Zakupy

Jak prawidłowo zapinać dziecko w foteliku samochodowym? [WIDEO]

Żeby dobrze zapiąć dziecko w foteliku samochodowym, trzeba odpowiednio napiąć i ustawić pasy. Można to sprawdzić „testem szczypnięcia”. Gdy dziecko będzie źle zapięte, nawet najlepszy fotelik samochodowy nie ochroni go podczas wypadku – dlatego tak ważne jest odpowiednie wykonywanie tej czynności i upewnienie się, że zarówno pasy biodrowe, jak i te na ramionach były odpowiednio zapięte.

Prawidłowe zapinanie pasów w foteliku samochodowym jest równie ważne dla bezpieczeństwa dziecka w podróży, co odpowiedni montaż fotelika. Jeśli dziecko będzie źle zapięte w foteliku, nawet najlepszy fotelik samochodowy nie ochroni dziecka podczas wypadku. Pasy muszą być dobrze napięte, zagłówek na odpowiedniej wysokości. Obejrzyj film i zobacz czy dobrze zapinasz pasy w foteliku samochodowym swojej pociechy.

Jak zapinać dziecko w foteliku samochodwym? Instrukcja zapinania pasów 

Aby zapinanie dziecka w foteliku pasami było właściwe, stosuj się do tych zasad:

  • odepnij pasy w foteliku i maksymalnie je wyciągnij. Niektóre foteliki wyposażone są w automatyczną blokadę pasów;
  • wkładając dziecko do fotelika, ustal optymalną wysokość pasów i zagłówka. Pasy w foteliku montowanym przodem do kierunku jazdy powinny być ustawione równo z barkiem dziecka lub nieco powyżej barku, tak żeby dziecko nie było wciskane w fotelik podczas zderzenia czołowego.
  • po włożeniu dziecka do prawidłowo zamontowanego fotelika zepnij pasy razem, włóż je w zamek i napnij pas barkowy;
  • po delikatnym napięciu pasu barkowego ściągnij mocno pasy biodrowe, ciągnąc za pasy barkowe i wyciągnij jeszcze raz pas barkowy.
  • Kiedy pasy będą już napięte, sprawdź testem "szczypnięcia", czy są napięte odpowiednio. W tym celu włóż palec pod pas, między pas barkowy a klatkę piersiową dziecka, i spróbuj pozostałymi palcami uszczypnąć pas. Jeśli uda ci się to zrobić, to znaczy, że pas jest jeszcze za luźny. Aby uniknąć tego częstego błędu przy zapinaniu dziecka w foteliku, dociągnij pas mocniej i jeszcze raz sprawdź. Jeśli będzie się wyślizgiwał z palców, oznacza to, że jest już odpowiednio napięty, a dziecko jest prawidłowo zapięte w foteliku.
  • Pamiętaj, żeby zawsze zdejmować dziecku kurtkę w foteliku! W przeciwnym razie pasy nie będą dobrze go chronić.
Ważne! Dziecko, które wsiada do samochodu, zawsze musi podróżować w foteliku z poprawnie zapięte pasami. Przewożenie malca bez fotelika może skutkować nie tylko wysokim mandatem, lecz także utratą zdrowia, a nawet życia dziecka. 


Zobacz także:

Zakupy
W foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy?[WIDEO]
Dlaczego ważne jest by dziecko jeździło w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy? I jakie warunku musi spełniać fotelik by był naprawdę bezpieczny dla dziecka? Na te i inne pytania o foteliki samochodowe odpowiada specjalista marki BeSafe.

Kompletujesz właśnie wyprawkę dla dziecka? Pamiętaj, że Fotelik samochodowy dla dziecka jest rzeczą obowiązkową w wyprawce dla dziecka - to niezbędny i obowiązkowy sprzęt w samochodzie każdego rodzica. Bardzo ważne jest to, żeby do 15. miesiąca życia (a najlepiej do 4 roku życia) dziecko obowiązkowo jeździło w samochodzie tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego? Bo takie foteliki są bezpieczniejsze! Zalety fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy Tomasz Świergolik, ekspert Marko – importera marki BeSafe w Polsce , wyjaśnia, dlaczego foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są najbezpieczniejsze: Wszystkie badania i testy udowadniają, że siły, które działają na dziecko podczas jazdy przodem, są pięciokrotnie większe i kumulują się na szyjnym odcinku kręgosłupa dziecka , który jest bardzo delikatny i nie jest w stanie sprostać takim naprężeniom podczas wypadku. podczas podróżowania w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy te siły rozkładają się równomiernie na całej długości kręgosłupa i są pięciokrotnie mniejsze niż w foteliku montowanym przodem. Dlatego eksperci zalecają, żeby jak najdłużej wozić dzieci tyłem do kierunku jazdy – najlepiej do 4 roku życia . Pamiętaj! Zgodnie z prawem dziecko nie może podróżować na przednim fotelu w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy, jeśli poduszka powietrzna jest włączona. 5 warunków, które musi spełniać bezpieczny fotelik dla dziecka Specjalista opowiada także o 5 najważniejszych warunkach, które musi spełniać bezpieczny fotelik : 5-punktowe szelki bezpieczeństwa poddany testom montowany tyłem do kierunku jazdy (najlepiej) montowany prawidłowo i w odpowiednim miejscu w samochodzie (najlepiej środek tylnej kanapy) dziecko musi być dobrze zapięte w foteliku – pasy muszą być odpowiednio naciągnięte.   Zobacz też: Zasady...

Zakupy
Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

Nasz film pokaże wam jak wybrać fotelik dla starszego dziecka.

foteliki z pięciopunktowymi pasami są bezpieczniejsze
Fotolia
Zakupy
Oto dlaczego warto zwlekać z przesiadką do dużego fotelika! [WIDEO]
Martwisz się, że dziecku niewygodnie, więc przesadzasz je do większego fotelika samochodowego. Warto jednak ten moment odłożyć w czasie, tak długo, jak się da. Obejrzyj film i dowiedz się dlaczego.

Od pewnego czasu dużo mówi się o tym, że najbezpieczniejsze dla dzieci jest przewożenie ich fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy i to tak długo, jak to tylko możliwe. Jeszcze kilka lat temu znalezienie takiego fotelika dla dziecka ważącego więcej niż 13 kg nie należało do łatwych zadań, ale teraz nie jest to już żadnym wyzwaniem: niemal wszyscy producenci fotelików samochodowych mają taki model w swojej ofercie, a tyłem do kierunku jazdy mogą jeździć nawet 4-latki i dzieci ważące do 25 kg . A dlaczego warto? Bo są o wiele bezpieczniejsze.  Dlaczego nie warto spieszyć się z przesiadką do fotelika montowanego przodem? Przy zderzeniu czołowym z prędkością 50 km/h:  w foteliku ustawionym przodem do kierunku jazdy szyja jest poddawana obciążeniu około 300 kg .  w foteliku ustawionym tyłem do kierunku jazdy , szyja jest poddawana obciążeniu poniżej 80 kg – siła uderzenia rozkłada się na całe ciało.  Ta różnica mówi wszystko. Wystarczy obejrzeć sobie filmiki z testów bezpieczeństwa , takie jak np. ten: Nieprawdziwy jest też argument, że dziecku w takim foteliku jest niewygodnie . Na zdjęciu zamieszczonym na Instagramie, widać 4,5-letniego chłopca, który wygodnie podróżuje w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy:     BeSafe izi Plus in the upright position which has still got some recline to it in our Picasso because our back seats are very flat. Henry is 4,5 years old, 111cm tall, 19kg and still has plenty of room. This seat is PLUS tested and rearfacing to 25kg and lasts to approximately 115cm tall depending on torso height. :) It's installed with some extra legroom - but can have even more, just not in our car as I sit in the front. @besafeinternational @besafenorge @besafesverige Post udostępniony przez Therese Gilbert - Blogger (@inniebin) 5 Lut, 2017 o 9:03 PST Jeśli...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz