Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
gepardy zaatakowały matkę z dziećmi na safari w Holandii
screen/You Tube/
Aktualności

Kompletny brak wyobraźni mamy, która zabrała dzieci do parku safari [WIDEO]

Na tym viralowym nagraniu widać, jak niewiele brakowało do tragedii. Ta mama chciała z dziećmi karmić gepardy.

Końcówka tego nagrania pokazuje, w jak naprawdę niebezpiecznej sytuacji znalazła się kobieta z dziećmi. Ledwo udało się im uciec do auta.

Dziecko bało się, ale mama się nie przejęła

O tym, co dokładnie wydarzyło się w parku safari w Holandii wiemy z nagrania zamieszczonego na You Tubie. Widać na nim, jak kobieta zatrzymała się autem na skraju drogi, po czym wychodzi z samochodu i przypatruje się gepardom leżącym 50 metrów dalej na trawie. Towarzyszy jej dwójka dzieci: około 4-5 letni chłopiec i nastolatek. Widać, że młodszy boi się, kobieta bierze go na ręce, w tym czasie starszy filmuje kamerą. W pewnym momencie odjeżdżają autem i parkują dalej.Ponownie wychodzą z samochodu. Gepardy zrywają się i podbiegają do innych ludzi. Ci przerażeni, w pośpiechu wsiadają do aut. Kobieta z dzieckiem na ręku jest w bardzo niebezpiecznej sytuacji, gepardy są w odległości zaledwie 2 metrów od niej! Nerwowo macha rękoma, próbując je odgonić i jednocześnie zbliżyć się do auta. Udaje jej się z dziećmi wejść do samochodu, chociaż jeden z gepardów do końca przymierzał się do ich zaatakowania.

Poznańskie zoo ma dość tolerowania nieodpowiedzialnych rodziców

Ta niebezpieczna historia idealnie wpasowuje się w głośny ostatnio wpis poznańskiego zoo na temat zachowania rodziców w kontakcie ich dzieci ze zwierzętami.

"Ile trzeba, żeby czysta rodzicielska głupota nie skończyła się tragedią" - pyta na Facebooku poznańskie zoo. Na profilu ogrodu pojawiły się zdjęcia, na których widać rodziców trzymających dzieci "na barana" tuż przy barierce wybiegu tygrysa syberyjskiego. "Brak wyobraźni, buta - bo to MOJE dziecko, JA decyduję i dam radę. Wystarczy jeden moment"- czytamy we wpisie.W mediach społecznościowych krąży też wpis ze znacznie ostrzejszymi słowami. "Drogi Rodzicu! Nie obarczaj nas kłopotem w postaci śmierci w zoo Twego niechcianego i niekochanego przez Ciebie dziecka, bo my nasze zwierzęta kochamy i o ich życie dbamy - a będą one musiały to życie stracić, gdy Twoja pociecha znajdzie się na wybiegu. Nie przychodź do zoo" - czytamy we wpisie. Zawrzało, niektórzy komentujący nazywali taki ton "przesadą". Ostatecznie zniknął on z Facebooka zoo.

W komentarzach pod wpisem wiele osób wsparło apel zoo. Krytykowano rodziców, a także podawano przykłady innych nagannych zachowań. "Widziałam jak tatuś z córką patyki oraz własne okulary przeciwsłoneczne wtykali przez klatkę do małpek" – napisała w komentarzu pani Natalia. Jednak nie wszyscy byli zgodni. "Czy trzymanie dziecka na "barana" w odległości od barierki jest zakazane?", "Dziecko na barana jest akurat dość bezpieczne. Co innego stawianie dzieci na murkach" – stwierdzili.

Zdenerwowanie pracowników zoo jest o tyle zrozumiałe, że poznański ogród już od dawna ostrzega przed takim zachowaniem. W 2016 roku zoo opublikowało podobne zdjęcia rodziców, którzy trzymali, stawiali lub sadzali dzieci na barierkach wybiegów niebezpiecznych zwierząt, w tym niedźwiedzi i tygrysów. Publikując zdjęcia nieodpowiedzialnych rodziców zoo, chce w ten sposób zapobiec tragedii.

A wy jak oceniacie zachowanie rodziców podczas wizyt z dziećmi w zoo? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

Źródło: gazeta.pl wiadomości, penera.pl

Zobacz też:

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci? Podpowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Uratowała dziecko
screen
Aktualności
Refleks matki ocalił dziecko. Zobacz ten filmik ku przestrodze!
Miejski monitoring uchwycił zdarzenie drogowe, które mogło zakończyć się tragicznie. Na pasy, na których byli ludzie, nagle wpadł samochód.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Łobez (koło Szczecina), a historię opisał "Nowy Tygodnik Łobeski", upubliczniając nagranie z monitoringu miejskiego. Powinien je zobaczyć każdy rodzic! Tylko dla osób o mocnych nerwach! Na nagraniu widać matkę z dzieckiem, która chce przejść na drugą stronę ulicy. Samochód osobowy zatrzymuje się przed pasami, ustępuje pieszym pierwszeństwa . Gdy kobieta z dzieckiem wchodzi na pasy, nagle z impetem w Opla uderza dostawczy samochód. Na nagraniu widać jakim refleksem wykazała się kobieta, która momentalnie odciąga dziecko, tym samym ratując je przed uderzeniem samochodu. Zawsze z ograniczonym zaufaniem Niejednokrotnie można zobaczyć kilkulatki, które przechodzą same lub (o zgrozo!) przejeżdżają na rowerach po pasach. Rodzic jest blisko, ale takie sytuacje pokazują, że to może być stanowczo za daleko. Warto za każdym razem, gdy przechodzimy z maluchem przez ulicę trzymać dziecko za rękę i przypominać, że czekamy na zielone światło, że oglądamy się w lewo i w prawo, by wyrobić u dziecka nawyk. Pamiętaj, edukacja drogowa to twój obowiązek! Oprócz zasad ruchu drogowego naucz dziecko, że na drodze obowiązuje ograniczone zaufanie. Bądź przykładem dla dziecka i nie przechodź na czerwonym świetle czy w niedozwolonych miejscach. Pamiętaj, że dziecko najwięcej uczy się przez przykład. Prawidłowe przewożenie dziecka w samochodzie czy na rowerze jest także ważnym elementem bezpieczeństwa na drodze. Dobrze dobierz fotelik i przewoź dziecko zgodnie z przepisami. Warto także, by maluch (a także dorosły) miał przytwierdzony do ubrania, czy plecaczka odblask . Czy wiesz, że wieczorem, jesteśmy widoczni dla kierowcy jedynie z odległości 20 m. Odblask zwiększa ten dystans nawet do 150 m!  Źródło: Nowy Tygodnik Łobeski Jak uczycie swoje dziecko bezpiecznego poruszania się po...

dziecko bez opieki przy drodze
AdobeStock
Aktualności
Gdzie byli rodzice? Kilkuletnie dziecko przy drodze w śmiertelnym niebezpieczeństwie! [WIDEO]
Samochody wymijały je właściwie na centymetry. Było tak małe, że nie do zauważenia w trakcie jazdy. Niewykluczone, że maluch żyje wyłącznie dzięki przytomności i czujności kobiety jadącej autem.

Film nagrano z samochodowego rejestratora jazdy i zamieszczono na You Tubie przez portal lwowecki.info. 18 sekunda nagrania bardzo dobrze pokazuje w jak wielkim niebezpieczeństwie było dziecko. Wąska droga, a przy nim małe dziecko bez opieki Rakowice Wielkie to licząca kilkaset mieszkańców wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. Jest piątek 11 maja, ciepły i słoneczny dzień powoli dobiega końca. Jest kilkanaście minut po godzinie 18. Wąską powiatową drogą, samochody mijają się prawie "na styk". Tuż obok nich, w kucki siedzi kilkuletnie dziecko, bawi się w piachu przy drodze . Jest tak małe, że nie sposób je dostrzec z większej odległości. Wygląda jakby przy drodze stała duża reklamówka. Dopiero, prawie mijając malucha, uświadamiasz sobie, że to dziecko bawi się w takim miejscu. Gdzie są jego rodzice, dlaczego nikt się nim nie interesuje? - cisną się na usta pytania. Na szczęście kobieta przejeżdżająca autem przez wieś zauważyła dziecko. Zatrzymała samochód i wysiadła, aby zapobiec tragedii, jaka wisiała w powietrzu. Wraz z nią zatrzymały się dwa kolejne samochody. Kierowcy wspólnymi siłami odnaleźli mamę, która nie wiedziała o zniknięciu dziecka.  Prowadząca pojazd kobieta przesłała nagranie z samochodowego rejestratora jazdy do portalu lwowecki.info. Ma być to przestrogą dla innych rodziców. Użytkownicy portalu nie kryli irytacji. "Jakby pilnowała to by zauważyła"  "Powinno to być zgłoszone na policję. Matka nie zauważyła, że dziecko się oddaliło? Jakby je pilnowała to by zauważyła. Takiego malucha na sekundę nie zostawia się samego a tu okazuje się, że kierowcy jeszcze matkę musieli szukać" - napisała jedna z nich. To była bardzo niebezpieczna sytuacja. Tego maluszka nie sposób było zobaczyć z dużej odległości, zwłaszcza z rozpędzonego auta. Wystarczyłoby, że...

przedszkolaki utworzyły korytarz życia
Adobe Stock
Aktualności
Przedszkolaki utworzyły „korytarz życia" i zawstydziły (niejednego!) dorosłego [WIDEO]
Ratowanie życia na drodze może być... dziecinnie proste. Te maluchy świetnie to udowodniły. Zobacz filmik, który już zrobił furorę w sieci!

Film z udziałem bystrych przedszkolaków nie powstał bez powodu. Policja i służby ratunkowe nieustannie apelują o pomoc w ułatwieniu przejazdu do rannych. Niestety wielu kierowców, nadal nie nie wie, jak to robić lub może gdzieś im ta wiedza uleciała. Szczególnie dramatycznie wygląda to na zatłoczonych autostradach. To dla nich dzieci z przedszkola ze Stęszewa (woj. wielkopolskie) nakręciły wspaniały instruktaż. Brawo! Rodzicu, patrz i ucz się Przedszkolaki z „Chatki Puchatka" w Stęszewie niedaleko Poznania nagrały filmik, na którym dokładnie pokazują, jak powinni zachować się kierowcy aut, w sytuacji, gdy karetka pogotowia próbuje przejechać do poszkodowanych w wypadku drogowym. Na filmie widać, jak dzieci jadą w kilku zabawkowych plastikowych samochodzikach po „trzypasmówce", narysowanej na szerokim chodniku. Chwilę później dwóch maluchów wywraca się w swoich autkach. Słychać sygnał nadjeżdżającej z tyłu karetki pogotowia. Co robią dzieci w pozostałych pojazdach? Przejeżdżają nimi na prawy i lewy bok drogi i w ten sposób tworzą idealny „korytarz życia", tak aby ratownicy, jak najszybciej mogli dotrzeć do „rannych".   „Tato, czemu oni nie zjeżdżają na bok?" Filmik z udziałem przedszkolaków obejrzało już ponad 75 tysięcy osób. To wspólna akcja przedszkola i Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Głuszyna. Wszystko zaczęło się od tego, że strażak z OSP Głuszyna, Krzysztof Smugała, jechał ze swoją pięcioletnią córką autem. W pewnym momencie usłyszeli zbliżający się z tyłu na sygnale pojazd służb ratunkowych. Pan Krzysztof od razu wjechał na pobocze. - Tato, czemu oni też nie zjeżdżają na bok? - zapytała córka strażaka. Pięciolatka nie rozumiała, dlaczego inni kierowcy nie ustępują pierwszeństwa tak samo, jak jej ojciec. - Wtedy coś mi zaświtało, skoro moje dziecko to rozumie,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj