Blog niemowlaka - uzależnia i rozśmiesza

Jureczek ma dopiero kilka miesięcy, ale talent do pisania bloga - wielki! Blog Jureczka jest śmieszny, wciągający, prawdziwy. Wiecie, jak widzi się świat, kiedy ma się kilka godzin, kilka dni czy kilka miesięcy? Wiecie, co o rodzicach mogą myśleć dzieci? Przekonajcie się!
Magda Klimkowska
Blog Jureczka dopiero się rozkręca. Nie ma zbyt wielu wpisów. Ale to co już jest - polubicie na pewno! W redakcji "Mamo, To Ja" wszystkie redaktorki go uwielbiają. Mamy nadzieję, że Jureczek będzie pisał swojego bloga bardzo, bardzo długo... Ale zacznijmy od początku.

Kto pisze blog Jureczka?

Oficjalnie – Jureczek. Zaczął pisać kilka dni po porodzie... Jak to możliwe? Niemożliwe. Dlatego zdradzimy, nieoficjalnie, że bloga pisze mama Jureczka. Mama Jureczka pracuje w redakcji miesięcznika "Mamo, To Ja" jako... graficzka. Garficzka, a tak fajnie pisze! Dwa w jednym, jakby powiedział Jureczek.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

O czym jest blog Jureczka?

O życiu. Głównie o życiu Jureczka. Opisuje swoje pierwsze dni po porodzie, drugi miesiąc, trzeci miesiąc życia i kolejne. Niby zupełnie zwykłe życie, ale opisywane z punktu widzenia tak małego dziecka, wygląda zupełnie inaczej.
Na blogu siłą rzeczy są też scenki z życia mamy, rodziny Jureczka. Takie niby zwykłe spotkanie na spacerze, które opisuje Jurek to szansa, by poruszyć temat karmienia piersią, diety mamy karmiącej i... frustracji niektórych mam karmiących.
Zaś poszukiwania żłobka i sama wizyta w żłobku to okazja do reflekcji o mniejszości chińskiej w Wietnamie...

Za co lubimy blog Jureczka?

Za to, że jest śmieszny. Że pokazuje nam, iż to my - rodzice często jesteśmy śmieszni w naszym superpoważnym podchodzeniu do wychowania dzieci. Że umiejętność śmiania się z kłopotów, umiejętność nie brania tak bardzo serio, wszystkiego, co się dzieje, wychodzi małym i dużym na dobre. Blog Jureczka jest prawdziwy. I trzyma w napięciu.

Jureczek to nie wszystko

Na stronie mamotoja.pl jest jeszcze jeden blog, który z czystym sumieniem polecamy wszystkim mamom, wszystkim rodzicom. Blog o książkach to miejsce, gdzie znajdziecie recezje naprawdę fajnych i wartościowych książek dla dzieci. Są bardzo wygodnie pogrupowane alfabetycznie, ale też ze względu na wiek dziecka. Polecamy inne książki od 2 roku życia, inne od 5 roku.
Już niebawem w zakładce Blogi pojawią się kolejne fajne blogi! A jakiego bloga, wy byście chętnie przeczytały? Piszcie w komentarzach.

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy