Uratuj święta! Wielkanocna paczka
Adobe Stock
Aktualności

Uratuj święta tych dzieci! Pomóż przygotować dla nich wielkanocną paczkę!

Możemy pomóc dzieciom, które szczególnie teraz, podczas walki z epidemią koronawirusa, potrzebują wsparcia. Przyłącz się do akcji Uratuj Święta! Wielkanocna Paczka Fundacji Polki Mogą Wszystko!

Dla wielu dzieci z biednych domów czas epidemii jest wyjątkowo trudny. Fundacja Polki Mogą Wszystko postanowiła im pomóc i już teraz przygotowuje dla nich wielkanocne paczki, tak aby jeszcze przed świętami dotarły do potrzebujących. Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc dzieciom. Dzięki temu poczują się bezpieczne, a na ich buźkach pojawi się uśmiech.

Dzieci zamknięte w domach potrzebują pomocy

Walka z epidemią koronawirusa każdego dnia pokazuje, jak duży jest w polskich domach problem braku pieniędzy, przemocy domowej. Szczególnej troski potrzebują zwłaszcza te dzieci, które z powodu zamknięcia szkół zostały pozbawione wsparcia, jakie otrzymywały w szkołach i świetlicach. Mogły tam dostać ciepły posiłek, liczyć na zrozumienie, pomoc psychologiczną. 

Teraz, zamknięte w domach, szczególnie boleśnie odczuwają skutki izolacji. Wychowawcy robią, co mogą, wspierają je zdalnie, często robią zakupy za własne pieniądze, dzieląc się z najbardziej potrzebującymi.

Pomóżmy, aby dzieci nie były głodne w te święta!

Fundacja Polki Mogą Wszystko, chce je wesprzeć akcją zbierania pieniędzy na zakup świątecznych paczek. Przyłączając się do niej i finansując zakupy, możesz dać dzieciom pewność, że nie będą głodne w trakcie zbliżających się świąt.

Zebrane pieniądze na paczki zostaną przekazane bezpośrednio wychowawczyniom ze świetlic. To one zrobią zakupy i dostarczą paczki dzieciom pod drzwi. Znajdą się w nich produkty pierwszej potrzeby kupione w lokalnym sklepie, niezbędne, aby dzieci nie były głodne. Zawartość paczki może być różna – w zależności od potrzeb dziecka.

Jeżeli chcesz pomóc, wpłać pieniądze na stronie Fundacji Polki Mogą Wszystko. Bardzo prosimy także o przekazywanie informacji o naszej akcji znajomym, przyjaciołom i współpracownikom. 

Wspierajmy się w tych trudnych czasach!

To z pewnością nie będą normalne święta wielkanocne, wiele rodzin z powodu epidemii koronawirusa usiądzie w okrojonym składzie do niedzielnego stołu. Mamy jednak nadzieję, że mimo wszystko ten trudny czas umocni nasze więzi z bliskimi i da nam poczucie, że jesteśmy razem, wspieramy się i mamy siłę do stawiania czoła przeciwnościom losu.

Spokojnych Świąt dla nas wszystkich w tych niełatwych czasach! Bądźmy sobie życzliwi i otwórzmy nasze serca dla tych, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że wspólnie uda nam się pomóc wielu dzieciom!

Zobacz też:

„Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka

wielkanocne śniadanie
adobe stock
Aktualności
Jak zorganizować śniadanie wielkanocne w dobie koronawirusa?
Uroczyste śniadanie to jedna z Wielkanocnych tradycji. Jak je zorganizować w tym trudnym czasie, jakim jest epidemia koronawirusa? Co podać na stół, kiedy sklepowe półki świecą pustkami, a lokalne bazarki zawiesiły swoją działalność? Podpowiadamy.

Śniadaniem wielkanocnym rozpoczynamy Wielką Niedzielę, czyli dzień, w którym celebrujemy zmartwychwstanie Jezusa . W tym roku organizacja świąt wielkanocnych jest szczególnie trudna ze względu na epidemię koronawirusa. Wiele kobiet zastanawia się, co przyrządzić na śniadanie, kiedy sklepowe półki świecą pustkami, a wiele lokalnych bazarków zawiesiło swoją działalność. Może w tym roku zamiast koncentracji na posiłkach, warto skupić się na czasie spędzonym razem z domownikami? Śniadanie wielkanocne w dobie koronawirusa Czas świąt jest wyjątkowym momentem w kalendarzu chrześcijanina. Wielkanoc, święto, w którym celebruje się zmartwychwstanie Chrystusa, gromadzi przy stole zwykle całą rodzinę. Są to święta radosne i obfite w posiłki. Tegoroczna Wielkanoc na pewno będzie inna. Rozprzestrzeniający koronawirus uniemożliwia odwiedzanie bliskich, i co za tym idzie, wspólne biesiadowanie. Do rozsądnych pomysłów nie należy także wizyta w kościele, udział w mszy świętej czy święcenie pokarmów. Dla wielu ludzi kościół jest miejscem kultu i bezpieczną ostoją, w której nie ma miejsca na zło. Pamiętaj jednak o zdrowym rozsądku. Wirus, który zbiera śmiertelne ofiary, nie wybiera, może być wszędzie - także tam.  Nie biegaj po sklepach - zostań w domu W trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych warto zrezygnować z szaleńczych zakupów oraz tournée po okolicznych hipermarketach. W czasie, kiedy odradza się wychodzenie z domu , najlepiej zrezygnować z tradycyjnego spędzania świąt wielkanocnych. Choć dla wielu jest to szczególnie trudne, bo święta są niejednokrotnie jedynym czasem w roku, spędzanym wspólnie z rodziną, to przypadku epidemii koronawirusa, rezygnacja z gromadnych spotkań wydaje się najrozsądniejsza. Jeżeli spędzasz te święta w gronie domowników, zadbaj o to, by był to czas refleksji i doceń fakt, że możecie być w tym czasie razem - nawet...

Koronawirus: czy można spotkać się z rodziną w czasie Wielkanocy?
adobe stock
Aktualności
Koronawirus: czy można spotkać się z rodziną w czasie Wielkanocy?
We wtorek 31 marca rząd wprowadził nowe, jeszcze bardziej rygorystyczne obostrzenia dotyczące opuszczania domu i przemieszczania się. Wiele ludzi zastanawia się, jak w związku z wprowadzonym stanem pandemii, zorganizować święta wielkanocne i czy aby na pewno można w tym czasie spotkać się z rodziną. Odpowiadamy.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj kolejne obostrzenia w przemieszczaniu na terenie naszego kraju. Wprowadzono m.in. ograniczenia osób robiących zakupy w sklepach oraz zakaz opuszczania domów przez niepełnoletnich. Co jednak ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi? Czy jest państwowy zaraz gromadzenia się także w tym czasie? Wielkanoc — w pojedynkę czy z rodziną? Dotychczas ustalono, że zakaz wychodzenia z domów, za wyłączeniem dojazdu do pracy, czy załatwienia niezbędnych spraw jak zakupy spożywcze, będzie obowiązywał do 11 kwietnia . Do tego czasu bezwzględnie nie wolno organizować żadnych spotkań, imprez czy zebrań. Zakaz dotyczy także przemieszczania w gronie większym niż dwie osoby (zapis ten nie dotyczy rodzin) i wynika ze zbyt swobodnego traktowania wcześniejszych zaleceń rządu . Wspomniane zalecenia państwowe obowiązują do 11 kwietnia, czyli do Wielkiej Soboty. Nie podano dotychczas konkretnej informacji, czy można spotkać się z rodziną w Wielką Niedzielę i Wielki Poniedziałek. Na wczorajszej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że decyzja zostanie podjęta bliżej świąt i będzie uzależniona od rozwoju pandemii. Na informację dotyczącą spotkań w czasie Wielkanocy musimy więc jeszcze poczekać. Wielu lekarzy zaleca jednak, aby w te święta zrezygnować z rodzinnych spotkań. Nie wiemy, czy nasi bliscy — bracia, kuzyni czy ciocie nie są zakażeni koronawirusem, a choroba przebiega u nich łagodnie lub nawet bezobjawowo (jest to szczególnie prawdopodobne u dzieci) . Ostrzega się przed popełnieniem błędu Włochów , którzy zlekceważyli obostrzenia wprowadzone w ich kraju i mimo wszystko spotykali się ze znajomymi zarówno w restauracjach, jak i w domach. To doprowadziło do tragedii, z którą wciąż zmaga się ten kraj. Mimo że rezygnacja z odwiedzin bliskich jest szczególnie trudna, to...

Czy będzie wielkanoc
AdobeStock
Aktualności
W tym roku nie pójdziemy do kościoła z koszyczkiem? Jest decyzja dotycząca Wielkanocy
Czy w związku z epidemią koronawirusa Święta Wielkanocne odbędą się w normalnym terminie? Jak będą wyglądały? Kościół przygotował zalecenia.

Sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo dynamiczna. Z dnia na dzień dowiadujemy się o kolejnych zmianach , które siłą rzeczy, coraz mocniej zmieniają nasze życie. A wszystko nie po to, by nas ograniczyć, ale byśmy mogli być bezpieczni, by jak najbardziej spowolnić liczbę zakażeń i jak najszybciej uporać się z podstępną chorobą jaką jest COVID–19.  Co ze Świętami Wielkanocnymi? W związku z rosnącą liczbą stwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała wytyczne dotyczące Wielkanocy. Święta Wielkanocne odbędą się we właściwym dla nich terminie , ale związane z nimi obrzędy będą przystosowane do sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.  Kongregacja zaleca m.in. „aby w kościołach katedralnych i parafialnych, biskup i proboszczowie mogli celebrować misteria liturgiczne Triduum Paschalnego nawet bez fizycznego udziału wiernych , zawiadamiając wiernych o czasie ich rozpoczęcia, aby mogli włączyć się w modlitwę w domach. W tym przypadku pomocne są relacje na żywo za pomocą komunikacji teleinformatycznej". Czy szykować koszyczek wielkanocny? Konferencja Episkopatu Polski (KEP) również wydała zalecenia skierowane do biskupów, które przeorganizowują obchody Świąt Wielkanocnych. KEP odniosła się np. do spowiedzi wielkanocnej , informując m.in. że w tej wyjątkowej sytuacji każdy wierny może sam zdecydować, kiedy wypełni obowiązek wynikający z przykazania nakazującego przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. – „Zachęcamy jednak biskupów diecezjalnych, aby – jeśli nie ma przeciwwskazań ze strony służb sanitarnych – zachęcali księży, by już teraz stwarzali wiernym możliwość do spowiedzi indywidualnej" – czytamy w wytycznych KEP. Podczas odprawianej w Wielki Czwartek mszy świętej KEP sugeruje zawężenie liczby...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj