Bieg dla życia w maratonie piasków

Po raz pierwszy, czteroosobowa drużyna z Polski – Run for Life AMA Team – weźmie udział w siedmiodniowym, ekstremalnym maratonie piasków 
w Maroko.
Zakłady Farmaceutyczne „Unia” S.P. i program Akademia Malucha Alantan pomysłodawcą projektu charytatywnego Run for Life.

Pierwsza polska drużyna przebiegnie 250 km aby pomóc siedmioletniemu Hubertowi poszkodowanemu w wypadku samochodowym. Już 3 kwietnia każdy z nich otrzyma numery startowe i pobiegnie w XXVI Maratonie Piasków, aby zwrócić chłopcu utracone zdrowie. Projekt Run for Life powstał w Akademii Malucha Alantan, która pomaga dzieciom i ich rodzicom.

Pomysł na akcję Run for Life zrodził się kilka miesięcy temu w Akademii Malucha Alantan zaangażowanej w działania społeczne związane z dziećmi i młodymi rodzicami.
– O potrzebującym pomocy, poszkodowanym w wypadku drogowym siedmioletnim Hubercie z Człuchowa dowiedzieliśmy się od prowadzonej przez aktorkę Dorotę Stalińską Fundacji „Nadzieja”. W zbiórce pieniędzy pomóc można wpłacając pieniądze za każdy przebiegnięty przez maratończyków kilometr. – podkreśla Marta Wróblewska z Zakładów Farmaceutycznych Unia, pomysłodawcy Akademii Malucha Alantan.

Marathon Des Sables, potocznie nazywany maratonem piasków jest odbywającym się na południu Maroka nieprzerwanie od 26 lat ponad 250-kilometrowym wyścigiem. Podczas tegorocznej edycji tego ultramaratonu zadebiutuje polska drużyna w składzie: Magda Ostrowska – Dołęgowska, Gaweł Boguta, Krzysztof Dołęgowski i Stefan Batory. Pobiegną jako pierwsza polska drużyna pod nazwą Run for Life AMA Team. Projekt ma na celu zbiórkę pieniędzy na wózek i rehabilitację dla poszkodowanego w wypadku drogowym Huberta. – Ten wyścig to dla każdego maratończyka życiowy Mount Everest. Kilkumiesięczne przygotowania są dla nas codzienną wspinaczką, choć czasem zupełnie nie widzimy szczytu. W tym ekstremalnym maratonie pobiegniemy dla Huberta, który od trzech lat, od momentu wypadku, codziennie wierzy, że kiedyś zobaczy swój szczyt. Że będzie chodził – podkreśla jeden z biegaczy, Stefan Batory.


Więcej informacji o projekcie na www.runforlife.pl
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy