GRY
 
 

8-letnia Jaina udusiła się balonem

„Przytulcie swoje dzieci i powiedźcie im, że je kochacie” radzi babcia dziewczynki, która zmarła przez uduszenie balonem. Jak doszło do tej tragedii?

Dziewczynka udusiła się balonem
fot. Facebook/Mike McGloghlon
Po przyjęciu urodzinowym, 8-letnia Jaina poszła do swojego pokoju. Gdy po 20 minutach rodzice poszli zobaczyć, czy wszystko u niej w porządku, nieprzytomna dziewczynka leżała na łóżku balonem na twarzy. Tata rozciął balon i próbował reanimować córkę do przyjazdu karetki, jedna mimo godzinnej reanimacji, dziewczynka zmarła. Rodzina przypuszcza, że chciała wdychać znajdujący się w balonie hel i balon utknął jej na twarzy.

Niebezpieczne balony

Komisja ds. bezpieczeństwa orzekła, że przebite balony lub ich fragmenty są jedną z najczęstszych przyczyn uduszeń wśród dzieci, jednak balony, które są napompowane, nie są dla dzieci zagrożeniem. Innego zdania są rodzice dziewczynki, którzy chcą przybliżyć swoją historię innym rodzinom, by uniknąć podobnych tragedii.

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Jak uniknąć zagrożenia

Ta historia pokazuje, jak bardzo trzeba uważać na zabawki, które przeznaczone są dla dzieci. Maluchy uwielbiają bawić się kolorowymi balonami, a starszaki często proszą rodziców o balony z helem, by przez chwilę móc mówić w śmieszny sposób. Historia 8-letniej Jainy pokazuje, że nawet starsze dzieci narażone są na niebezpieczeństwa. Nie zostawiaj dziecka samego z balonem! Balon może zrobić krzywdę zarówno maluchowi, jak i starszakowi. Pamiętaj o numerach alarmowych 112 i 999.

Czytaj także: Płacz uratował mu życie. Martwe niemowlę zaczęło płakać przed kremacją

Doładuj
Przeładuj