Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niedziela handlowa w grudniu
Adobe Stock
Aktualności

Ostrzeżenie przed zakupami 6 grudnia: „To nie impreza. Idźmy do galerii i wyjdźmy”

W niedzielę 6 grudnia będzie można zrobić zakupy. Czy Polacy ruszą tłumnie do galerii handlowych? Dr Grzesiowski apeluje, by rozłożyć zakupy na kilka dni, zrobić wcześniej listę potrzebnych rzeczy i jak najszybciej opuścić sklep.

6 grudnia będzie dodatkową niedzielą handlową, istnieje więc ryzyko, że Polacy masowo wybiorą się na zakupy. Eksperci obawiają się, że w najbliższą grudniową niedzielę galerie handlowe przeżyją prawdziwe oblężenie. Dr Paweł Grzesiowski apeluje więc o rozsądek: „Róbmy listę zakupów, idźmy do galerii handlowej i wyjdźmy”.

Jedzenie dla dziecka w 3 krokach wg Katarzyny Bosackiej [WIDEO]

Niedziela handlowa 6 grudnia: czeka nas armagedon?

Decyzją prezydenta 6 grudnia sklepy będą otwarte. Dodatkowa niedziela handlowa w grudniu ma pomóc Polakom tak zaplanować przedświąteczne zakupy, by uniknąć tłumów w sklepach. Eksperci boją się jednak, że skutek otwarcia galerii handlowych 6 grudnia może być odwrotny, a sklepy czeka oblężenie. Tę obawę podziela dr Grzesiowski, który w programie Newsroom apelował o rozłożenie zakupów na co najmniej kilka dni.

„Mam nadzieję, że nie będziemy mieli armagedonu, a Polacy rozłożą zakupy i nie będą ich robić jednego dnia. Nie ma potrzeby, abyśmy wszyscy ruszyli po zakupy w jednym czasie” − powiedział.

Powstrzymanie się od wizyty w galerii 6 grudnia to rozsądna decyzja, tym bardziej że przed świętami Bożego Narodzenia zakupy będzie można zrobić jeszcze 12 i 20 grudnia. Dr Grzesiowski zwraca także uwagę na fakt, że aktualne obostrzenia i tak nie pozwolą na wejście do galerii wszystkim chętnym jednocześnie. Może się więc okazać, że niecierpliwi stracą dużo czasu na czekaniu w kolejkach.

„Mamy zachowywać dystans i limit osób, więc wiele osób spędzi dużo czasu w kolejkach. Pójdźmy z samego rana lub późnym popołudniem, a więc w porach, gdy w naturalny sposób osób jest mniej”.

A jak powinni zachowywać się ci, którzy mimo wszystko wybiorą się 6 grudnia do galerii handlowej? Dr Grzesiowski przestrzega przed zbytnią, nieuzasadnioną beztroską.

„Przede wszystkim pamiętajmy, że idziemy na zakupy, a nie na imprezę, na spotkanie ze znajomymi. Róbmy listę zakupów, idźmy do galerii handlowej i wyjdźmy. (...) Bądźmy solidarni” − podsumował dr Grzesiowski.

źródło: money.pl

Zobacz też:

zakupy, dziecko, kobieta, sklep
Adobe Stock
Aktualności
Koronawirus i zakupy: 6 zasad, aby nie zarazić się w sklepie
Zakupy w supermarkecie to ryzyko zarażenia się koronawirusem. Jaka jest bezpieczna odległość między ludźmi? Czy w sklepie trzeba nosić maskę, a w domu zdezynfekować produkty? Sprawdź nowe zasady i wytyczne ekspertów.

W obliczu zagrożenia koronowirusem ludzie szturmują sklepy i robią zapasy żywności oraz środków higienicznych. Choć kupowanie dużych ilości tych produktów wcale nie jest konieczne (Ministerstwo Rozwoju zdementowało plotki – sklepy nie będą zamykane ), wciąż spotykamy się w osiedlowych sklepach i większych supermarketach, gdzie łatwo o kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19. Jak ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem w sklepie i zahamować epidemię? Na co uważać podczas zakupów? Koronawirus a zakupy Przed zakażeniem koronawirusem może nas ochronić ograniczenie kontaktów towarzyskich do minimum oraz utrzymywanie higieny, mycie rąk i dezynfekowanie przedmiotów codziennego użytku. W sklepach, podobnie jak w innych dużych skupiskach ludzi, ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa jest ogromne, zwłaszcza jeśli właściwie nie zadbamy o swoje bezpieczeństwo. Ministerstwo Rozwoju oraz GIS rekomendują klientom sklepów, aby: zachowywali bezpieczną odległość 1,5-2 metrów od innych ludzi kasłali i kichali w zgięty łokieć lub chusteczkę (którą następnie trzeba wyrzucić do zamkniętego kosza) po każdym kichnięciu lub kaszlu myli ręce lub dezynfekowali je preparatem na bazie alkoholu (min. 60%) płacili bezgotówkowo nie dotykali oczu, nosa, ust korzystali z dozowników z płynem dezynfekującym (które powinny być umieszczone w widocznych miejscach w sklepach) Dodatkowo od 2 kwietnia: klienci sklepów podczas zakupów muszą używać rękawiczek jednorazowych. W sklepie zaś mogą przebywać jednocześnie tylko 3 osoby na kasę (czyli np. jeśli w sklepie są 3 kasy, zakupy w tym samym czasie może robić 9 osób). Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo swoje i najbliższych, pamiętaj, aby: do sklepu chodzić w pojedynkę, a nie całą rodziną ( nie zabieraj na zakupy dziecka! )...

Dzieci nie zarażają dorosłych koronawirusem? Zaskakujące wyniki badań! 
Adobe Stock
Aktualności
Dzieci nie zarażają dorosłych koronawirusem? Zaskakujące wyniki badań!
Dzieci prawie nie zarażają koronawirusem dorosłych – tak wynika z badania, które zostało przeprowadzone w Hiszpanii. Niezwykle rzadko maluchy zarażają się także między sobą – jedynie w 5 procentach przypadków dochodzi do transmisji wirusa.

Do tej pory badacze twierdzili, że to dzieci roznoszą koronawirusa . Wyniki przeprowadzonego niedawno w Hiszpanii badania wskazują jednak na coś innego. Z danych wynika, ze dzieci rzadko zarażają koronawirusem osoby dorosłe. Zazwyczaj to dzieci zarażały się od innego członka rodziny.  Badanie w Hiszpanii W szpitalu Vall d’Hebron w Barcelonie zostało przeprowadzone badanie, którego wyniki są bardzo zaskakujące. Jak informuje „El País”, badacze dowiedli, że jedynie 8 procent dzieci , które były pacjentami szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem – przekazało go któremuś z członków swojej rodziny. Może to być więc wytłumaczeniem tego, że wskaźniki infekcji w szkołach nie wzrosły w sposób znaczący po otwarciu placówek we wrześniu. W badaniu wzięło udział 1081 dzieci z dodatnim wynikiem testu PCR, a także 3515 zakażonych członków ich rodzin. Trwało ono od 1 lipca do 31 października. Pierwsze wyniki badań Pierwsze wyniki badań obejmują okres od 1 marca do 31 maja. W Hiszpanii trwał wtedy lockdown, szkoły były zamknięte, a większość mieszkańców nie wychodziła z domów, gdy nie było takiej konieczności. Podczas tych trzech miesięcy jedynie 3,4 procent dzieci, które były zakażone - zakaziło koronawirusem członka swojej rodziny. Późniejsze dane Kolejne dane dotyczą okresu i pierwszych 7 tygodni po otwarciu szkół, co oznacza, że dzieci miały ze sobą znacznie więcej styczności. Podczas tego czasu w 783 przypadkach (72,4 proc.) to inny członek rodziny zakaził się wirusem jeszcze przed dzieckiem. Natomiast jedynie w 86 przypadkach (8 proc.) to dziecko spowodowało zakażenie u kogoś z rodziny. Transmisja wirusa między dziećmi Jedynie w 5 proc. przypadków dziecko zakaziło się wirusem od innego dziecka w rodzinie. Wynika z tego, że transmisja wirusa między dziećmi ma miejsce niezwykle rzadko. Brak objawów Z...

Rzecznik MZ apeluje, by nie wpuszczać do sklepów klientów bez maseczek
AdobeStock
Aktualności
Ministerstwo Zdrowia apeluje: nie wpuszczajcie do sklepów ludzi bez maseczek!
Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz apeluje o niewpuszczanie do sklepów osób bez maseczek. Takie zachowanie klientów „to jest egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby” – informuje.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji zwrócił się z apelem do sprzedawców, aby nie wpuszczali do swoich sklepów klientów, którzy nie mają zasłoniętych ust i nosa. Przypomniał, że w tych miejscach nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a ich brak jest przejawem egoizmu. „To, co widziałem w weekend, chociażby w sklepach, woła o pomstę do nieba. Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek” – wygłosił rzecznik. Maseczki w wielu miejscach nadal są wymagane Częściowe zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, które zostało niedawno wprowadzone, nie jest przyzwoleniem na całkowite zaprzestanie noszenia maseczek. Są one ważnym elementem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który wciąż w naszym kraju jest obecny i stanowi realne zagrożenie. „Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby ” – powiedział rzecznik MZ. Takie osoby nie powinny być zatem wpuszczane do sklepów czy marketów, o co apelował do sprzedawców rzecznik podczas swojego wystąpienia. Wojciech Andrusiewicz przypomniał również, że obowiązek zakrywania nosa i ust wciąż jest aktualny wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie zachować odpowiedniego dystansu społecznego, nawet jeśli nie jest to pomieszczenie zamknięte. „Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu . Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, na przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób, nie jesteśmy w stanie zachować dystansu – obowiązuje nas maseczka. W każdym zamkniętym pomieszczeniu obowiązuje nas maseczka” – podkreślił rzecznik MZ. Polacy nie powinni jeszcze zapominać o maseczkach, tym bardziej że minister zdrowia...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz