Pasek św. Dominika na zajście w ciążę

Ciąża dzięki tasiemce, czyli nietypowe wspomaganie zapłodnienia przez pasek św. Dominika

Podobno wystarczy tajemnicza tasiemka i … wiara. Mówią na to: in vitro po bożemu. Sprawdź, jak tasiemka ma pomóc w zajściu w ciążę.
Marta Kabulska
Pasek św. Dominika na zajście w ciążę
Odkąd zakończono program refundacji in vitro, coraz większą popularność zyskują niestandardowe metody leczenia niepłodności. Zaledwie 3 miesiące temu przeżywaliśmy boom na naprotechnologię ("Kożuchowska zaszła w ciążę dzięki naprotechnologii"). Miesiąc później Minister Zdrowia zalecał  noszenie luźnej bielizny jako jeden z czynników mających zwiększyć męską płodność ("Przewiewne gatki zamiast in vitro. Co wiemy o Narodowym Programie Prokreacyjnym?"). Dziś zaś wśród wielu metod walki z niepłodnością, niezwykłą popularność zyskał pasek św. Dominika.

Na płodność - pasek św. Dominika

Pasek św. Dominika ma być "darem dla małżeństw, które pragną mieć dzieci, a napotykają różne trudności w realizacji swoich pragnień". Metodę polecają Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego z Krakowa, czyli dominikanki. Przez ich stronię internetową, pary starające się o dziecko mogą zamówić białą wstążkę poświęconą przez Dominikanów. Na niej znajdują się napisane po łacinie początkowe słowa modlitwy "O spem miram ..." (O nadziejo przedziwna). 

- Św. Dominik jest również patronem niewiast niepłodnych, brzemiennych i rodzących. W tym celu, aby otrzymać potomstwo, wzgl. szczęśliwe rozwiązanie, używa się paska i  nim się przepasuje niewiasta polecająca się św. Dominikowi. - czytamy na stornie Mniszek.

Tasiemkę można zamówić u sióstr bezpłatnie. Ich "wynagrodzeniem" są świadectwa cudu, do których zachęcają. Równocześnie zastrzegają: "Pasek św. Dominika nie jest talizmanem i nie jest przedmiotem magicznym! Jest tylko wezwaniem małżonków do usilnej i ufnej modlitwy o upragnione potomstwo za wstawiennictwem tego świętego".

Pasek zapewne posiada tylu przeciwników, co zwolenników. Ci drudzy zachęcają i polecają go poprzez swoje świadectwa cudu. W jednym z takich świadectw czytamy:
"Jestem pewna, że ten pasek św. Dominika pomaga. Jednak trzeba w to mocno wierzyć. Nie można założyć paska i chodzić sobie na spacer. Niezmiernie ważne jest zaufanie Panu Bogu. Specyfika paska polega na tym, że zakłada się go nie raz, lecz przez 9 miesięcy. Oczywiście, można go także zacząć nosić wcześniej, przed zajściem w ciążę, szczególnie gdy są jakieś problemy. 
W życiu nie wszystko trzeba wiedzieć do końca ...".

Uwaga! Pamiętajmy, że nie istnieją dowody naukowe potwierdzające lecznicze działanie tasiemki. 

Zobacz też: Jak Polka walczy z niepłodnością? - In vitro a naprotechnologia
Redakcja poleca: Trudne rozmowy o męskiej niepłodności - film
Niepłodność często mylona jest z impotencją lub obniżonym libido. Między innymi dlatego niektórzy mężczyźni źle znoszą informację o tym, że mają jakieś kłopoty z płodnością i niechętnie podejmują próby leczenia. Czy można to zmienić?
Oceń artykuł

Ocena 3 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy