Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Kurator oświaty krytykuje strajk kobiet
Adobe Stock
Aktualności

Małopolska Kurator Oświaty ostrzega przed protestami: „Symbolika rodem z totalitaryzmu niemieckiego"

Barbara Nowak, pełniąca funkcję Małopolskiej Kuratora Oświaty, wystosowała apel do personelu szkół i rodziców, w którym jednoznacznie potępia strajk kobiet i przestrzega przed „ideologią gender”.

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak opublikowała na stronie krakowskiego kuratorium apel skierowany do nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców uczniów. W oświadczeniu jasno zaznaczone jest stanowisko Nowak w sprawie protestów dotyczących wyroku TK.

Apel Małopolskiej Kurator Oświaty w sprawie strajków

„Obserwujemy w ostatnich dniach ogromnie niepokojącą sytuację, kiedy mimo zakazów zgromadzeń ze względów epidemicznych, agresywne kobiety i mężczyźni wychodzą tłumnie na ulice. Łamane jest prawo poprzez niezastosowanie się do Rozporządzeń Rady Ministrów i poprzez czyny określone w kodeksie wykroczeń Art. 141, czyli używanie w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych, umieszczanie nieprzyzwoitych napisów, rysunków, ale także stosowanie przemocy fizycznej, akty profanacji symboli narodowych i religijnych, wtargnięcia do Kościołów, zakłócanie Mszy Świętych. To jest repertuar protestujących pod szyldem „Strajk kobiet” – napisała Barbara Nowak.

Strajk kobiet a nazizm

Kurator odniosła się też do poruszanej już przez polityków PiS i publicystów prawicowych mediów kwestii symboli protestów, w których doszukuje się… podobieństwa do znaków nazistowskich.

„Używanie symboliki rodem z totalitaryzmu niemieckiego, który ponosi odpowiedzialność za całą gehennę narodu polskiego i innych nacji europejskich, za holokaust narodu żydowskiego i romskiego, jest porażającym dowodem na brak wrażliwości historycznej, a także zerwanie kodu kulturowego w społeczeństwie polskim. W zgromadzeniach na ulicach widzimy wielu bardzo młodych ludzi. Oni nie tylko są świadkami sytuacji gorszących, ale też czynnymi uczestnikami burd” – podkreśliła kurator i zaapelowała:

„Zwracam się do Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i Rodziców z gorącą prośbą o zaopiekowanie się dziećmi, które dzisiaj są narażane na niszczące wpływy środowisk, co do których celów i metod działania, nie ma dziś wątpliwości. Wiemy także, że skrajnie lewicowe organizacje, takie jak ruch LGBT oraz aktywiści promujący ideologię gender, pomimo zagrożeń pandemii Covid 19, zamierzają przeprowadzić indoktrynację dzieci młodzieży, promując akcję „tęczowy piątek”. Zwracam Państwu uwagę, że obecnie wiedza na temat faktu szkodliwości doktryn ideologicznych głoszonych przez te środowiska jest już powszechna”.

Źródło: kuratorium.krakow.pl

Zobacz też:

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

pilne szkoły
Adobe Stock
Aktualności
PILNE. Premier do protestujących:„Niech gniew skupia się na mnie i na politykach, nie na osobach, które mogą na tym ucierpieć”
Na cotygodniowej konferencji prasowej, premier Morawiecki wraz z ministrem zdrowia ogłosili kolejne etapy walki z koronawirusem i zaapelowali do protestujących ws. wyroku TK.

Koronawirus w Polsce nie zwalnia. 29 października wykryto 20 156 nowych przypadków zachorowań, najwięcej (aż 2633) było w wojewódzkie wielkopolskim. Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, a z powodu COVID-19 w połączeniu z innymi schorzeniami - 255 osób. Do kryzysu związanego z rozprzestrzeniającą się błyskawicznie pandemią dołączyły zamieszki i protesty dotyczące wydanego w zeszłym tygodniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. prawa aborcyjnego. Premier: musimy zdusić drugą falę, która zaskoczyła Europę Premier rozpoczął od podjęcia tematu wyroku TK. „Wiosną, kiedy zagrożenie zakażeniami było mniejsze, wszyscy czuliśmy dyscyplinę. To pomogło wówczas w znaczący sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dzisiaj, kiedy tych zakażeń jest wielokrotnie więcej, tej dyscypliny nie utrzymujemy. Na skutek tego tworzą się nowe dodatkowe ryzyka rozprzestrzeniania wirusa. Mam apel do wszystkich protestujących: niech ta niechęć, gniew, skupiają się na mnie, skupiają się na politykach, ale nie na osobach, które mogą na tym ucierpieć ” - zadeklarował Mateusz Morawiecki i dodał: „Państwo protestujący zetkniecie się z osobami starszymi. W autobusie, w domu, na spotkaniu. To może owocować dramatycznymi skutkami. Spory światopoglądowe na pewno są bardzo ważne i musimy je przeprowadzić, ale zróbmy to w taki sposób, aby nie tworzyć zagrożenia dla osób starszych”. Szef rządu przestrzegł przed całkowitym lockdownem, który został wprowadzony np. we Francji: „My chcemy się przed tym powstrzymać. Nie chcemy zamykać gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. Ale żeby tak się stało, potrzebne są odpowiednie zachowania społeczne: dystans, dezynfekcja i maseczki ". Premier @MorawieckiM na @PGENarodowy : We Francji ogłoszono całkowity lockdown, my chcemy powstrzymać się przed tym i nie zamykać gospodarki tak długo, jak to tylko...

Kaja Godek walczy o dzieci z gwałtu
Adobe Stock
Aktualności
Kaja Godek walczy o życie dzieci z gwałtu. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje
Kaja Godek zapowiedziała złożenie wniosku o zupełny zakaz aborcji, także tej ze względu na gwałt. Działania aktywistki pro-life skomentowała była kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

„Co ja mogę powiedzieć? Mam nadzieję, że pani Kaja Godek tego nie przeprowadzi” – skomentowała Kidawa-Błońska. „Tworząc prawo, powinno się myśleć, by ono pomagało ludziom, dawało szanse normalnego życia, podejmowania decyzji. Prawo nie może być restrykcyjne wobec ludzi, nie może im odbierać prawa wyboru. Takie prawo jest prawem złym, nieludzkim. I to teraz dzieje się w Polsce”. Te słowa Kidawa-Błońska wypowiedziała w programie „Tłit” na antenie telewizji WP. Kaja Godek za życiem poczętym w wyniku gwałtu „Ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony, dlatego że jesteśmy za pełną ochroną życia. Dziecko, które poczęło się z gwałtu, również jest ofiarą gwałtu. Ono ma prawo począć się” - powiedziała Kaja Godek wkrótce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zapowiadając swoje dalsze działania na rzecz obrony życia. Godek dodała, że są kraje i kultury, gdzie po gwałcie… kobieta jest zabijana. „U nas zabija się drugą ofiarę gwałtu, jaką jest dziecko. Nie różnimy się od tych kultur, które są barbarzyńskie” – skomentowała i dodała: „Dziecko, niezależnie od tego, w jakich warunkach zostało poczęte, nie odpowiada za swojego ojca, który był gwałcicielem”. Źródło: Wirtualna Polska Zobacz też: Ginekolodzy dołączają do protestu: „Nie wolno nam robić z kobiet trumien” Co dalej z badaniami prenatalnymi? Kobiety są przerażone Aborcje odwołane, ciężarne BŁAGAJĄ o pomoc! „Lekarze się boją”

Ogólnopolski strajk kobiet
Adobe Stock
Aktualności
Ogólnopolski strajk kobiet: w środę STOI cała Polska! Czy można nie iść do pracy?
Środowe protesty mają objąć cały kraj, wiele kobiet nie idzie do pracy. Uczestnicy strajku chcą, by rząd wycofał się z zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Ogólnopolski strajk kobiet ma się odbyć w środę. W całym kraju kobiety szykują się do protestów, których głównym założeniem jest powstrzymanie się od pracy. To odpowiedź społeczeństwa na wyrok Trybunału Konstytucyjnego niemal całkowicie zakazujący aborcji. Czy każdy może wziąć udział w strajku i nie iść w środę do pracy? Ogólnopolski strajk kobiet: w środę zatrzymał się cały kraj Na środę 28 października planowane są protesty w całej Polsce. Strajk kobiet będzie polegał przede wszystkim na niepodejmowaniu pracy, zamknięte zostaną firmy, studenci nie pojawią się na zdalnych zajęciach. Polki, zamiast pracować, będą protestować.  „Nie idziemy do roboty, do szkoły, na uczelnie. Nie otwieramy też firm. Wspierają nas m.in. małe, rodzinne przedsiębiorstwa. One tak strasznie dostały w kość w czasie pandemii, że jeden dzień nieobecności pracowników w ich przypadku niewiele zmieni, a pozwoli zademonstrować, że to, co robi rząd, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę biznesu przed pandemią, jest niewystarczające. Trzeba tę Polskę na chwilę zatrzymać. I zrobić nową” − powiedziała liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Marta Lempart, w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Wolne od pracy mogły wziąć zarówno osoby pracujące stacjonarnie, jak i te, które pracują w domach . Wielu pracodawców, m.in. Edipresse Polska, Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Urzędy Miasta w Warszawie i Poznaniu, już zapowiedziało, że ułatwi pracownikom wzięcie udziału w protestach. Jak wziąć udział w strajku? Czy można po prostu nie iść do pracy i czy pracodawca musi udzielić zgody na udział w strajku? Wiele zależy od rodzaju zatrudnienia oraz relacji z przełożonym. Osoby zatrudnione na umowę o pracę mogą: złożyć wniosek o urlop na żądanie (każdemu pracownikowi przysługują 4 dni takiego urlopu w roku) złożyć...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz