Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zdrowie

Rewolucja w leczeniu azs? Opowiada dr Sophie Seite, biochemik i biolog molekularny (film)

Skóra dziecka z atopowym zapaleniem skóry różni się od skóry zdrowego dziecka rodzajem bakteriami, które na niej się znajdują. Najnowsze badania przeprowadzone w laboratoriach naukowych wykazały, że po to, by wyleczyć dziecko z azs trzeba... zmienić rodzaj bakterii bytujących na skórze!

Co piąte niemowlę ma objawy atopowego zapalenia skóry. Azs to choroba trudna w leczeniu, nieobliczalna: często wydaje się, że jest już wyleczona, tymczasem niespodziewanie powraca. Jej leczenie jest trudne, często trwa latami. Bywa konieczne stosowanie środków sterydowych, miejscowych leków przeciwzapalnych. Podstawą jednak w leczeniu jest właściwa pielęgnacja skóry dziecka.

Jak pielęgnować skórę dziecka z azs

  • Dbaj, by skóra dziecka nie wysuszała się. Często ją nawilżaj i natłuszczaj, specjalnymi kosmetykami na azs
  • Myj dziecko w chłodnej wodzie: kąpiele nie powinny trwać długo, lepszy jest prysznic
  • Do mycia używaj środki, które nie tylko myją, ale też nawilżają i natłuszczają skórę, pozostawiając na niej naturalny film ochronny

Nowe sposoby leczenia azs

Mimo właściwej pielęgnacji objawy azs często powracają. Przełomem w leczeniu może być zmiana podejścia do sposobu pielęgnacji dziecka z azs. Naukowcy pracujący w Laboratoriach La Roche Posay doszli do wniosku, że nie wystarczy dbać o barierę naskórkową, konieczne jest też przywrócenie prawidłowego mikrobiomu skóry.
- Nasze badania wykazały, że mikrobiom skóry, czyli żyjące na naszym ciele siedliska mikroorganizmów - jest współodpowiedzialny za atopię. Mikrobiom u dzieci z atopią różni się od mikrobiomu u zdrowych pacjentów: bakterie bytujące na skórze są mniej różnorodne. Większa różnorodność bakterii może chronić przed nasileniem się stanów zapalnych. Dlatego nie wystarczy przywrócić funkcję bariery skórnej, należy również przywrócić równowagę mikrobiomu - mówi dr Sophie Seite, międzynarodowy dyrektor naukowy La Roche Posay, wybitny biochemik i biolog molekularny.
Na filmie dr Sophie Seite opowiada o tym, jak pielęgnować dziecko z azs oraz o nowym produkcie, który może zrewolucjonizować leczenie azs.

niemowlę, dziecko, pielęgnacja, zima
Fotolia
Pielęgnacja
8 błędów w zimowej pielęgnacji niemowląt
Dzieci, które urodziły się jesienią i zimą, wcale nie muszą częściej chorować. Czego nie robić, by w zdrowiu dotrwać do wiosny?
uczulenie, odparzenie, alergia
RF
Zdrowie
Dr Szmurło: jak odróżnić atopowe zapalenie skóry od odparzenia
Czy odparzenie pupy można pomylić z AZS (atopowym zapaleniem skóry)? Jak pielęgnować niemowlę z odparzeniem, a jak niemowlę z AZS? Pytamy dermatologa dr. n. med. Andrzeja Szmurło.

Odparzenie to jedna z najczęstszych dolegliwości skórnych u niemowląt. Tuż za nią plasuje się atopowe zapalenie skóry (AZS), na które zdaniem dermatologów choruje już co 5. dziecko w Polsce. Jak leczyć odparzenie a jak AZS ? Na pytania o pielęgnację podrażnionej skóry u dziecka odpowiada dermatolog dr n. med. Andrzej Szmurło. Jak odróżnić pieluszkowe zapalenie skóry od atopowego (AZS)? Przede wszystkim po miejscu występowania. Pieluszkowe zapalenie skóry (odparzenie) pojawia się tam, gdzie skóra styka się z pieluchą. Brak dostępu powietrza i drażniące działanie moczu sprawiają, że skóra dziecka jest zaczerwieniona. W odróżnieniu od AZS odparzona skóra jest mokra, często dołączają się nadkażenia drożdżakowe (drożdżaki lubią wilgotne i ciepłe środowisko). Należy wtedy zastosować odpowiedni krem z cynkiem – nieleczone odparzenie będzie się pogłębiać. Trzeba też częściej niż zwykle zmieniać dziecku pieluszki i zawsze myć pupę wodą (nie chusteczkami nawilżanymi, które podczas odparzenia mogą dodatkowo podrażniać skórę!). Ważne jest wietrzenie pośladków. Warto niemowlę zostawiać bez pieluchy kilka razy dziennie przez kilkanaście minut. W pokoju powinno być ciepło. Pieluch jednorazowych nie należy zapinać zbyt ściśle. Kremy z emolientami dla dzieci - testy i opinie Czy to prawda, że dzisiaj u niemowląt częściej przytrafiają się choroby skórne i podrażnienia skóry? Tak. Przyczynia się do tego np. nadmierne chlorowanie wody (często zawiera ona też duże ilości drażniącego żelaza) oraz stosowanie detergentów. Nie zawsze są one należycie wypłukiwane z bielizny dziecięcej. U wrażliwszych dzieci powoduje to podrażnienia skóry – zaczerwienienia, suchość itp. Zmiany te wyglądają podobnie jak atopowe zapalenie skóry (trudno je odróżnić, może to zrobić jedynie doświadczony dermatolog). Pielęgnacja takiej skóry...

dziwne, zapalenie, dziecko, alergia
Zdrowie
Atopowe, czyli... dziwne
Skóra dziecka jest sucha, lekko się łuszczy, widać na niej grudki, swędzi. To może być atopowe zapalenie skóry. Skąd się wzięło i co robić?

Skóra dziecka jest sucha , lekko się łuszczy, widać na niej grudki, swędzi, więc malec się drapie. Wygląda, że to atopowe zapalenie skóry. Co jest przyczyną AZS? Gdy tylko na skórze dziecka zobaczysz krostkę, myślisz, że przyczyną jest alergia. Rzeczywiście, przyczyną skórnych kłopotów u niemowląt często jest alergia pokarmowa . Jak pomóc dziecku, które ma AZS? Po pierwsze trzeba stwierdzić, na co jest uczulony, po drugie – wyeliminować alergeny. Niestety, nie zawsze to takie proste. Czytaj też: Jak sprawdzić, czy niemowlę ma alergię pokarmową?   Jak sprawdzić, czy przyczyną AZS jest alergia U najmłodszych dzieci trudno ocenić, co wywołuje uczulenie. Testy skórne nie są wiarygodne. Negatywny wynik wcale nie daje pewności, że dziecko nie ma alergii. Dlatego u najmłodszych lekarze zalecają wykonanie testów alergicznych z krwi . Niestety testy z krwi sporo kosztują (oznaczenie jednego alergenu – ponad 50 zł). Poza tym, negatywny wynik też w stu procentach nie oznacza, że dziecko nie jest uczulone – często tzw. alergia IgE niezależna: dziecko ma uczulenie pomimo dobrego poziomu immunoglobulin. Test dla mamy: Sprawdź, czy dziecko ma alergię Najlepszym sposobem rozpoznania, czy malec jest alergikiem, pozostaje... własna obserwacja oraz tzw. test karencji i ekspozycji. Najpierw musisz na kilka tygodni wykluczyć z diety dziecka podejrzany produkt, a potem, go podać. Jeśli stan skóry dziecka poprawił się, a potem pogorszył, oznacza to, że dziecko najprawdopodobniej jest uczulone. Problem w tym, że u niektórych dzieci reakcja uczuleniowa następuje bardzo szybko po jedzeniu, u innych – po kilku dniach. Dlatego wyniki musi zinterpretować lekarz. Zobacz film o objawach alergii u dzieci Na co dziecko może być uczulone Jeśli karmisz dziecko piersią, nie jedz żadnych alergizujących go pokarmów. I wyklucz je potem z diety...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz