Zmęczona mama pracuje pośród zabawek porozrzucanych po pokoju
fot. Fotolia

Chorowanie i 7 innych rzeczy, o których młoda mama może zapomnieć

Pojawienie się dziecka przewraca świat do góry nogami. Kiedy jest się mamą, nie ma czasu na chorowanie, malowanie paznokci czy sprzątanie.
Hanna Szczesiak
Zmęczona mama pracuje pośród zabawek porozrzucanych po pokoju
fot. Fotolia
Każda mama doskonale zdaje sobie sprawę, że gdy maluch zaczyna biegać i gryźć, pewnych rzeczy po prostu nie da się zrobić. Nawet jeśli się da, nie jest to łatwe. O 8-godzinnym śnie, 5 minutach w toalecie (w samotności!) czy rozmowie przez telefon bez świadków można zapomnieć. O czym jeszcze?

O chorobie

Mama po prostu nie choruje, mama opiekuje się dzieckiem. Kaszel, katar czy gorączka są zarezerwowane dla malucha (ewentualnie dla tatusia). Gdyby mama zachorowała, to byłby mały koniec świata.
Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.

O pracy w domu

Mamy cenią sobie możliwość pracy zdalnej, jednak praca w domu, przy dziecku, nie jest łatwa. Mamy często przeceniają zdolność dziecka do skupienia się na jednej czynności dłużej niż 60 sekund.

O pośpiechu

Nieważne, że się spieszysz, że już jesteś spóźniona. Trzeba zawiązać buty, trzy razy przebrać koszulkę, poszukać ulubionego misia, w międzyczasie zaśpiewać piosenkę i dać coś do picia. Gdziekolwiek jedziesz – lepiej od razu zadzwoń, że się spóźnisz.

O kłótniach z mężem

Kłótnie czy nawet niewielkie sprzeczki zdarzają się w każdym związku. Przy dzieciach wyglądają inaczej – próbujecie nie krzyczeć, nie przeklinać, aż w końcu nie wiecie, o co się kłócicie.

O słodkim "nicnierobieniu"

Jeśli masz dziecko (dzieci), cały czas robisz COŚ. Minęły czasy, kiedy chodzisz cały dzień w piżamie, snujesz się bez celu, wyjadasz resztki z lodówki i czujesz się drugą Bridget Jones.

O perfekcyjnym manikiurze

Jeśli pójdziesz do salonu, jest szansa, że lakier przetrwa na paznokciach kilka dni. Jeśli będziesz próbować pomalować paznokcie samodzielnie – powodzenia!

O porządku w kuchni

Twoje mieszkanie może lśnić, ale w kuchni zawsze jest bałagan. Nie dlatego, że nie sprzątasz. Sprzątasz, tylko nie widać efektów. 

O zakupach

Zakupy z dziećmi nie są niemożliwe, ale są trudne i wykańczające. Nieważne, czy wybierasz się do warzywniaka pod domem czy do dużego centrum handlowego na obrzeżach miasta. Nie planuj nic innego na ten dzień.

Życie z dziećmi jest cudowne i żadna mama nie zamieniłaby go na nic innego. Czasem jest po prostu... trudno. Z czym wy macie największy problem?

Czytaj także: źródło: popsugar.com
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy