CZUPURY i inne zabawy z wyobraźnią

Pierwsza książka znanej dziennikarki telewizyjnej Odety Moro Figurskiej.
12 maja 2010 r. na polskim rynku wydawniczym ukazała się niezwykła książka, która w rewolucyjny sposób zmieni podejście rodziców do zabaw z dziećmi.  

„CZUPURY  i inne zabawy z wyobraźnią“ to efekt współpracy dziennikarki Odety Moro Figurskiej i psychologa dziecięcego Ewy Ulrich Załęskiej.  Autorki wraz z grafikami i wydawcami ciężko pracowały ponad rok, aby wreszcie w maju tego roku przekazać na ręce czytelników książkę, która zaprezentuje nowe podejście do czasu spędzanego z dzieckiem. Książkę, która nauczy rodziców i opiekunów jak bawić się z dzieckiem bez zabawek.

„Zabawa z dzieckiem to źródło nieustającej radości i przyjemności zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Jest to sposób na pogłębianie wzajemnych więzi, poznawanie się, a także przeżywanie niezapomnianych wspólnych chwil. To także najważniejsza czynność w życiu małego człowieka…”

Od rana do świtu jeden plan - bawić się!!!
Tylko jak? Czy spędzać z naszym dzieckiem jak najwięcej czasu – nie zawsze aktywnie??? Czasami bez pomysłu? Czy skoncentrować się na jakości zabawy?
Każdy z nas rodziców ma wybór, a książka dostarczy Wam tylko dodatkowych inspiracji. Pomysł książki wyszedł od Państwa - od rodziców, z którymi spotykam się na co dzień w mojej pracy przy realizacji programów telewizyjnych czy też prowadząc  fundację „Szczęśliwe Macierzyństwo”. W trakcie rożnego rodzaju rozmów dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami. Ta książka to efekt tych właśnie rozmów.
Przy profesjonalnych, nieodpłatnych  konsultacjach mojej sześcioletniej córki Soni, udało mi się  dokonać wyboru aktywności, które pozwolą Wam  spędzać niezapomniane chwile z waszym dzieckiem. Jej entuzjazm, emocje, śmiech oraz zaangażowanie dają mi pewność, że zaproponowane wspólnie zabawy będą dla wszystkich odbiorców – tych dużych i tych małych – źródłem radości i wielu wspólnych przyjemności.”

Poprzez zabawę rodzice mogą nie tylko pozytywnie wpływać na rozwój swoich podopiecznych ale i pogłębiać z nimi więź, dostarczać im mnóstwo pozytywnych emocji oraz niezapomnianych chwil.

Książka „CZUPURY i inne zabawy z wyobraźnią“ zawiera scenariusze zabaw, które każdy rodzic bez większego przygotowania jest w stanie zrealizować ze swoją pociechą. Zabawy opisane w książce pokazują, że przedmioty które nas otaczają mogą stać się źródłem inspiracji i wiedzy oraz podstawą do rozwijania i dostarczania radości naszym dzieciom. Pokazuje czytelnikom jak:
- mądrze, twórczo i wesoło bawić się z dzieckiem,
- spędzać z nim swój wolny czas,
- poszerzać jego wiedzę i ciekawość świata,
- pogłębiać więź i bliskość z dzieckiem.
  
Zabawy opisane w książce pomyślane są tak, by pobudzać wyobraźnię dziecka, rozwijać jego zmysły i umiejętności. Z założenia adresowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, ale to rodzice sami decydują o tym co ich maluchowi sprawi największą przyjemność. Przy każdym scenariuszu widnieje również alternatywny pomysł na przebieg zabawy. Czasami jest to wersja zabawy dla młodszych, czasami dla starszych dzieci, a czasami jest to pomysł na to jak urozmaicić zabawę aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających dzieciaków. 
          
Obok opisu zabawy czytelnicy znajdą również informacje w jaki sposób dany scenariusz wpływa na rozwój dziecka. Książka została podzielona na 8 rozdziałów. Pierwsze 5 rozdziałów odpowiada strefom domowym. Czytający znajdzie w niej zabawy w salonie, w kuchni, w sypialni, w łazience, w garażu. Dla rodziców, którzy lubią spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu źródłem inspiracji będzie rozdział „w ogrodzie“, który zawiera scenariusze możliwe do zrealizowania zarówno w przydomowym ogródku, na balkonie, tarasie, a nawet w okolicznym parku. Rodziny często wyjeżdżające na wspólne wakacje może zainteresować rozdział „w podroży“, w którym opisane zostały liczne atrakcje angażujące małych podróżników, możliwe do przeprowadzenia w samochodzie, samolocie czy pociągu. Ostatni rozdział „w chorobie“ przedstawia zestaw aktywności dla dziecka, które z uwagi na stan zdrowia musi przez dłuższy okres czasu pozostać w domu, odpoczywać, leżakować, przyjmować lekarstwa... czyli chorować.

Książka została wydana w grubej oprawie w formie albumowej. Doskonały poradnik dla ambitnych rodziców, wspaniały prezent dla najbliższych. Obok scenariuszy zachwyca niezwykłą grafiką, pięknymi zdjęciami bawiących się dzieci, Odety i Jej córki Soni.

Wszystkie zabawy zaprezentowane w książce zostały sprawdzone i „przetestowane“ na grupie zaprzyjaźnionych rodziców i dzieci. Dlatego też oddając w ręce czytelników „Czupury“, autorki i wydawcy mają pewność, że staną się one źródłem inspiracji i niekończącej się radości z czasu wspólnie spędzonego  na zabawie.

O AUTORACH
Odeta Moro Figurska
Mama 6 letniej Soni, założycielka fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo, znana, ceniona dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Autorka oraz organizator akcji "Szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko". Jest wydawcą i autorem płyty z bajkami dla dzieci "Bajki w trasie i na czasie".
W latach 2000-2003 związana z telewizją muzyczną VIVA. Autorka licznych wywiadów z gwiazdami polskiej i światowej estrady oraz programów dokumentalnych i reportaży. W latach 2004-2005 była gospodynią autorskiego talk-show "Ja tylko pytam" na antenie TV4. Przez ostatnie dwa lata była współprowadzącą programy w TVP2 "Pytanie na śniadanie" oraz "Kontakt". Obecnie jest gospodarzem programu "Kawa czy herbata?" w TVP1. Od 7 lat żona dziennikarza radiowego Michała Figurskiego, mama 6-letniej Soni. Uprawia żeglarstwo, snowboard oraz wędkarstwo. Lubi gotować i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Ewa Ulrich Załęska
Mama 8 letniej Zosi i 6 letniej Hani od lat pracująca z dziećmi i rodzicami. Z wykształcenia i z zamiłowania psycholog dziecięcy. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Instytutu Terapii Gestalt. Swoją pasję realizuje pracując jako Kierownik programowy Edukado Akademii Zabawy i Twórczego Rozwoju.
Twórcza i zaangażowana osoba, od wielu lat zajmuje się pisaniem i doskonaleniem programów wczesnej edukacji. Swoją niespożytą energię wykorzystuje również prowadząc konsultacje i warsztaty dla rodziców, doskonaląc ich umiejętności wychowawcze. Jej wiedzę i doświadczenie doceniają również media, Ewa jest ekspertem w programach telewizyjnych, na forach internetowych i czasopismach poświęconych tematyce dzieci. W ramach pracy zawodowej interesuje ją przede wszystkim wspieranie dziecka w jego naturalnym rozwoju oraz ułatwianie im odkrycia własnych zasobów. Sama mówi, że jej podopieczni są dla niej najważniejsi... Ciepła, miła i kreatywna osoba, która uwielbia pracować z dziećmi, bawić się oraz przekazywać swoją pozytywną energię innym.

WYDAWCA
Stardust Media, Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo.

PARTNERZY
NEPENTES S.A., Neckermann Polska, KAMIS, Eastman Kodak Company, Sanitec KOŁO Sp. z o.o., EDUKADO.


Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy