Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Dzieci jedzą posiłek w przedszkolu
Fotolia
Aktualności

Chłopiec został wyrzucony z przedszkola przez… rozmowę mamy z innymi mamami!

Mama przedszkolaka nie sądziła, że po przyjęciu urodzinowym kolegi syna będzie musiała szukać dla chłopca innego przedszkola.

Dyrektor przedszkola „Mały Oksford” w Liszkach (woj. małopolskie) wyrzuciła z przedszkola chłopca, którego mama… skrytykowała przedszkolną kuchnię. Do sytuacji doszło podczas przyjęcia urodzinowego jednego z wychowanków.

Za mało jedzenia? Znajdź inne przedszkole

Gdy maluchy bawiły się podczas przyjęcia, mamy rozmawiały przy kawie. Jedna z nich, Małgorzata, zapytała pozostałych, co sądzą o wielkości porcji, które dzieci dostają w przedszkolu. Według niej, porcje nie są wystarczające i jej syn po powrocie do domu od razu jest głodny. Zapytała także, czy inne mamy również dają dzieciom dodatkowe butelki z wodą. Mamy przyznały jej rację i zgodnie stwierdziły, że należy porozmawiać z dyrektor przedszkola o zmianach w jadłospisie dzieci. Po przyjęciu wszystkie mamy "rozeszły się w miłej atmosferze" – mówi Małgorzata.

Miła atmosfera nie trwała jednak zbyt długo. Następnego dnia dyrektorka przedszkola poinformowała Małgorzatę, że rozwiązuje z nią umowę. Powiedziała wprost, że dowiedziała się od innych rodziców o skargach kierowanych pod adresem przedszkola i że nie może tego tolerować. Wypowiedzenie wręczyła przedszkolanka – Jaś mógł uczęszczać do przedszkola jeszcze przez miesiąc.

Dyrektor broni dobrego imienia

Dyrektor za wszelką cenę próbuje bronić dobrego imienia przedszkola, zupełnie zapominając o jego wychowanku, kilkuletnim Jasiu. Przekonuje, że według regulaminu ma prawo zerwać umowę z rodzicami, gdy "współpraca z matką i ojcem dziecka nie przebiega harmonijnie". W tym wypadku, mimo dwóch lat "harmonijnej współpracy", jeden komentarz z ust mamy odebrał chłopcu możliwość uczęszczania do przedszkola.

Mama chłopca przyznaje, że zwracała już uwagę na temat porcji jedzenia w przedszkolu. Zaproponowała nawet dopłatę do większych porcji dla jej dziecka, jednak dyrektor odmówiła, tłumacząc, że porcje są dostateczne. 

Decyzja o wypowiedzeniu umowy została podjęta w porozumieniu ze Spółdzielnią Socjalną Progres. Ewa Wicher, przedstawicielka spółdzielni, przyznała, że Liszki są na tyle małą miejscowością, że przedszkole nie może sobie pozwolić na "szerzenie nieprawdziwych informacji i szkalowanie". Dodaje, że inspekcja z kuratorium wykazała, że wszystkie dzieci są najedzone i zadbane.

Dobro dziecka powinno  być najważniejsze!

Nie wyobrażamy sobie, że taka sytuacja mogłaby spotkać nas i nasze dzieci. Dla prowadzących przedszkole najważniejsze powinno być dobro jego wychowanków! Komentarz dotyczący wielkości porcji nie jest żadną podstawą do wypowiedzenia rodzicom umowy. Nie rodzicom – dziecku, które przez 2 lata zdążyło się świetnie zaaklimatyzować w przedszkolu, zżyć z przedszkolankami i innymi dziećmi. Szkoda, że walka o "dobre imię przedszkola" odbywa się kosztem dzieci. 

Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Czy twoje dziecko chodzi do dobrego przedszkola?

źródło: wyborcza.pl

Dzień w klubie malucha - film

6916RF.jpg
Edukacja
Przedszkole od kuchni
Do niedawna miałaś na oku każdy kęs, który pochłaniał twój smyk. Jak jednak dbać o prawidłową dietę malca, gdy większość dnia spędza on w przedszkolu?

Cieszysz się, że twoja pociecha chodzi do przedszkola i uczy się tam samodzielnie jeść. Ale martwi cię pewnie to, że co czwarty przedszkolak nie jest odżywiany tak, jak powinien (potwierdzają to liczne badania). Boisz się, że i twoje dziecko może trafić do tej grupy? Spokojnie. Są sposoby na to, by dobrze zbilansować przedszkolne i domowe menu. Pod warunkiem że nie robi się tego przegryzkami kupowanymi po drodze z przedszkola do domu. Ale to akurat pewnie już wiesz... Przeczytaj, jakie dylematy dotyczące zawirowań kulinarnych na linii dom – przedszkole mają rodzice. Kto właściwie układa jadłospisy w przedszkolach? W państwowych są one narzucone przez MEN i sanepid (który w prywatnych może kontrolować tylko sprawy związane z higieną posiłków). Dyrektorzy mają gotowe, tzw. dekadowe jadłospisy (dziesięciodniowe), w których są konkretne porcje produktów, jakie powinny trafić na talerze dzieci. To menu opracowano tak, by w 70 procentach pokrywało dzienne zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i mikroelementy. Uwzględniono sezonowe owoce i warzywa. Stworzono jadłospisy na sezon wiosenno-letni i jesienno-zimowy. Z tych gotowców mogą też korzystać prywatne przedszkola , które komponują diety we własnym zakresie. To w prywatnym przedszkolu menu nie układa dietetyk? Nie ma takiego obowiązku. Natomiast niektóre placówki chwalą się tym, że współpracują z konkretnym dietetykiem, który nie tylko komponuje ogólny jadłospis dla wszystkich dzieci, ale może też opracować indywidualną dietę dla każdego malca. Z reguły trzeba wtedy dopłacić za specjalne menu, np. dla alergika. Czy to prawda, że najważniejszy jest jedzeniowy bilans całego tygodnia, a nie to, co dziecko zjadło tylko jednego dnia? Owszem, tak jest. Dlatego nie ma sensu na siłę wmuszać w dziecko drugiego obiadu, jeśli wiemy, że w przedszkolu niewiele zjadło. Po jednym, dwóch dniach smyk jeszcze nie...

przedszkole, rekrutacja do przedszkola, przedszkole prywatne, przedszkole publiczne
Panthermedia
Edukacja
Wybierz najlepsze przedszkole dla dziecka
Jak znaleźć przedszkole, w którym twojemu dziecku będzie naprawdę dobrze i z którego ty też będziesz zadowolona? Podpowiadamy, co koniecznie wziąć pod uwagę i o co pytać w placówce.

Kwiecień to jeszcze okres składania podań do większości przedszkoli państwowych. Później malec zostanie przyjęty, tylko jeśli zostaną wolne miejsca. Do prywatnego przedszkola można zapisać dziecko przez cały rok (ale w tych obleganych też może zabraknąć miejsc). Jak szukać dobrego przedszkola? Które wybrać? Odpowiedz sobie na poniższe pytania. Ułatwi ci to podjęcie decyzji i pozwoli przygotować malca na nadchodzące zmiany. 1. Jak duże jest twoje dziecko? Jeśli smyk nie ma jeszcze trzech lat, rozważ niewielkie przedszkole prywatne. W licznej grupie taki maluszek może czuć się troszkę zagubiony. Cztero-, pięciolatkowi z kolei będzie lepiej w większym towarzystwie: nawet gdy sporo dzieci zachoruje, kolegów mu nie zabraknie. Czytaj też: dzień otwarty w przedszkolu pomoże ci wybrać przedszkole dla dziecka 2. Ile czasu dziecko będzie spędzało w przedszkolu? Pracujecie z mężem do 17.00 lub dłużej? Sprawdź, czy pobliskie przedszkole nie jest zbyt wcześnie zamykane. Będziesz wtedy potrzebowała niani czy chętnej do pomocy babci, która malca codziennie przyprowadzi do domu. Albo musisz szukać placówki, która działa do 18.00. W niektórych prywatnych przedszkolach można zostawić dziecko po godzinach, jednak dodatkowo się za to płaci. 3. Czy twoje dziecko ma alergię? Jeśli tak, upewnij się, czy przedszkole będzie w stanie uwzględnić indywidualne potrzeby dietetyczne twojej pociechy. I czy potrzebne jest w tej sytuacji dostarczenie zaświadczenia o alergii wystawionego przez lekarza. 4. Czy dziecko nosi jeszcze pieluszkę? Nie zawsze personel chce opiekować się takim szkrabem. Zwykle dzieci z pampersami chętniej przyjmowane są do przedszkoli prywatnych. Do września jest wciąż sporo czasu i twoja pociecha zdąży zapewne pożegnać się z pieluszką. 5. Kto będzie przyprowadzał małego przedszkolaka? Jeśli zwykle ty (a pracujesz), możesz poszerzyć obszar poszukiwań...

Dyrektorka skreśliła dzieci w listy przedszkolaków po tym jaki ich rodzice krytykowali ją w sieci
AdobeStock
Aktualności
Nie podoba się? No to twoje dziecko już nie chodzi do tego przedszkola!
Po tym, jak przeczytała negatywne komentarze na swój temat w sieci, dyrektorka przedszkola wypisała trzy dziewczynki z placówki. Czy miała do tego prawo? Zobaczcie jaka lekcję dialogu dostały dzieci.

Marzec to gorący okres dla rodziców chcących zapisać swoje dzieci do żłobków i przedszkoli - właśnie ruszyła do nich rekrutacja . Miejsc mało, a chętnych aż za dużo. Mamy dla was historię ku przestrodze, pokazującą jak trudno dorosłym porozumieć się ze sobą, a dzieci płacą tego ogromne koszty. Kto ma rację? Dla rodziców nie do przyjęcia była polityka przedszkola polegająca na przyjmowaniu większej liczby dzieci, niż to pierwotnie zakładano. Dla dyrektorki przedszkola rodzice działali na szkodę placówki, poprzez ingerowanie w sposób jej funkcjonowania. A dla dzieci? Te są najbardziej poszkodowane, z dnia na dzień zostały skreślone z listy przedszkolaków , utraciły koleżanki i kolegów, swoją panią przedszkolankę i poczucie bezpieczeństwa. Szkoda, że zafundowali im to opiekunowie! A przy okazji zobaczyły, jak w świecie dorosłych rozwiązuje się konflikty. Prawdziwa szkoła życia! Przedszkola Montessori uchodzą za elitarne placówki. Ich ideą jest swobodny rozwój dzieci, poprzez wspieranie spontaniczności i twórczości dziecka. Przedszkola cieszą się bardzo dużym zainteresowanie rodziców. Oczywiście tych, których na to stać, bo jest to miesięcznie wydatek ponad 1000 złotych. Konflikt rozegrał się w Niepublicznym Przedszkolu Montessori nr 1 w Gdyni . Na początku lutego kilkunastu rodziców dzieci uczęszczających do placówki założyło grupę na Facebooku, w której mieli wymieniać się uwagami dotyczącymi działalności przedszkola. Nie ukrywali tego - do grupy zaprosili również jego panią dyrektor. Ale w dyskusji pojawiły się tematy niewygodne dla dyrekcji . Jak podaje "Gazeta Wyborcza", nie wszystkie uwagi były pozytywne - rodzice zwracali uwagę m.in. na to, że powiększa się liczba dzieci w grupie. Odebrali to jako zagrożenie dla jakości edukacji ich dzieci. Wiadomo, im więcej przedszkolaków, tym mniej czasu na indywidualne podejście opiekuna...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz