Projekt Anything Can Be pomaga spełniać marzenia dzieci chorych na raka
Jonathan Diaz/anythingcanbeproject.com
Aktualności

Zobacz zdjęcia, na których dzieci chorujące na raka spełniają swoje marzenia

Jonathan Diaz, amerykański fotograf, w swoim projekcie „Anything Can Be” („Wszystko Może Się Stać”), spełnia marzenia dzieci chorujących na raka. Wierzy, że dzięki temu maluchy nie tracą nadziei, że mogą wyzdrowieć. Zobacz zdjęcia!

Jonathan Diaz, fotograf zainspirowany kończącym wiersz cytatem „Wszystko może się stać”, stworzył projekt spełniający marzenia dzieci chorych na raka.

Dać dzieciom nadzieję

Zacząłem projekt „Anything Can Be”, bo chciałem wykorzystać mój talent w dobrej sprawie. Chciałem opowiadać historie, które są ważne, które mogą zainspirować innych lub im pomóc. Fascynuje mnie dziecięca wyobraźnia. Dzieci są skłonne wierzyć, że wszystko jest możliwe, są takie optymistyczne. Chciałem pomóc tym dzieciom uwierzyć w ich marzenia. Poczułem, że jeśli mogłyby zobrazować siebie z tych marzeń, zobaczyć siebie jako silnych i pełnych odwagi, nieprzykutych do szpitalnego łóżka, to pomogłoby im w walce z rakiem – mówi Diaz.

Zobacz zdjęcia:Ellie marzy o własnej cukierni. Po takie ciastka zawsze ustawiałaby się kolejka...


J.P. chce być koszykarzem. Może będzie kolejnym Jordanem?


William uwielbia fantastykę i smoki. Prezentuje się fantastycznie!


Cami to śliczna leśna wróżka. Może gdzieś takie istnieją?

Dzięki takim projektom, życie dzieci chorych na raka staje się kolorowe. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie wykorzystywało swój talent pomagając innym. Za maluchy trzymamy kciuki!

Czytaj także: Ten błysk w oku to rak

Czy szczepionki mogą powodować raka? [WIDEO]

Fotolia
Aktualności
Gdy odchodzi dziecko, kończy się świat
To tak, jakby wszystko przestało istnieć, jakby kończył się świat - mówi prof. Alicja Chybicka, onkolog.

Pani Profesor, jak pogodzić się z tym, że dziecko odchodzi? Nigdy z tym nie można się pogodzić. Gdy zaczynałam pracę jako onkolog, przeżywało 15 proc. moich pacjentów. Teraz przeżywa 80 proc. To dużo, ale mimo wszystko pozostaje jeszcze 20 proc. Do śmierci dziecka nie da się przyzwyczaić. Znam dzieci chore na nowotwory , znam ich rodziców, często całe rodziny. Miałam okresy, kiedy chciałam wszystko rzucić, ale jak popatrzyłam na dzieci, to pomyślałam, że jak każdy je zostawi, to kto będzie pomagał? Z lekarzy, którzy pracowali ze mną na oddziale i zrezygnowali z pracy, większość mówiła, że nie mogła jeść, spać, funkcjonować w domu, gdy dziecko było w ciężkim stanie czy umierało. W Pani oczach widać jednak ciepło... Życie toczy się dalej. Rodziny, które przez to przechodzą, trzeba wspierać. A następnym dzieciom trzeba pomagać. Każde odejście dziecka to porażka. Zdaję sobie sprawę z tego, że dziecko idzie do lepszego świata. Ale zawsze robię wszytko, co w mojej mocy, by pozostało dłużej z nami. Odejście dziecka to coś, czego nie da się porównać z niczym innym. To klęska. Zawsze wtedy myślę: a może gdybym coś zrobiła inaczej, to tak by się nie stało... W klinice, którą Pani kieruje, jest Msza za wszystkie dzieci, które odeszły... Tak, raz w roku zawsze jest Msza za wszystkie dzieci z naszej kliniki, które odeszły. Biskup wyczytuje imię i nazwisko dziecka, którego już z nami nie ma, a rodzice zapalają lampkę. Jak nie ma rodziców, to robię to ja. Kiedy pierwszy raz taka Msza została zorganizowana, poprosiłam proboszcza, żeby udostępnił nam na mszę kościół po drugiej stronie ulicy. Moje zdumienie nie miało granic, kiedy tam się nie pomieściliśmy.  Następnego roku poprosiłam biskupa o katedrę i teraz zawsze msza odbywa się na Ostrowie Tumskim, w największym kościele we Wrocławiu. Kościół jest pełny. Przyjeżdżają całe rodziny,...

Prof. Alicja Chybicka
Małgorzata Mikołajczyk
Aktualności
Parlamentarzyści idą dla dzieci na Kilimandżaro
7 senatorów i 5 posłów wspina się na Kilimandżaro. Chcą wspomóc podopiecznych kliniki Budzik, dzieci chore na nowotwory, dzieci niepełnosprawne. Pomysłodawcą wyprawy jest prof. Alicja Chybicka - pediatra, onkolog, senator, która od lat walczy o sprawy dzieci. Kibicujemy wyprawie!

Na pomysł wyprawy parlamentarzystów na najwyższy szczyt Afryki wpadła prof. Alicja Chybicka: pediatra, onkolog, która od lat walczy o zbudowanie we Wrocławiu nowoczesnej kliniki dla dzieci chorych na nowotwory . W styczniu 2014 r. prof. Chybicka weszła na Kilimandżaro wraz grupą osób, które przeszły białaczkę , chcąc udowodnić, że rak to nie koniec świata, można go pokonać i normalnie żyć, spełniając marzenia. Wyprawa parlamentarzystów na Kilimandżaro ma zwrócić uwagę na dzieci, którym trzeba pomóc, by mogły żyć i rozwijać się tak samo jak rówieśnicy. Czytaj też: Nowotwory u dzieci są wyleczalne Nie tylko dla dzieci chorych na raka - Jeśli chodzi o nowotwory, to wciąż najczęściej diagnozowane są dzieci w 3 i 4. stadium nowotworu, zamiast w 1 i 2., bo rodzice często późno przychodzą do lekarza, bojąc się diagnozy. Niepotrzebnie, bo diagnozy nie trzeba się bać. Wręcz odwrotnie: przede wszystkim trzeba jak najszybciej wykluczyć raka - mówi prof. Chybicka . Dzięki wyprawie parlamentarzystów na Kilimandżaro więcej będzie mówić się też o dzieciach, które w klinice Budzik wciąż czekają na wybudzenie. Wyprawa ma też na celu zwrócić uwagę na rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy często czują się obywatelami drugiej kategorii, gdyż ich dzieci są wciąż odrzucane przez rówieśników. Cel charytatywny Parlamentarzyści idą na Kilimandżaro za własne pieniądze (sami opłacają wszystkie koszty wyprawy) i w czasie własnych urlopów. W wyprawie uczestniczą też wolontariusze, a przewodzi jej Tomasz Kobielski , znany himalaista. Wyprawa ma cel charytatywny: zbierane są pieniądze na podopiecznych Fundacji "Akogo" , Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" , Fundacji "Promyk Słońca", Fundacji Polsat, a także dla dzieci na Ukrainie i w Tanzanii. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć cel charytatywny wyprawy ,...

Rusza zakaz korzystania z solarium
Fotolia
Aktualności
Rusza zakaz korzystania z solarium. Kogo będzie dotyczył?
Jeszcze kilka lat temu solarium kojarzyło się głównie ze złotą opalenizną, którą można było uzyskać w bardzo krótkim czasie. Dziś mówi się głównie na temat tego, jak bardzo jest ono szkodliwe, szczególnie dla dzieci!

Okazuje się, że z solarium korzystają nawet najmłodsi. Mamy często prowadzą swoje córki do solariów nawet przed pierwszą komunią czy urodzinami, a nastolatki bardzo często korzystają z urządzeń do opalania, w dodatku bez wiedzy rodziców. Nadmierne wystawianie skóry na działanie promieni UV grozi między innymi udarem słonecznym, uszkodzeniem wzroku, a nawet może prowadzić do raka skóry . Najwięcej chorych na nowotwory stwierdza się w Australii, Nowej Zelandii, USA, czyli w krajach o dużym nasłonecznieniu. Czerniak złośliwy to nowotwór skóry, który powstaje w wyniku nadmiernego pobudzania komórek pigmentowych, na skutek ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego, w trosce o zdrowie najmłodszych, powstał projekt ustawy z dnia 15 września 2017 r. o ochronie zdrowia przygotowany przez prezydenta. Ustawa wchodzi w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Solarium tylko dla pełnoletnich Nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą korzystanie z solarium. Jedną z najważniejszych zmian projektu ustawy będzie zakaz korzystania z solarium przez osoby poniżej osiemnastego roku życia. Projekt ma także wprowadzić całkowity zakaz reklamy łóżek do opalania. - Nie ukrywam, że zawrotne tempo prac legislacyjnych nad tą ustawą, jak również jej tytuł, wskazujący jednoznacznie na solaria jako przyczynę raka skóry, budzą nasz niepokój. Uważamy, że wiele ograniczeń, które prezydencki projekt ustawy nakłada na polską branżę solaryjną, odbije się negatywnie na działających w niej przedsiębiorcach, a dodatkowo przepisy te nie przyniosą wymiernych korzyści dla społeczeństwa – mówi Andrzej Domalik przedstawiciel stowarzyszenia „Opalajmy się zdrowo”. Nie wszyscy są zadowoleni Jak się okazuje, przedstawiciele branży solaryjnej w Polsce popierają zakaz korzystania z solariów przez...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj