Bezpieczeństwo dziecka w foteliku samochodowym
fot. Facebook/Project Hot Mess

Co oni wyprawiają?! W ten sposób sprawdzisz, czy twoje dziecko jest bezpieczne!

To zdjęcie udostępniono ponad 30 tysięcy razy! Jak sprawdzić, czy dziecko jest bezpieczne w foteliku? Wykonaj ten łatwy test!
Hanna Szczesiak
Bezpieczeństwo dziecka w foteliku samochodowym
fot. Facebook/Project Hot Mess
Krystal Kleidon i jej mąż od 20 lat są sanitariuszami i pracują przy wypadkach drogowych. W czasie tych 20 lat widzieli każdy rodzaj wypadku i wiedzą, co zrobić, żeby dziecko było bezpieczne w samochodzie. Krystal opublikowała na swoim facebookowym profilu zdjęcie, które ma pokazać rodzicom, jak sprawdzić, czy dziecko będzie bezpieczne w razie ewentualnego wypadku.

Zapięte pasy to podstawa!

"Ja i mój mąż mamy 20 lat doświadczenia i nigdy nie widzieliśmy żadnego dziecka poszkodowanego w wypadku samochodowym, o ile było prawidłowo zapięte w foteliku. Widzieliśmy fotele wyrzucone z pojazdów, widzieliśmy samochody, które tyle razy dachowały, że nie dało się powiedzieć, gdzie jest podwozie, a gdzie dach. Widzieliśmy wypadki, przy których od razu można było stwierdzić, że nie nikt nie przeżył. Z naszego doświadczenia wiemy, że największej różnicy nie robi cena fotelika. Wszystko zależy od pasów" – napisała na Facebooku Krystal.

Następnym razem kiedy posadzisz dziecko w foteliku, upewnij się, że pasy są wystarczająco naciągnięte. Jeśli nie masz pewności, że twoje dziecko jest prawidłowo zapięte, poproś o pomoc męża i zróbcie test: podnieście fotelik z dzieckiem i przechylcie do przodu. Jeśli maluch siedzi w tym samym miejscu i nie wysuwa się z fotelika, pasy są dostatecznie napięte.
Zobaczcie zdjęcie opublikowane przez Krystal:
 

 
Wykonywaliście kiedyś podobny test? Macie pewność, że wasze dzieci są bezpieczne w fotelikach?

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy niemowlę jest bezpieczne w foteliku? Zrób test!

Źródło: Facebook
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy