Fotolia.pl
Aktualności

Ten niemowlak zszokował wszystkich. Zobacz czym - obejrzyj film

Rodzice filmując swoje 7. tygodniowe dziecko nie spodziewali się, że nakręcą coś tak niesamowitego.

Toni i Paul McCann z Irlandii dzięki temu filmikowi zyskali niezwykłą popularność w internecie. Nagranie wideo zaczyna się, kiedy 36-letnia mama Cilliana  filmując swojego niespełna dwumiesięcznego malucha mówi do niego: „cześć”. Malec gimnastykując buzie i język próbuje coś odpowiedzieć. Po kilku próbach udaje mu się powiedzieć wyraźnie, celowo wypowiedziane słowo: „hello”. Rodzice byli w szoku.

Nie wierzysz, by dwumiesięczne niemowlę mówiło? Zobacz wideo:


- Sami byśmy w to nie uwierzyli, gdyby nie to wideo – twierdzą Toni i Paul McCann.
Rodzice opowiadają, że żadna z ich trzech starszych córek: 12-letnia Sophie, 11-letnia Ewa, i 8-letnia Ellie nie zaczęły mówić w tak młodym wieku. Radościom z wydarzenia nie było końca. Zdaniem rodziców to nie przypadek, bo kolejne wyrazy maluch równie szybko stara się naśladować.
Wiele osób z niedowierzaniem ogląda po raz kolejny nagranie.

A jak było z waszymi pociechami? Kiedy zaczęły mówić?
Źródło: MailOnline

Czytaj też: Dziecko słuchając muzyki szybciej zaczyna mówić.
 

Szczepienia ochronne wcześniaków – dlaczego są tak ważne? [WIDEO]

poród na łonie natury
screen youtube.com
Poród naturalny
To nagranie widziało już 52 mln osób! Mamy dreszcze...
Nie widzieliśmy jeszcze niczego tak niezwykłego. Doświadczona mama i doula zarazem, postanowiła urodzić swoje 4. dziecko w nieprawdopodobnym miejscu!

39-letnia Australijka Simon Thurber, jest mamą trojga dzieci, oraz doulą . Kiedy dowiedziała się, że spodziewa się 4. dziecka, wiedziała, że przyjdzie ono na świat z dala od sali szpitalnej. Nawet poród domowy nie wchodził w grę, o ile pogoda będzie  sprzyjała narodzinom na łonie natury. Gdy nadszedł termin porodu, Simon wraz z rodziną wyjechali do znajomych. Prawie zrezygnowałam... - Moim marzeniem od dawna, był poród na łonie natury. - napisała Simon na początku swojego filmu.- Tydzień przed terminem porodu, pojechałam wraz z rodziną do przyjaciół, którzy mają domek w najstarszym lesie na świecie, Daintree Rainforest. Tu jest zawsze ciepło, więc to idealne warunki do porodu na dworze.  Postanowiłam rodzić w odnodze rzeki, miejscu oddalonym kawałek od drogi, w którym się zakochałam. Woda w rzece jest absolutnie czysta i pyszna, najlepsza jakiej próbowałam w życiu. [...] Pierwsze skurcze zaczęły się o 23. Przez całą noc czekałam. Zrezygnowałam z porodu na łonie natury, bo byłam pewna, że urodzę nad ranem. Jednak o 6 rano nadal nie urodziłam. Przez 3 godziny korzystałam jeszcze z wanny wystawionej przed dom. Gdy nadal nic się nie działo, a na zewnątrz wyszło słońce i zrobiło się ciepło, postanowiłam pojechać jednak nad rzekę. Moja córeczka urodziła się o 10.50."   Jak ludzie oceniają to nagranie? Nagrania z porodu naprawdę robią wrażenie. Sama, bez wsparcia medycznego, za to z dwiema nastoletnimi córkami, 2-letnim synkiem i mężem, w lesie, nad rzeką. To się nazywa prawdziwy "powrót do korzeni". I choć dawniej kobiety właśnie w taki sposób rodziły swoje dzieci, dziś takie podejście do porodu, robi piorunujące wrażenie. Świadomość swojego ciała , wiara we własne możliwości, spokój i opanowanie w tak trudnym momencie życia, kontakt z naturą, bliskość z innymi członkami rodziny – to wszystko...

Opiekunka zrzuciła 4-latkę ze schodów
YouTube/Consistent Quality
Aktualności
Opiekunka zrzuca 4-latkę ze schodów. Zobacz wstrząsający film!
Dzięki nagraniu z kamery dyrekcja przedszkola dowiedziała się o skandalicznym zachowaniu opiekunki i wezwała policję. Jak można zrobić dziecku coś takiego?!

52-letnia Sarah Gable, opiekunka w  prywatnym przedszkolu  w Pensylwanii w USA, została przyłapana na znęcaniu się nad 4-letnią podopieczną. Gable zrzuciła dziewczynkę ze schodów, na szczęście nic jej się nie stało. Całe zajście uchwyciła kamera zainstalowana w przedszkolu zaledwie kilka dni wcześniej. Jak tylko kierowniczka przedszkola zobaczyła nagranie, powiadomiła policję o popełnieniu przestępstwa przez opiekunkę. Kobieta została aresztowana, usłyszała zarzuty napaści, znęcania się i narażenia zdrowia i życia podopiecznej. Dzięki wpłaceniu kaucji Gable będzie przebywać na wolności do czasu rozprawy. Zobaczcie nagranie z kamery. Uwaga, jest naprawdę wstrząsające!     Jeden z internautów zauważył, że to pierwszy raz, kiedy zachowanie kobiety zostało nagrane, prawdopodobnie już wcześniej znęcała się nad dziećmi, jednak nikt o tym nie wiedział. Po zobaczeniu tak szokującego filmu nikogo nie powinno dziwić, że rodzice często zastanawiają się nad zainstalowaniem w domu kamery. Rodzic oddający dziecko pod opiekę innej osoby, niani czy nauczycielki w przedszkolu, liczy, że jego dziecko będzie bezpieczne. Takie nagrania nie pomagają rodzicom! Czytaj także:   Czasem warto zainstalować w domu kamerę! Źródło: thesun.co.uk, nbcphiladelphia.com

Badacze zrobili eksperyment, by pomóc mamom w karmieniu piersią
Fotolia
Aktualności
To nagranie pomoże mamom w karmieniu piersią! Sprawdź, w jaki sposób
Badacze z AGH stworzyli nagranie, które ma pomóc mamom w karmieniu piersią. Czy zastąpi położne i doradców laktacyjnych? Przekonajcie się sami.

Badacze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie nagrali dźwięki, jakie wydają niemowlęta podczas karmienia piersią . W ten sposób chcą nauczyć młode mamy rozróżniania, kiedy maluszek je, a kiedy ssie pierś, żeby się uspokoić lub zrelaksować. Edukowanie mam karmiących piersią "Rodzice będą mogli najpierw wsłuchać się w nasze nagranie, a później w swoje dziecko i porównać. Bywa tak, że maluch ssie, ale nie je. Może robić to dla przyjemności, żeby poczuć bliskość mamy albo na przykład przeciwbólowo. Jak rozpoznać, kiedy dziecko je, a kiedy nie? Tego właśnie będzie miało uczyć nasze nagranie – mówi Anna Kotlińska, doradczyni laktacyjna i doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim. "Chcemy pokazać, że kontakt z piersią to nie tylko karmienie. Nagranie ma być rodzajem przewodnika, narzędzia dla rodziców, którzy chcą się więcej dowiedzieć o kontakcie dziecka z piersią" – dodaje Kotlińska. Już 9 lutego każdy z nas będzie mógł posłuchać nagrania na stronie yt.propersound.pl. To pierwsze nagranie o tak dobrej jakości, nikt wcześniej nie stworzył podobnego projektu edukacyjnego dla młodych mam. Jesteśmy zachwyceni inicjatywą polskich naukowców. Takie nagranie może się przydać zarówno mamom, które dopiero zaczynają karmić piersią i boją się, że ich maluszki będą głodne, jak i tym, które chcą odstawić maluchy od piersi (mama, która słyszy, że maluch ssie pierś nie z głodu, a dla przyjemności, będzie mogła szukać innych sposób na uspokojenie malca). Czy według was takie nagranie może pomóc młodym mamom? Czytaj także:  "Czuję się jak nieudacznik": tak szczerze o karmieniu piersią jeszcze nie było! Źródło: gazetakrakowska.pl, radiokrakow.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj