Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Koronawirus: nowe godziny otwarcia Biedronki, Lidla i Kauflandu. Obowiązkowe rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk dla klientów
adobe stock
Aktualności

Koronawirus: nowe godziny otwarcia Biedronki, Lidla i Kauflandu. Obowiązkowe rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk dla klientów sklepów

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od czwartku wszystkie sklepy mają obowiązek zapewnić klientom rękawiczki jednorazowe lub preparaty do dezynfekcji rąk. Za brak tych produktów sklepy czekają kary finansowe. W wielu marketach zmieniono także godziny otwarcia placówek.

W środę 1 kwietnia weszły w życie kolejne zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Wprowadzono limity osób robiących zakupy w tym samym czasie w danym markecie. Zgodnie z wytycznymi rządu do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie trzy razy więcej osób, niż jest kas. Jeżeli w sklepie są 3 kasy, to zakupy może robić maksymalnie 9 osób. Klientów monitoruje ochrona lub wyznaczony do tego pracownik.

Obowiązkowe rękawiczki i płyny do dezynfekcji

Zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego, od 2 do 11 kwietnia w sklepach obowiązkowo muszą się znaleźć rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. Produkty, które mają dodatkowo chronić przed rozprzestrzenianiem epidemii, czekają na klientów przy wejściu do sklepu. Ten, kto nie założy rękawiczek, nie zostanie wpuszczony do marketu. Rękawiczki czekają już na klientów Lidla, Kauflandu oraz Żabki, w której dodatkowo, przed założeniem rękawiczek, obowiązuje dezynfekcja rąk.

Nowe godziny otwarcia sklepów

Biedronka, Lidl i Kaufland poinformowały o wydłużeniu godzin pracy sklepów. Jest to powiązane z limitami osób, które mogą przebywać w tym samym czasie w hipermarkecie.

  • Od 2 kwietnia sklepy Biedronki będą czynne w godz. 6.00 - 24.00, a od 7 do 10 kwietnia całą dobę.
  • Lidl zapowiedział, że większość sklepów sieci będzie otwarta od godz. 6.00 do godz. 24.00, a wybrane placówki będą czynne przez całą dobę. Szczegóły dotyczące konkretnych lokalizacji mają zostać podane wkrótce.
  • We wszystkich sklepach Aldi od 14.00 do 14.30 obowiązuje przerwa techniczna, w trakcie której dezynfekowany jest cały sklep.
  • Od środy 1 kwietnia placówki Kauflandu są czynne w godzinach 6.00 - 23.00 (za wyłączeniem sklepów w Olsztynie, Kwidzynie, Malborku, Ostrowi Mazowieckiej i Białej Podlaskiej, gdzie sklepy są otwarte w godz. 6.00 - 22.00).
  • Dino, poinformowało, że sklepy będą czynne w godz. 6.30 - 21.00. Informacje o szczegółach mają zostać wkrótce upublicznione.


Kaufland wprowadził dodatkowo możliwość robienia zakupów online, i jak poinformowały władze sklepu, dostawa produktów będzie zrealizowana do 48 godzin.

Jest to inicjatywa szczególnie wygodna dla seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmiertelne skutki COVID-19, którym najłatwiej zarazić się w skupiskach ludzkich.

źródło: tvn24.pl

Zobacz także:

Jedzenie dla dziecka w 3 krokach wg Katarzyny Bosackiej [WIDEO]

koronawirus jak się zabezpieczyć
Adobe Stock
Mama
Koronawirus: jak się zabezpieczyć w różnych sytuacjach
Szalejący koronawirus sprawia, że zadajemy sobie pytanie: jak się zabezpieczyć przed zakażeniem. Bezwzględnie należy przestrzegać sporej liczby zasad.

Tylko ścisłe przestrzeganie zasad kwarantanny oraz unikania kontaktu z innymi i potencjalnie zakażonymi powierzchniami zwiększa szanse na uniknięcie zakażenia koronawirusem. Dlatego podajemy skondensowaną instrukcję, jak się zabezpieczyć przed koronawirusem przy najczęściej wykonywanych czynnościach. Dobrze by było, aby weszły ci w nawyk. Koronawirus: Jak się zabezpieczyć wychodząc z domu Jeśli masz maseczkę i rękawiczki, włóż je. Obecnie lekarze twierdzą, że maseczkę warto nosić nawet wtedy, jeśli jest się zdrowym, a WHO rozważa wprowadzenie zalecenia, aby maseczki nosili wszyscy w miejscach publicznych. Jeśli wsiadasz do auta, dopiero po wyjściu z niego włóż rękawiczki i maseczkę. Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem wchodząc do domu 1. Przed wejściem do domu zdejmij w bezpieczny sposób rękawiczki i maseczkę (film poniżej). Jeśli są jednorazowe, włóż je do plastikowego woreczka i z nim wyrzuć. Jeśli twoja maska jest wielorazowego użytku, włóż ją do woreczka i po wejściu do domu odłóż do wyprania. Nie zapomnij jej wyprać i wyprasować ! 2. Nie witaj się z domownikami bezpośrednio po powrocie do domu – nie całuj małżonka, nie przytulaj dzieci! Zdejmij ubranie (najlepiej je wyprać) i buty – je, o ile to możliwe, najlepiej zostawić na zewnątrz. 3. Pierwsze kroki skieruj do łazienki i dokładnie umyj ręce . Ideałem byłoby pozbycie się koronawirusa z włosów i odkażenie wszystkich miejsc na ciele, które mogły mieć kontakt z patogenem (twarz, szyja, kark). Ubierz się w czyste ubranie. Sprawdź: Jak zrobić żel antybakteryjny w domu 3. Zastanów się, czy rękawiczkami nie dotykałeś poza domem telefonu i innych przedmiotów. Jeśli tak, trzeba je zdezynfekować i ponownie umyć ręce. Sprawdź: Epidemia koronawirusa – Jak się izolować w domu pełnym ludzi Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem poza...

Uratuj święta! Wielkanocna paczka
Adobe Stock
Aktualności
Uratuj święta tych dzieci! Pomóż przygotować dla nich wielkanocną paczkę!
Możemy pomóc dzieciom, które szczególnie teraz, podczas walki z epidemią koronawirusa, potrzebują wsparcia. Przyłącz się do akcji Uratuj Święta! Wielkanocna Paczka Fundacji Polki Mogą Wszystko!

Dla wielu dzieci z biednych domów czas epidemii jest wyjątkowo trudny. Fundacja Polki Mogą Wszystko postanowiła im pomóc i już teraz przygotowuje dla nich wielkanocne paczki, tak aby jeszcze przed świętami dotarły do potrzebujących. Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc dzieciom. Dzięki temu poczują się bezpieczne, a na ich buźkach pojawi się uśmiech. Dzieci zamknięte w domach potrzebują pomocy Walka z epidemią koronawirusa każdego dnia pokazuje, jak duży jest w polskich domach problem braku pieniędzy, przemocy domowej. Szczególnej troski potrzebują zwłaszcza te dzieci, które z powodu zamknięcia szkół zostały pozbawione wsparcia, jakie otrzymywały w szkołach i świetlicach. Mogły tam dostać ciepły posiłek, liczyć na zrozumienie, pomoc psychologiczną.  Teraz, zamknięte w domach, szczególnie boleśnie odczuwają skutki izolacji . Wychowawcy robią, co mogą, wspierają je zdalnie, często robią zakupy za własne pieniądze, dzieląc się z najbardziej potrzebującymi. Pomóżmy, aby dzieci nie były głodne w te święta! Fundacja Polki Mogą Wszystko, chce je wesprzeć akcją zbierania pieniędzy na zakup świątecznych paczek. Przyłączając się do niej i finansując zakupy, możesz dać dzieciom pewność, że nie będą głodne w trakcie zbliżających się świąt. Zebrane pieniądze na paczki zostaną przekazane bezpośrednio wychowawczyniom ze świetlic. To one zrobią zakupy i dostarczą paczki dzieciom pod drzwi. Znajdą się w nich produkty pierwszej potrzeby kupione w lokalnym sklepie, niezbędne, aby dzieci nie były głodne. Zawartość paczki może być różna – w zależności od potrzeb dziecka. Jeżeli chcesz pomóc, wpłać pieniądze na stronie Fundacji Polki Mogą Wszystko . Bardzo prosimy także o przekazywanie informacji o naszej akcji znajomym, przyjaciołom i współpracownikom.  Wspierajmy się w tych trudnych czasach! To z...

Kaufland online
adobe stock
Aktualności
Koronawirus: Kaufland onilne! Sieć uruchomiła zakupy przez Internet
W reakcji na rządowe ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą jednocześnie robić zakupy w sklepie, sieć handlowa Kaufland postanowiła uruchomić sprzedaż online. Przez Internet można kupić tam paczkę z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi i higienicznymi, co wydaje się dużym ułatwieniem dla seniorów.

Od czwartku 2 kwietnia w Kauflandzie można robić zakupy za pośrednictwem internetowego sklepu Mango. Kaufland nie udostępnił jednak całego asortymentu online jak np. Tesco. To oznacza, że nie można kupić tam tego, na co ma się ochotę, lecz wybrane i uznane za najpotrzebniejsze przez sklep produkty, które przybrały formę paczek. O ile dla wielu inicjatywa może wydać się dyskusyjna, o tyle dla seniorów może być dużym ułatwieniem . Zamiast oczekiwania w długich kolejkach i narażania starszych na zakażenie COVID-19, warto przekonać babcie i dziadków do zakupów online. „Kaufland online” to ukłon w stronę seniorów W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd oraz licznymi kolejkami do sklepów, w których może przebywać zmniejszona liczba klientów, zmienionymi godzinami otwarcia dyskontów tj. Biedronka czy Lidl , lepszym rozwiązaniem dla seniorów wydaje się wybór zakupów online. Nawet jeżeli nie każdy senior potrafi robić zakupy internetowo, to z pewnością mogą zrobić to za nich, ich dzieci. Kaufland zapewnia, że paczki będą rozsyłane w ciągu 48 godzin, co jest dużym udogodnieniem w porównaniu z innymi sklepami internetowymi, gdzie na żywność trzeba czekać nawet 2 tygodnie. Co kupisz w Kauflandzie? Jak informują przedstawiciele Kauflandu, w paczkach znajdują się produkty najczęściej wybierane przez klientów sklepu. Można znaleźć w nich m.in. mąkę, makaron, ryż, mleko, cukier, herbatę, sosy pomidorowe, olej czy papier toaletowy . Ceny, zgodnie z zapowiedzią władz Kauflandu, mają być identyczne jak te w sklepach stacjonarnych. Koszt jednej paczki to 115,98 zł + 19,99 zł za przesyłkę, czyli łącznie 135,97 zł. Pamiętaj, że internetowa forma zakupów jest najprostsza i najbezpieczniejsza dla ludzi starszych, dla których konsekwencje zakażenia koronawirusem mogą być śmiertelne. Zobacz także: Koronawirus: jak walczyć z...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj