lama
fot. materiały prasowe

Barwny Dzień Dziecka na Gocławiu

Za nami kolorowy i gwarny Dzielnicowy Dzień Dziecka, który Burmistrz Dzielnicy Praga Południe – Tomasz Kucharski, zorganizował wraz z Radiem Kolor 103 FM.
lama
fot. materiały prasowe
W niedzielę 2. czerwca 2019 r. warszawiacy tłumnie stawili się w Parku nad Balatonem. To miejsce, które latem tętni życiem. Mieszkańcy Pragi Południe przybywają tu całymi rodzinami, by odsapnąć nad jeziorkiem. Z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy przygotować dla nich małą niespodziankę.

Przez cały dzień na najmłodszych czekała moc darmowych atrakcji. Na scenie o dobrą atmosferę zadbali prezenterzy Radia Kolor 103 FM. Przed gocławską publiczną zaprezentowały się młode i nieco starsze talenty. Bogaty program zapewniły placówki kulturalne z terenów Pragi Południe i innych stołecznych dzielnic. Zaprezentowało się m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które w tym roku świętuje swoje stulecie! Przed publicznością zaprezentowali się ich uzdolnieni podopieczni. 

Nie zabrakło sportu w wersji mini. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zjawiskowe pokazy gimnastyki sportowej przygotowane przez GWKS Ajsedora. O tym, że warto postawić na ruch od najmłodszych lat przekonywali także przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Niedźwiadek i Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Południe. Było także coś dla ducha. Dzieci mogły brać udział w licznych zajęciach artystycznych, a dorośli – poznać tajemnice ogrodów w szkle. Specjalne darmowe warsztaty przygotowała Anna Czarnecka z firmy ArtGarden. Każdy z jego uczestników wrócił do domu z pięknym słoikiem pełnym zieleni. Długa kolejka milusińskich ustawiła się też do stoiska Alpak z Zielonych Trwa. Te przesympatyczne zwierzęta skradły serca odwiedzających. Ciekawscy mogli również podejrzeć pracę radiowców od kuchni  - na miejscu pracowało mobilne studio Radia Kolor 103 FM.

Na scenie nie mogło także zabraknąć muzyki. O to zadbał koncertowo Air Band. Na deser – najmłodszymi śpiewająco zajęła się Anna Dereszowska ze swoim programem artystycznym "Bajki i Dobranocki".

Czy na tak dobrą zabawę trzeba będzie czekać na Gocławiu aż przez rok? Niekoniecznie! Już wkrótce do Parku nad Balatonem powrócą wspaniałe emocje. Tym razem z okazji pożegnania lata, które planowane jest na niedzielę 15. września 2019 r. Do zobaczenia i do usłyszenia!
 
Redakcja poleca: Superniania: Zabawa ma pobudzać kreatywność dziecka – obejrzyj film
Moja ulubiona zabawa z dzieciństwa? Bezkonkurencyjnie: zabawa w dom i w szkolę. Moje lalki dostawały bardzo dużo dwój, bo nic się nie uczyły! – opowiada Dorota Zawadzka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy