Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Jednym Sercem - youtuberzy
Screen/ YouTube Jednym Sercem
Aktualności

Youtuberzy: współżycie w małżeństwie jest OBOWIĄZKOWE. Odmowa prowadzi do grzechu i alkoholizmu

Para katolickich youtuberów wytłumaczyła w swoim filmie, jak powinno wyglądać pożycie małżeńskie: „Możemy odnieść wrażenie, że współżycie w małżeństwie jest obowiązkowe. I jest to prawda”. Nie powinno też sprawiać przyjemności i nie można dać po sobie poznać, że nie ma się ochoty na zbliżenie.

Twórcy kanału na YouTube „Jednym Sercem”, Ramona i Janek Figatowie, nagrali filmik, którego tematem był seks, a dokładnie to, czy seks w małżeństwie jest obowiązkowy. Twierdzą oni, że jeśli któryś z partnerów nie ma ochoty na zbliżenie, w grę nie wchodzi irytacja lub odmowa. Działa to wręcz odwrotnie - nie można dać po sobie poznać, że nie ma się ochoty na seks.

Nie rezygnujmy z pieszczot piersi nawet wtedy, kiedy karmimy swoim mlekiem dziecko - mówi seksuolog [WIDEO]

Niebezpieczeństwo rozpusty

Youtuberzy rozpoczęli swój filmik od przeczytania fragmentu listu Świętego Pawła do Koryntian: „Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty, niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża, mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi, żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż, podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona”.

Odmowa współżycia może prowadzić do grzechu

Następnie wytłumaczyli, jakie konsekwencje może mieć odmowa zbliżenia. Poza np. obniżeniem poczucia własnej wartości, prowadzi to do GRZECHU: „Ta sfera seksualna jest bardzo wrażliwą i delikatną sferą, i na przykład często u mężczyzn wiąże się z poczuciem własnej wartości, więc jakieś zranienie w tej sferze, jakieś niespełnienie, może powodować obniżenie poczucia własnej wartości. Co więcej, taka odmowa współżycia nieuzasadniona może prowadzić do grzechu, gdyż taka osoba, której odmawiamy, może wybrać grzech. I to są grzechy seksualne, takie jak pornografia, masturbacja, ale mogą to być również uzależnienia, ucieczka np. w alkohol, również w gry".

Odmowa zbliżenia przyczyną alkoholizmu

Następstwem może być również alkoholizm: „Bardzo często przyczyną alkoholizmu, tego, że jakiś mężczyzna wchodzi w alkohol, jest właśnie jakieś upokorzenie, jakieś niespełnienie w małżeństwie w sferze seksualnej”.

Irytacja zabroniona

Niedopuszczalne jest także okazanie własnych emocji i uczuć: „Ta osoba, która ma mniejszą ochotę na zbliżenie, powinna starać się odpowiedzieć na potrzeby drugiej osoby. Odpowiedzieć z miłością, czyli nie dać po sobie poznać zniechęcenia, irytacji”.

Pusta przyjemność – moralnie niedopuszczalna

Youtuberzy samą przyjemność z aktu seksualnego określili jako pustą i moralnie niedopuszczalną: „Sam akt seksualny nie powinien być skoncentrowany na przyjemności. W związku z tym taka próżna przyjemność, taka pusta przyjemność w oderwaniu od prokreacji i od zjednoczenia, czyli otwarcia się na drugiego człowieka i na dawanie życia jest moralnie niedopuszczalne”.

Tłumaczenie po kontrowersyjnym filmie

Youtuberzy nagrali jednak kolejny filmik, w którym tłumaczyli się ze swoich wcześniejszych wypowiedzi: „Seks to integralna część małżeństwa. Są sytuacje, w których do tych zbliżeń nie może dochodzić. Chodziło nam o takie sytuacje, o których słyszeliśmy, że małżeństwa czasami, nawet bardzo młode, oddalają się od siebie fizycznie, ale też przede wszystkim emocjonalnie, psychicznie. Dochodzi do tego, że śpią w oddzielnych pokojach, a zbliżeń w ogóle nie ma. To raczej decyzja podjęta jednostronnie niż poprzez wypracowaną wspólną decyzję ”.

Wyjaśnili oni także, że ich słowa dotyczyły sytuacji, gdy partner rzeczywiście odrzuca drugą osobę: „Rozmawialiśmy z takimi ludźmi, którzy czuli się odrzuceni w jakiś sposób ze względu swoją seksualnością. Nie mówiliśmy też o jakichś sporadycznych przyczynach, jak zmęczenie czy stres. Treścią naszego filmu było to, że ktoś rzeczywiście odmawia i odrzuca tę drugą osobę”.

Małżeństwo w swoim kolejnym nagraniu podkreśliło także, jak ważna jest rozmowa i wrażliwość na drugiego człowieka: „Idealny jest układ taki, że jedna osoba stara się odpowiedzieć na potrzeby drugiej osoby”.

Źródło: YouTube, pudelek.pl

Zobacz także: 

rodzice chrzestni muszą przedstawić zaświadczenie, że nie żyją "na kocią łapę"
Adobe Stock
Aktualności
Kościół wprowadza zasady dla chrzestnych - muszą prowadzić się „po katolicku"
Rodzice chrzestni muszą zadeklarować, że nie żyją w związku nieformalnym i przedstawić inne dowody swojej moralności. Zobacz, jakie jeszcze trzeba spełniać kryteria!

Nowe zasady od 10 lutego wprowadziła na swoim terenie diecezja płocka. Kandydaci na rodziców chrzestnych muszą wypełnić stosowne oświadczenia, w których dokładnie opiszą czy żyją w zgodzie z wiarą katolicką. Chodzę na msze i nie żyję w konkubinacie  Kandydaci na przyszłych rodziców chrzestnych muszą przed uroczystością podpisać oświadczenie. Na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Płockiej zamieszczono jego treść. Według nowych zasad ojciec i matka chrzestni muszą między innymi zapewnić, że: prowadzą życie zgodnie z wiarą katolicką, to znaczy: nie żyją w związku niesakramentalnym ani w konkubinacie , nie podlegają żadnej karze kanonicznej wymierzonej lub zadeklarowanej zgodnie z prawem, wypełniają praktyki religijne, uczestniczą w niedzielnej mszy świętej, uczęszczali lub uczęszczają na katechezę szkolną, zostali ochrzczeni w Kościele Katolickim, przyjęli komunię świętą i sakrament bierzmowania, mogą przystąpić do sakramentu pokuty i komunii świętej. Każdy z kandydatów musi podpisać dokument w parafii, do której przynależy. Jak czytamy na ekai.pl, ma on pomóc w „rozeznaniu" czy dana osoba nadaje się na rodzica chrzestnego i spełnia warunki, określone przez prawo kanoniczne. Księża nie będą weryfikowali zgodności z prawdą złożonego oświadczenia. Diecezja zastrzegła, że wierni muszą rozstrzygnąć to w swoim sumieniu.  „Potrzeba formacji moralnej wierzących" Nowe przepisy weszły w życie na mocy dekretu, wydanego przez płockiego biskupa Piotra Liberę . Ksiądz Wojciech Kućko, który koordynował ostateczną wersję dokumentu, wyjaśnił dla portalu plockierodziny.pl, że "przemieszczanie się ludzi i zmiana miejsca zamieszkania, a przede wszystkim potrzeba formacji moralnej wierzących, są nowymi wyzwaniami duszpasterskimi naszych czasów". Duchowni podkreślają, że...

szczepienia
Fotolia
Zdrowie
Kościół włącza się w dyskusję o szczepieniach! Jest za czy przeciw?
Kościół włącza się w gorącą ostatnio dyskusję o szczepieniach. Głos zabrał arcybiskup Hoser i eksperci Episkopatu Polski do spraw bioetycznych. Mówiono o bezpieczeństwie, zagrożeniach, etyce, potrzebie dyskusji i o szczepionkach nowej generacji.

W dyskusję o szczepieniach, jeszcze bardziej gorącą po wydarzeniach w Białogardzie, kiedy to rodzice odmówili zaszczepienia wcześniaka , za co zostali czasowo pozbawieni praw rodzicielskich , włączył się Kościół. Zespół Ekspertów Komisji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych apeluje przede wszystkim o pogłębioną dyskusję naukową i debatę społeczną na temat szczepionek . Arcybiskup Hoser o szczepieniach O szczepionkach rozmawiano podczas spotkania Zespołu Ekspertów Komisji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych. Apb Henryk Hoser zwrócił uwagę na dwa aspekty szczepień. Pierwszy: dzięki szczepionkom udało się opanować wiele chorób, które wcześniej dziesiątkowały ludzkość. Z drugiej strony abp Hoser podkreślił, że trzeba uniknąć wszelkich nadużyć , jakie są możliwe ze względu na prawa rynku i kryjący się za nimi agresywny marketing . – W wyniku obecnego stanu wiedzy i braku głębszej dyskusji nad koniecznością i odmową szczepień , mamy coraz częściej do czynienia z pewnego rodzaju konfliktem interesów między ochroną dobra człowieka, a więc zarówno praw dziecka i praw jego rodziców, a dobrami ogólnymi, jakimi są zdrowie indywidualne i publiczne – powiedział abp Hoser. Czy szczepienia są bezpieczne Abp. Hoser zwrócił uwagę, że tylko dzięki masowym szczepieniom udało się opanować wiele chorób zakaźnych dziesiątkujących ludzkość. Podkreślił, że zaniechanie szczepień w dobie globalizacji i masowych kontaktów międzyludzkich może grozić nawrotem epidemii . Dlatego tak ważna jest potrzeba pogłębionej dyskusji naukowej i debaty społecznej na temat szczepionek, w tym szczepionek skojarzonych , poliwalentnych. - Naukowcy muszą odpowiedzieć na pytanie: Jakie są rzeczywiste fakty? Czy proponowane szczepionki są bezpieczne? Czy zostały należycie testowane i jaki jest stopień ryzyka, które zawsze istnieje, podobnie jak przy każdej...

Film Cuties Netflix
Adobe Stock / Instagram
Aktualności
Netflix SEKSUALIZUJE dzieci? Szokujący plakat i opis filmu „Cuties"
Na platformie Netflix od kilku dni można oglądać kontrowersyjny film o nastoletnich dziewczynkach, które należą do wyzwolonej grupy tanecznej. Premiera filmu „Cuties" rozjuszyła internautów, ludzie na całym świecie masowo bojkotują Netflixa.

Film „Cuties" wywołał spore zamieszanie i przysporzył wielu wrogów platformie Netflix. Wszystko przez kontrowersyjną tematykę i dwuznaczny plakat promujący film. Tytułowe Cuties to nieletnie tancerki, które zaczynają odkrywać swoją kobiecość, buntując się jednocześnie przeciwko rodzinnym tradycjom. Zdaniem oburzonych internautów Netflix seksualizuje dzieci. Efekt? Ludzie bojkotują Netflixa i masowo anulują swoje subskrybcje. Film Cuties na Netflix seksualizuje dzieci? „Cuties" to produkcja francuska, którą swoją premierę miała już w 2019 roku na festiwalu Sundance, ale na Netflixie jest dostępna dopiero od kilku dni. Mimo nagród, jakie za reżyserię otrzymała Maïmouny Doucouré, oraz jej zapewnień, że film ma zwracać uwagę na zagrożenia płynące z mediów społecznościowych , dzieło zostało zbojkotowane przez widzów Netflixa. Kontrowersje wywołał najpierw sam plakat oraz opis filmu: „11-letnia Amy zaczyna fascynować się twerkującą grupą taneczną. Mając nadzieję, że do nich dołączy, zaczyna odkrywać swoją kobiecość, przeciwstawiając się rodzinnym tradycjom” − tak Netflix promował film „Cuties". Po głośnych sprzeciwach ze strony widzów opis złagodzono, ale premiera filmu na platformie Netflix wywołała kolejną falę krytyki. Zniesmaczeni internauci twierdzą, że Netflix zachęca do seksualizacji dzieci. W Stanach Zjednoczonych sprawa jest na tyle poważna, że jeden z senatorów zapowiedział wszczęcie śledztwa, oskarżając Netflix o czerpanie zysków z dziecięcej pornografii . To oficjalny zwiastun filmu „Cuties", rzeczywiście jest aż tak nieodpowiedni?   Zobacz też: Zły dotyk - jak uchronić dziecko? 9 filmów animowanych w Netflixie, które uratują wasze dzieci przed nudą Filmy o psach - Top 10 ponadczasowych filmów dla dzieci​

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz