King5 News
Aktualności

Ludzka znieczulica nie ma granic! Przeczytaj, co spotkało tego chłopca

"Ludzie, którzy nie czują smutku, nie rozumieją" – powiedział 7-letni Giovanni po tym, co spotkało jego rodzinę. Po wystąpieniu ostrej reakcji alergicznej, poproszono jego rodziców, aby opuścili pokład samolotu. 

Dla Giovanniego i jego rodziny podróż do Waszyngtonu była ważnym i pełnym emocji wydarzeniem. Tata chłopca, George Alvarado, choruje na zaawansowanego raka krtani i chciał, aby jedna z jego ostatnich podróży wraz z rodziną była wyjątkowa.

Alergia na psa

Przez reakcję alergiczną chłopca, rodzina musiała opuścić samolot, którym mieli lecieć do domu. Po wejściu na pokład samolotu, 7-letni Giovanni zaczął się mocno drapać. "Kiedy Giovanni dostał ostrej pokrzywki, poinformowaliśmy o tym załogę. Stewardessa prychnęła i powiedziała, że to normalne, że samolotami latają psy" – opowiada mama chłopca. Rodzinę poproszono o opuszczenie samolotu. "Nie jestem zła, że kazali nam wysiąść. To, co nas całkowicie rozbiło, to nasz 7-letni synek patrzący na nas oczami pełnymi łez i przepraszający, że przez niego to wszystko się stało" – dodaje.

Znieczulica współpasażerów

Gdy rodzina zaczęła się pakować i opuszczać pokład, inni pasażerowie zaczęli... klaskać! "Jako ojciec, byłem całkowicie bezradny. Patrzyłem tylko na tych klaszczących ludzi, myślałem tylko o tym, żeby jak najszybciej się stamtąd wydostać" – powiedział tata chłopca. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co czuł Giovanni i jego rodzice, gdy spotkali się z takim niezrozumieniem i ignorancją ze strony współpasażerów. Choć załoga pomogła rodzinie bezpiecznie wyjść z samolotu, zachowanie osób pozostałych na pokładzie jest przejawem całkowitej gruboskórności i braku kultury.

Linie lotnicze przeprosiły rodzinę, jednak przeprosiny nie wymażą upokorzenia, jakiego doznali. Alvarado napisał na portalu społecznościowym, że ludzie powinni się wstydzić, za bycie tak okrutnymi. My podpisujemy się pod tymi słowami.

Czytaj także: Jak traktować niepełnosprawne dzieci? Normalnie!

Rewolucja w leczeniu azs? Opowiada dr Sophie Seite, biochemik i biolog molekularny (film)

Aktualności magazynu Twój maluszek
Trzech wspaniałych
Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Tytuł supertaty w maju zdobyli: Zbigniew Bromberger, Tomasz Filip i Piotr Krasocki!

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Tytuł supertaty w maju zdobyli: Zbigniew Bromberger, Tomasz Filip i Piotr Krasocki! Mimo choroby wychowuje trójkę dzieci Zbyszka poznałam, gdy był już po operacji naczyniaka mózgu. Miał 29 lat i był częściowo sparaliżowany. Lekarze nie dawali mu większych szans na to, że będzie chodził. Mimo to Zbyszek nie tracił nadziei. Dzięki rehabilitacji zaczął w końcu chodzić o własnych siłach, pozostał tylko niedowład lewej ręki i niedokrwienie stopy. Kiedy podejmował decyzję o małżeństwie – wahał się. Nie chciał obarczać mnie swoją niepełnosprawnością. Ale oboje czuliśmy, że jesteśmy dla siebie stworzeni, i w tym, że się spotkaliśmy, dostrzegliśmy wolę Boga. Pobraliśmy się, a po roku przyszła na świat nasza pierwsza córka – Gabrysia. Zbyszek był przy porodzie – pomagał mi, podtrzymywał na duchu, sam przeciął pępowinę. Po powrocie do domu wszyscy drżeli, gdy podnosił córeczkę jedną ręką... Ale nie Gabrysia. Ona czuła się bezpiecznie w jego dłoni. Gdy malutka miała sześć miesięcy, musiałam wrócić do pracy. Zbyszek stanął na wysokości zadania i wspaniale zajął się córeczką. Dokonywał cudu, przebierając małe wiercące się dziecko jedną ręką, karmiąc je i usypiając. Trzy lata po Gabrysi urodziliśmy razem drugą córkę – Anielkę. Do pracy musiałam wrócić, gdy miała cztery miesiące. Teraz Zbyszek zajmował się dwiema córeczkami. Anielka była kochanym dzieckiem: nie chciała tacie sprawiać kłopotu, nie domagała się noszenia na rękach, jakby wyczuwała, że musi się dostosować do jego niepełnosprawności. Gdy Anielka skończyła dwa latka, okazało się, że ma urodzić się nam syn – Michał. Zbyszek wiedział, że dla chłopca będzie musiał być wzorem mężczyzny. Żałował tylko, że nie będzie mógł z nim grać w piłkę nożną (ze względu na swoją...

Ezra Somnitz
Holli Keller Photography
Aktualności
Nie zgadniesz, dlaczego gra na flecie daje temu chłopcu tyle radości!
Ezra ma 2 lata i gdy pierwszy raz zagrał na flecie, śmiał się i skakał z radości. W jego reakcji nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że chłopiec jest głuchy, a dźwięk fletu jest jednym z niewielu, które udało mu się usłyszeć!

Ezra jest całkowicie głuchy, podobnie jak jego tata i dalsi krewni. Udaje mu się jednak odbierać dźwięki o wysokich częstotliwościach, np. sygnały alarmowe. Na co dzień używa aparatu słuchowego i posługuje się językiem migowym .  Gdy Ezra pierwszy raz usłyszał dźwięk fletu, nie rozumiał, w jaki sposób powstaje. Widział swojego 11-letniego brata grającego na instrumencie i był przekonany, że Ephraim krzyczy do fletu i w ten sposób wydobywa się dźwięk. Dopiero gdy wziął flet w rączki i sam spróbował zagrać, zrozumiał, jak działa. Jego reakcja jest naprawdę urocza! Z jednej strony mały Ezra cieszy się, że słyszy dźwięki o wysokiej częstotliwości, z drugiej – nie może uwierzyć, że to on je wywołuje! “Jesteśmy dumni, że jest głuchy. Jesteśmy dumni, że miga . A ten filmik i fakt, że coś usłyszał? To ekscytujące i całkiem zabawne, ale nie jesteśmy tym jakoś bardzo przejęci. Ezra jest dla nas wyjątkowy, nawet wtedy, gdy nie słyszy" mówi mama chłopca. "Niektórzy zobaczą ten film i pomyślą, o mój Boże, ta rodzina musi być przeszczęśliwa, że on słyszy. Jasne, jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, ale nie kładziemy się do łóżek z myślą, że to nasz mały, biedny, niesłyszący chłopczyk. Ezra jest wspaniałym głuchym dzieckiem i nawet gdyby nic nie słyszał, wciąż byłby dla nas cudowny" dodaje.  Zobacz film: Reakcja chłopca naprawdę rozczula! Podoba nam się postawa rodziny Ezry: niesłyszące lub słabosłyszące dzieci nie różnią się tak bardzo od tych, które słyszą. Jedyną różnicą jest to, że posługują się innym językiem.  Polecamy: Co widzi, słyszy i czuje noworodek? Sprawdź!

Zbigniew Ziobro przekazuje pieniądze z programu 500+
PAP/Piotr Polak
Aktualności
Minister sprawiedliwości przekaże pieniądze z programu 500+ choremu chłopcu
Zbigniew Ziobro ogłosił, że pieniądze przyznane jego rodzinie w ramach programu 500+, przekaże 7-letniemu Filipkowi. Jego decyzja wywołała w mediach burzę!

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro ogłosił, że pieniądze przysługujące jego rodzinie w ramach programu 500+ przekaże Filipkowi Grzeli, 7-latkowi chorującemu na porażenie mózgowe.  Minister apeluje: pomóżcie potrzebującym rodzinom Mamy tę radość cieszenia się zdrowym dzieckiem, jesteśmy ludźmi, którzy nieźle zarabiają, a jest wśród nas wiele takich dzieci, które dużo bardziej potrzebują tych pieniędzy – uzasadnia swoją decyzję Ziobro. Zastanawiałem się, czy to świadectwo uczynić publicznym; uznałem te argumenty, że taki publiczny apel może być rodzajem, dobrej w tego słowa znaczeniu, presji na innych i przypomnieniem, że takie gesty nie tylko w gestach, ale i czynach mają znaczenie – dodaje minister i namawia innych, by przekazali pieniądze potrzebującym rodzinom. Rodzina Filipka będzie otrzymywała dodatkowe 500 zł przez rok. Po 12 miesiącach, minister przekaże środki kolejnej potrzebującej rodzinie. Ziobro łamie prawo i pomaga pod publiczkę? Gest ministra wzbudza kontrowersje, a w Internecie wrze. Lista zarzutów jest naprawdę długa. Internauci zarzucają Ziobrze, że jego pomoc to wyłącznie polityczna zagrywka. Niektórzy posądzają ministra o łamanie prawa i okradanie własnego dziecka: według zasad programu 500+, pieniądze mają być wydane zgodnie z potrzebami własnego dziecka – przekazywanie ich jest w takim razie naruszaniem prawa. Są tacy, którzy w oskarżeniach posuwają się dalej i uważają, że... 7-letni chłopiec jest podstawiony i wcale nie choruje. Brak nam słów! Może warto na chwilę odciąć się od polityki? Na pokaz czy nie, dla nas to nieistotne. Najważniejsze, że rodzina chorego chłopca otrzyma pomoc ! Trzymamy kciuki za Filipa i jego powrót do zdrowia. Czytaj także: Ruszają kontrole! Na co rodzice wydają dodatkowe 500 zł? Zbigniew Ziobro z synkiem. Zobacz zdjęcia!

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj