razem młoda mama wraz z synkiem odwiedziła kościół. Gwiazda była zachwycona, bo dziecku wizyta najwyraźniej się spodobała.

Ida Nowakowska pokazała synkowi kościół. Głęboko wierząca mama nie ukrywała swojej radości, gdy okazało się, że maluszkowi to święte miejsce też przypadło do gustu.

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

Ida Nowakowska z synkiem w kościele: „Uwielbia tu być!”

Prezenterka wielokrotnie podkreślała, jak ważna w jej życiu jest wiara i tradycyjne rodzinne wartości. Jest nawet przekonana, że wymodliła sobie ciążę. Nic dziwnego więc, że jej synek nie musiał długo czekać na pierwszą wizytę w kościele. Rodzice zabrali go tam w ostatnią niedzielę. Ida Nowakowska nie posiadała się z radości, bo wycieczka przebiegła bez zakłóceń, a w pustym kościele rodzina mogła w skupieniu celebrować wspólnie spędzany czas. Maluszkowi podobno bardzo się podobało!

„Na koniec dnia sami, samiusieńcy w kościółku. Mały uwielbia tu być... przepiękne chwile” – podpisała zdjęcia na InstaStories.

Gratulujemy młodej mamie odwagi w prezentowaniu swoich poglądów, bo przecież najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą.

synek Idy Nowakowskiej w kościele
Instagram

Zobacz też:

Nie chcemy należeć do Kościoła, a babcia sekretnie uczy nasze dziecko pacierza
Adobe Stock
Aktualności
„Nie chcemy należeć do Kościoła, a babcia w tajemnicy uczy nasze dziecko pacierzy” [LIST DO REDAKCJI]
„Mamy swoje powody, aby nie wychowywać dzieci w duchu katolickim. Zarówno ja, jak i mąż, mamy bardzo silne przekonania na ten temat. Ale teściowie nie mogą zaakceptować naszego wyboru i potajemnie wpajają dziecku nauki Kościoła. Co robić?" - pyta nasza czytelniczka.

Jedna z czytelniczek przesłała do nas list z rozterką na temat wychowania w wierze. W jej rodzinie pojawił się konflikt dotyczący nieuczestniczenia dziecka w życiu Kościoła. Jak ta sprawa wygląda u was i co mogłybyście doradzić autorce (która prosiła o zachowanie anonimowości)? Jeśli również chcecie podzielić się swoimi historiami, bądź poprosić o poradę, piszcie na: redakcja@mamotoja.pl .   LIST: „Nie chcemy być częścią Kościoła. Czemu dziadkowie tego nie rozumieją?” „Mamy z mężem jedno dziecko – 7-letnią córkę. Mieszkamy w rodzinnej miejscowości męża, to nieduże miasto, dlatego kwestia ateizmu i odłączania się od Kościoła jest tu nadal bardzo kontrowersyjna. Mąż jest nauczycielem w szkole średniej, a ja pracuję jako bibliotekarka. Od dobrych kilku lat bardzo nie podoba nam się wpływ Kościoła Katolickiego na nasze społeczeństwo. Jesteśmy przerażeni historiami o przypadkach pedofilii i tym, w jaki sposób duchowni tuszują podobne skandale. Coraz częściej pojawiają się także historie o brutalnych nadużyciach władzy i autorytetu ze strony księży i sióstr zakonnych – zwłaszcza wobec bezbronnych dzieci. Już w wieku nastoletnim, zarówno ja, jak i mój mąż, doszliśmy do wniosku, że jesteśmy ateistami. Nie wierzymy w Boga, nie chcemy być częścią Kościoła. Jednak moi teściowie, którzy mieszkają w tym samym mieście, co my, są bardzo głęboko wierzący. Nie mam nic przeciwko temu, ale zaczęli teraz wpajać „swoje zasady” mojej córeczce, która często spędza z nimi czas. Teściowa codziennie chodzi do kościoła, prosiliśmy ją więc, żeby nie zabierała ze sobą córki. Kilka razy zrobiła to potajemnie, do czego dziecko przyznało nam się w domu, ale postanowiliśmy odpuścić. Teraz jednak dowiadujemy się, że regularnie uczy małą pacierza i innych modlitw i każe jej je recytować! Powiedziała jej też, że...

rodzice chrzestni muszą przedstawić zaświadczenie, że nie żyją "na kocią łapę"
Adobe Stock
Aktualności
Kościół wprowadza zasady dla chrzestnych - muszą prowadzić się „po katolicku"
Rodzice chrzestni muszą zadeklarować, że nie żyją w związku nieformalnym i przedstawić inne dowody swojej moralności. Zobacz, jakie jeszcze trzeba spełniać kryteria!

Nowe zasady od 10 lutego wprowadziła na swoim terenie diecezja płocka. Kandydaci na rodziców chrzestnych muszą wypełnić stosowne oświadczenia, w których dokładnie opiszą czy żyją w zgodzie z wiarą katolicką. Chodzę na msze i nie żyję w konkubinacie  Kandydaci na przyszłych rodziców chrzestnych muszą przed uroczystością podpisać oświadczenie. Na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Płockiej zamieszczono jego treść. Według nowych zasad ojciec i matka chrzestni muszą między innymi zapewnić, że: prowadzą życie zgodnie z wiarą katolicką, to znaczy: nie żyją w związku niesakramentalnym ani w konkubinacie , nie podlegają żadnej karze kanonicznej wymierzonej lub zadeklarowanej zgodnie z prawem, wypełniają praktyki religijne, uczestniczą w niedzielnej mszy świętej, uczęszczali lub uczęszczają na katechezę szkolną, zostali ochrzczeni w Kościele Katolickim, przyjęli komunię świętą i sakrament bierzmowania, mogą przystąpić do sakramentu pokuty i komunii świętej. Każdy z kandydatów musi podpisać dokument w parafii, do której przynależy. Jak czytamy na ekai.pl, ma on pomóc w „rozeznaniu" czy dana osoba nadaje się na rodzica chrzestnego i spełnia warunki, określone przez prawo kanoniczne. Księża nie będą weryfikowali zgodności z prawdą złożonego oświadczenia. Diecezja zastrzegła, że wierni muszą rozstrzygnąć to w swoim sumieniu.  „Potrzeba formacji moralnej wierzących" Nowe przepisy weszły w życie na mocy dekretu, wydanego przez płockiego biskupa Piotra Liberę . Ksiądz Wojciech Kućko, który koordynował ostateczną wersję dokumentu, wyjaśnił dla portalu plockierodziny.pl, że "przemieszczanie się ludzi i zmiana miejsca zamieszkania, a przede wszystkim potrzeba formacji moralnej wierzących, są nowymi wyzwaniami duszpasterskimi naszych czasów". Duchowni podkreślają, że...

prezent na chrzest dla dziewczynki
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Prezent na chrzest dla dziewczynki: jaki od chrzestnej i od dziadków? (zabawki, biżuteria, koperta)
Prezent na chrzest dla dziewczynki to z reguły rzecz symboliczna wręczana na pamiątkę tego wydarzenia. Ale coraz częściej na chrzest kupuje się nowoczesne prezenty, wykraczając poza schematy. Inny prezent dla dziewczynki wypada dać chrzestnej, a inny dziecko dostanie od dziadków. Jako prezent na chrzest dla dziewczynki sprawdzą się zarówno zabawki, jak i koperta pieniędzmi.

Prezent na chrzest święty to nieodłączny element tego religijnego wydarzenia, które często świętują także niepraktykujący na co dzień rodzice. Prezent dla dziewczynki powinien być na tyle skromny, by nie przyćmić religijnego znaczenia uroczystości. Z drugiej jednak strony warto postarać się tak dobrać upominek na chrzest, by był pamiątką na lata. Od chrzestnej dziewczynka może dostać biżuterię albo medalik, a od dziadków album na zdjęcia, sztabkę złota albo... lokatę bankową. Zebraliśmy najciekawsze pomysły na prezent na chrzest dla dziewczynki, w tym także zabawki. Spis treści :  Religijny prezent na chrzest dla dziewczynki Symboliczny prezent na chrzest dla dziewczynki Prezent na chrzest dla dziewczynki: z myślą o przyszłości Oryginalny prezenty na chrzest dla dziewczynki Ile dać w kopercie na chrzest dla dziewczynki? Religijny prezent na chrzest dla dziewczynki Jeśli zastanawiasz się, co kupić na chrzciny dla dziewczynki i zupełnie brak ci pomysłu, postaw na prezent religijny: dopasowany do okazji, zawsze trafiony i w dobrym guście. Religijna biżuteria to dobry pomysł na prezent dla dziewczynki od chrzestnej. Najczęściej na chrzest ofiarowuje się dziewczynce prezenty takie jak: medalik, krzyżyk na łańcuszku. Albo: medalion (ryngraf) o tematyce religijnej z wygrawerowaną dedykacją, srebrny obrazek z motywami religijnymi, zdobiony różaniec, specjalne wydanie Biblii, z wygrawerowaną tabliczką zawierającą dedykację, pierwsze dziecięce modlitwy z obrazkami. Ile to kosztuje? Koszt ryngrafu waha się w granicach 100-130 zł. Wykonanie graweru to dodatkowe 30 zł, a dedykacji na blaszce − ok. 20 zł. W sklepach jubilerskich jest bardzo duży wybór medalików i krzyżyków z łańcuszkami przeznaczonych na chrzest. Ich cena zależy od wielkości i próby kruszcu....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz