Decyzja o powiększeniu rodziny to czasem za mało, by szybko zajść w ciążę. Niektóre pary chcą poprawić efektywność swoich starań. Wybierają konkretne metody, pozycje seksualne, a także wprowadzają do diety określone produkty, by do zapłodnienia doszło jak najszybciej. Jak najszybciej zajść w ciążę? Okazuje się, że jest jeszcze jeden trik na zajście w ciążę, by zwiększyć szanse na szybsze poczęcie maluszka. I to jaki przyjemny!

Reklama

Triki na zajście w ciążę: trzykrotnie większe szanse!

Z badań przeprowadzonych przez szpital North Middlesex w Londynie wynika, że częstszy seks może się przyczynić do szybszego powiększenia rodziny. Trzeba jednak kochać się w określonym odstępie czasu. Jak tłumaczą specjaliści, do męskiego szczytowania musi dojść dwa razy w ciągu jednej godziny.

Naukowcy doszli do tych wniosków, badając spermę, która następnie miała zostać wykorzystana do inseminacji domacicznej (IUI). Badaniem objęto 73 pary, które miały problemy z płodnością. Mężczyźni, którzy zostali sklasyfikowani jako subpłodni (czyli istnieje pierwotna przyczyna ich niepłodności dająca szansę na wyleczenie), wyprodukowali dwie próbki plemników w ciągu jednej godziny. Następnie druga próbka została użyta w leczeniu IUI.

Ku zaskoczeniu badaczy dzięki tej metodzie odnotowali wzrost skuteczności zabiegu aż o 20 proc. To jest trzykrotnie więcej niż w przypadku inseminacji spermą z pierwszego wytrysku. W przypadku 15 kobiet do zapłodnienia doszło od razu, kolejne 10 zaszło w ciążę, gdy spróbowały tej małej sztuczki w kolejnym okresie płodnym. Ogólny wskaźnik skuteczności to 34 procent!

Dlaczego ten trik na zajście w ciążę działa?

Choć badanie dotyczyło inseminacji, to może to być metoda, która pomoże wielu parom, które bezskutecznie starają się dziecko. Okazuje się bowiem, że nasienie podczas drugiego szczytowania (około godziny od poprzedniego wytrysku) jest znacznie lepszej jakości.

Zobacz także

– Ludzie nadal myślą, że należy oszczędzać nasienie, by mieć dziecko. W rzeczywistości abstynencja seksualna dla mężczyzny nie jest dobra, gdyż wpływa na pogorszenie jakości nasienia. Im świeższe plemniki, tym większa szansa na poczęcie – tłumaczy Dr Jackson Kirkman-Brown, ekspert od reprodukcji na Uniwersytecie w Birmingham.

Jak przyspieszyć zajście w ciążę?

To nie pierwsze badania, które sugerują, że warto się kochać więcej niż raz jednej nocy. Naukowcy z Chin pobrali próbki spermy od 250 mężczyzn po pierwszym i po drugim stosunku (do trzech godzin po pierwszym zbliżeniu). Okazało się, że po drugim razie męskie nasienie miało dużo więcej protein, a ruchliwość plemników znacznie wzrosła. Ilość białka ma olbrzymie znaczenie dla szybkości plemników, a także pomaga im w połączeniu się z komórką jajową.

Warto wiedzieć, że im starsze nasienie, tym bardziej podatne jest na uszkodzenia. Im świeższe, tym większa ilość białka i tym większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do zapłodnienia. Ta sprytna i przyjemna taktyka może pomóc spełnić wasze marzenia o dziecku!

Źródło: theasianparent.com, goodtoknow.co.uk

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama