marko
fot. Marko

Jak ułatwić sobie karmienie?

Kobiece mleko to najlepsza rzecz, jaką mama może dać swemu maluszkowi. A co w sytuacji, kiedy mama musi wyjść z domu na kilka godzin? Oto kilka porad, jak wyjść z tego obronną ręką.
Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska
marko
fot. Marko
Pierwsze skojarzenie z karmieniem piersią to mama spokojnie karmiąca maluszka w domowych pieleszach. Ale prawda jest taka, że pory posiłków dziecka mogą zbiec się w czasie, gdy mama ma różne rzeczy do załatwienia. Np. wizytę u lekarza czy ważne spotkanie na mieście. Wtedy z pomocą przychodzi butelka do karmienia.

Zyskaj więcej czasu

Jeżeli jednak nie masz możliwości nakarmienia maluszka mlekiem prosto z piersi, najprostszym sposobem jest podanie dziecku pokarmu za pomocą butelki. Aby zaoszczędzić czas, jaki wiąże się z przygotowywaniem posiłku, wypróbuj innowacyjną butelkę Nanobébé. Dzięki unikalnej geometrii mleko równomiernie wypełnia wnętrze butelki, co pozwala na 2 razy szybsze ogrzanie oraz schłodzenie pokarmu. Skrócenie tych procesów redukuje namnażanie bakterii oraz pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku. Głodny maluch będzie 2 razy krócej czekał na pokarm, a co więcej butelka ta zapobiega powstawaniu tzw. gorących punktów, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Butelka ma bardzo przyjazny kształt dla dziecka – niemowlę intuicyjnie ją chwyta. Ułatwia to przejście między karmieniem piersią a butelką. W zestawie znajduje się także adapter, dzięki któremu możesz pompować mleko bezpośrednio do butelki, a następnie przechowywać ją w zamrażarce lub lodówce.

Redakcja poleca: Co po kolei w diecie niemowlęcia: mówi prof. Socha – film
Jabłko, śliwka czy banan, dlaczego lepiej podawać dziecku jedno warzywo niż zmiksowaną zupę z kilku warzyw i dlaczego nie trzeba bać się produktów, które potencjalnie mogą alergizować: wyjaśnia prof. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka.

Zadbaj o jakość swojego pokarmu

W przypadku karmienia maluszka butelką ważne jest przede wszystkim zachowanie wartości odżywczych mleka. Butelka Nanobébé została zaprojektowana tak, aby zachować jak najwięcej ważnych składników odżywczych zawartych w mleku mamy. Badania potwierdzają, że bakterie w mleku mogą rozwijać się nawet co 20 minut. Opatentowany geometryczny kształt butelek Nanobébé udoskonala cały proces związany z karmieniem niemowlaków mlekiem matki – poczynając od odciągania mleka, poprzez przechowywanie, aż do podgrzewania i karmienia. Przez cały ten proces to „geometria chroni mleko”, aby zachowało swoje wartości odżywcze. Co za tym idzie, podczas podgrzewania nie są niszczone cenne składniki, takie jak białka, tłuszcze, enzymy, przeciwciała oraz witaminy i minerały. Tak samo, jakość składników zostaje zachowana w trakcie schładzania – ponieważ następuje ono szybciej, bakterie nie są w stanie tak szybko się namnożyć.

Zaangażuj męża do pomocy

Masz do załatwienia ważną sprawę na mieście? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zostawiła maluszka z tatą lub inną bliską osobą. Specjalnie zaprojektowana butelka Nanobébé posiada antyalergiczny smoczek, dzięki któremu maluszek nie zauważy różnicy, czy pije mleko z butelki czy z piersi mamy. Nowatorski design przypominający kształt piersi, pozwala dziecku utrzymać butelkę oraz samodzielnie spożywać pokarm o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych butelek. Ponadto smoczek posiada system wentylacji 360 stopni, który pomaga zmniejszyć kolkę, redukując ciśnienie wewnątrz butelki podczas karmienia. Teraz ze spokojnym sumieniem będziesz mogła powierzyć bliskim opiekę nad dzieckiem. Bez trudu poradzą sobie ze wszystkimi czynnościami, a twoja pociecha znajdzie się w dobrych rękach.

Trochę piersią, trochę butelką

Twoje mleko jest już niewystarczające dla niemowlęcia i mimo prób częstszego karmienia go z piersi, dziecko wykazuje objawy głodu? Wówczas możesz zdecydować się na karmienie mieszane. Jest ono konieczne wtedy, gdy masz za mało pokarmu, kiedy musisz wyjechać bez dziecka lub dziecko nie chce ssać piersi. Jeśli decydujesz się na dokarmianie maluszka w ten sposób, wypróbuj butelkę Nanobébé, w której pokarm zachowa jak najwięcej wartości odżywczych. Konstrukcja butelek Nanobébé pozwala na łatwe układanie ich jedna na drugiej – w stos, co pomaga zaoszczędzić miejsce w lodówce lub zamrażarce oraz śledzić kolejność naprzemiennego odciągania mleka.

To ci się przyda

Jeżeli musisz zostawić maluszka pod opieką innej osoby, przydadzą ci się torebki do przechowywania pokarmu. Schładzają i rozmrażają się szybko, redukując rozwój bakterii i zachowując składniki odżywcze. Na zewnętrznej stronie torebek znajdziesz etykiety do wypełnienia: name, volume, date, time (imię, objętość, data, czas). Torebki do przechowywania mleka kobiecego Nanobébé są trwałe, szczelne, wykonane z mocnego plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością, posiadają również solidny, podwójny zamek.


Butelki i akcesoria Nanobébé zostały stworzone po to, by ułatwić życie każdej młodej mamie. Bez względu na to, czy karmisz dziecko mlekiem naturalnym czy mieszanką, najważniejsze jest to, aby maluszek czuł komfort w trakcie posiłku. Nie bój się też prosić o pomoc bliskich. Łatwość korzystania z produktów Nanobébé sprawi, że mąż czy babcia bez trudu poradzą sobie z powierzonym im obowiązkiem. Bo, gdy on będzie szczęśliwy i najedzony, Ty będziesz mogła zadbać również o swoje potrzeby! 

Materiał powstał przy współpracy z: Marko
 

Zobacz także

Popularne tematy