Lodowata Niedziela dla Alicji - plakat 2
materiały prasowe
Aktualności

Lodowata niedziela dla Alicji – przyjdź na zimową imprezę i zrób coś dobrego!

Nie straszna Wam zima, śnieg i niska temperatura? Doskonale! Przyjdźcie 29 stycznia na zimową imprezę charytatywną i pomóżcie wrócić do zdrowia małej Alicji.
Alicja Rowińska - Lodowata Niedziela dla Alicji
materiały prasowe
To mała Alicja, gdy śpi. Urocza, prawda?  Niestety sen dziewczynki nie jest dla jej rodziców powodem do radości, ale do poważnego niepokoju. Alicja potrafi bowiem przespać tak kilka dni bez przerwy, a lekarze nie potrafią znaleźć przyczyny tych poważnych zaburzeń w rozwoju dziecka.


– Alicja urodziła się w bardzo ciężkim stanie. Kilkakrotnie dzielnie walczyła o życie. Od urodzenia ma zaburzenia świadomości i rozwoju, wymaga stałej rehabilitacji. Jej stan niestety się pogarsza – mówią rodzice dziewczynki, Żaneta i Tomasz Rowińscy. Aby prawidłowo zdiagnozować małą „Śpiącą Królewnę” i wprowadzić odpowiednie leczenie potrzebne są pieniądze, którymi rodzice Alicji nie dysponują. Dlatego właśnie Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i  Morsy z Piassecziussets – grupa, której członkiem jest tata Ali postanowili zorganizować imprezę charytatywną, z której dochód zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Przyłącz się do morsów i pomóż Alicji

Jeśli jesteś morsem i uwielbiasz kąpiele w lodowatej wodzie nie może Cię zabraknąć 29 stycznia w godzinach 10-15 na Górkach Szymona (Zalesie Dolne, k. Piaseczna). Jednak, aby pomóc małej Ali, wcale nie musisz wskakiwać do przerębla – organizatorzy akcji przygotowali wiele innych atrakcji, m.in.:

  • przejażdżki saniami lub bryczką
  • sauna, bania,
  • trening sztuk walki, nauka wchodzenia po linie, zumba
  • animacje dla najmłodszych
  • pyszne jedzenie na zimno i gorąco oraz słodycze (wata cukrowa, ciasta, gofry)
  • loteria z fantami


Wpadajcie już w najbliższą niedzielę z całą rodziną! Możecie także wziąć sanki lub narty biegówki, bo Górki Szymona to także wspaniałe miejsce do zimowych szaleństw i aktywnego spędzania czasu. Czekamy na Was i pamiętajcie – dobro powraca!

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.
 

 
Lodowata Niedziela dla Alicji - plakat
materiały prasowe


Alicję możecie także wspierać przez cały czas, przelewając pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (tytuł wpłaty: „30325 Rowińska Alicja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”) lub przekazując na rzecz dziewczynki 1 procent podatku. W deklaracji PIT należy podać nr KRS 0000037904, wpisać „30325 Rowińska Alicja” w rubryce „cel szczegółowy”, a także „x” w rubryce „wyrażam zgodę”.

Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Rodzina zastępcza/ dzieci z zespołem Downa
Krzysztof Rajczyk
Mama
Kocham je jak moje dzieci, bo to SĄ moje dzieci! O dziewczynkach, których nie chcieli rodzice [REPORTAŻ]
Gdy rodzice dowiadują się, że ich dziecko ma zespół Downa, wpadają w panikę, bo to nie tak miało być. Czasem zostawiają je w szpitalu. Małgorzata zrobiła inaczej: stworzyła dziewczynkom z zespołem Downa ciepły dom. "Kocham je jak moje dzieci, bo to SĄ moje dzieci" - mówi Małgorzata.

- Jeden człowiek ma zespół Downa , inny dysleksję albo jest nadpobudliwy. To tylko dodatki – mówi Małgorzata Dyczewska. 14 lat temu założyła rodzinę zastępczą. Mieszka w Bukowej Górze na Kaszubach, z mężem i dwiema dziewczynkami: obie mają zespół Downa. Każde dziecko potrzebuje domu Wioska na Kaszubach, wokół piękny las. Mieszkają tu we czworo: Małgorzata, jej mąż, 16-letnia Alicja i 12-letnia Wiktoria. Starsza dziewczynka jest już adoptowana, Wiktoria niedługo będzie.  Małgorzata założyła rodzinę zastępczą w 2004 roku. Nie miała biologicznych dzieci . Nie szukała przyczyn, nie próbowała mieć biologicznych dzieci za wszelką cenę. Już wcześniej myślała o założeniu rodzinnego domu dziecka. Od początku zakładała, że mogą w nim być dzieci niepełnosprawne. Z osobami niepełnosprawnymi była już "oswojona" – na studiach, w wolontariatach, w pracy (z zawodu jest psychologiem ). – Podczas szkoleń dla rodziców zastępczych większość osób odrzuca myśl, żeby zdecydować się na niepełnosprawne dziecko . Ja się tego nie obawiałam – opowiada. Są takie same jak inne dzieci Alicja miała 2 lata, gdy znalazła się u Małgorzaty. Dziewczynkę rodzice zostawili zaraz po urodzeniu , w szpitalu. Nie chciał jej adoptować nikt z Polski, była już zgłoszona do adopcji zagranicznej . Małgorzata długo się nie wahała, zespół Downa jej nie przeszkadzał. Zdecydowała się stworzyć dla Ali rodzinę zastępczą.   Alicja cieszy się wiosną Po 4 latach do Alicji dołączyła Wiki. Ona też miała wtedy 2 lata, a oprócz zespołu Downa – także wadę serca, nerek.    Pytam Małgorzaty jak to się stało, że zdecydowała się na dzieci z zespołem Downa ? Każdy rodzic przecież marzy, by jego dziecko było mądre, zdolne, piękne, skończyło studia.  - Dzieci z zespołem Downa są takie same jak inne , ich...

Marcelinka chora na raka
Archiwum domowe
Aktualności
Ten błysk w jej oku to rak – rodzice Marcelinki proszą o pomoc!
Patrzcie na swoje dzieci uważnie: biała kropka w źrenicy niemowlęcia może znaczyć, że w oku rozwija się groźny rak: siatkówczak. Taką kropeczkę w oku ma mała Marcelinka Podlaska – na jej leczenie rodzice potrzebują aż 1,5 mln zł!

Mała Marcelinka ma dopiero 11 miesięcy i sama w walce z rakiem nie ma żadnych szans. Potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli, aby ocalić chore oczko i życie. Wszystko zaczęło się w urodziny taty Marceliny… Tata dziewczynki na stronie facebookowej Oko Marceliny opisuje: 7 października to dzień moich urodzin. Marcelina miała 8 miesięcy. Rodzina, która się zjechała, nie mogła się na nią napatrzeć. Żona mojego brata patrzyła tak uważnie, że zobaczyła "coś dziwnego w oku Marceliny". Jakiś błysk. Jestem jej bardzo wdzięczny za tę spostrzegawczość. Od razu pojechaliśmy z tym do lekarza pierwszego kontaktu, ale... nie mógł nic zauważyć. Stwierdził, że być może to oko jeszcze nie do końca się ukształtowało, w końcu to małe dziecko. Niepokój zniknął, ale zdecydowaliśmy się zwracać na to oko uwagę".  Kolejne dwie wizyty, tym razem już u okulistów, nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Dziewczynka ma raka, siatkówczaka. Obejrzyj film w apelem rodziców Marceliny: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Ania i Radek walczą o życie córki Marceliny Ania i Radek walczą o życie córki Marceliny. Wesprzyjmy ich.Brak kosztownego leczenia może skończyć się usunięciem oka a nawet śmiercią.Ile dla Ciebie jest wart twój wzrok i życie? Podziel się z nimi. Wspomóż.● Wpłać chociaż drobną sumę. Naprawdę, nie liczy się kwota, ale czas – każdy dzień zwłoki to powiększający się rak i większa utrata wzroku. Jeśli będziemy zwlekać za długo, grozi mi utrata oczka, ślepota, a nawet.... śmierć. Nie chcę nawet o tym myśleć. ● Udostępnij nasz apel jak największej ilości ludzi o dobrym...

Akcja "Na Maxa dla Maxa": wesprzyj małego Maxa Świerkowskiego
Facebook/Na Maxa Dla Maxa
Aktualności
Max ma szansę na wspaniałe życie. Jego szczęście zależy od ciebie!
Na maxa dla Maxa – tylko tak można pomóc małemu Maxiowi. Chociaż ma niewiele ponad rok, doznał więcej cierpienia i bólu, niż większość z nas. Razem możemy mu pomóc!

Maxiu Świerkowski cierpi na rzadką wadę genetyczną – zespół Crouzona. Lekarze nie znają przyczyny wady. Zespół Crouzona objawia się przede wszystkim nieprawidłowym wzrostem czaszki. U Maxa występują także inne objawy, takie jak wady układu pokarmowego i problemy z oddychaniem spowodowane zapadającą tchawicą. Max ma zdrowego brata bliźniaka, Alexa. Problemy ze wzrokiem i zahamowanie rozwoju mózgu Rodzice chłopca walczą przede wszystkim o uratowanie wzroku synka. Przez to, że oczka rosną, nie mieszczą się w czaszce i są cały czas przesuszone, Max bardzo słabo widzi. Blizn powstałych na rogówce nie można usunąć laserem, a przeszczep rogówki wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem odrzucenia. Kłopoty ze wzrokiem to jednak nie wszystkie problemy związane z nieprawidłowym rozrostem czaszki. Mózg Maxia mieści się w czaszce tylko dlatego, że ciemiączko nie jest w pełni zrośnięte, a główka rośnie do góry. Gdy ciemiączko się zrośnie, mózg przestanie się mieścić, a to spowoduje zatrzymanie jego rozwoju. Jak najszybsze rozpoczęcie leczenia w klinice w Dallas w USA jest koniecznością. Maxiu z mamą. fot. Facebook/NaMaxaDlaMaxa 15 operacji, kolejne dopiero przed Maxem Max większość życia spędził w szpitalach. Jego mama przyznaje, że odkąd wrócił do domu ze szpitala w Łodzi, jest zupełnie innym chłopcem. Lekarze nie dawali mu szans na samodzielne jedzenie czy oddychanie, a dziś rodzice karmią go łyżeczką. Maluch wygląda coraz zdrowiej, zaczął przybierać na wadze. Mimo ogromnej poprawy, wciąż boi się dotyku. Przeszedł już 15 operacji, przez co dotyk kojarzy mu się z bólem. 28 września Maxia czeka pierwsza operacja w klinice w Dallas. To jednak dopiero początek jego drogi do pełnego wyleczenia.  Daj Maxiowi szansę na zabawę z bratem Alex troszczy się o brata. Mimo choroby Maxa i ponad 10 miesięcy spędzonych w różnych szpitalach,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz