GRY
 
 

Czy twoje dziecko lubi syreny? Niesamowity pokaz już 1 maja!

Nie odmawiaj sobie przyjemności zobaczenia niezwykłego widowiska w Multimedialnym Parku Fontann. Twoje dziecko będzie na pewno zachwycone!

fot. J.Słowik
Te pokazy naprawdę robią wrażenie zarówno na rodzicach, jak i dzieciach, więc nie może Was na nim zabraknąć! 367 dysz wodnych, w większości sterowanych cyfrowo, 30 tysięcy litrów wody na minutę, oraz 295 reflektorów LED z których można uzyskać 16 milionów barw. Od 5 lat na ekranie z rozpylonej wody prezentowane są animacje, które zachwycają tak dzieci, jak i dorosłych.

W tym roku tematem przewodnim będą syreny, nawiązujące do znanej postaci z warszawskich legend. Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem imprezy, zaznacza, że syreny będą  miały twarze zarówno współczesnych kobiet, które mają wpływ na rozwój miasta, jak i twarze kobiet, będące wspomnieniem bohaterek. Jedną z nich była z pewnością Krystyna Krahelska, poetka i autorka piosenki "Hej chłopcy, bagnet na broń!". – Przed wojną pozowała ona jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej syreny do dziś stojący nad Wisłą. Przypomnimy ją w symboliczny sposób – dodaje Andrzej Matusiak.

                                                   Kiedy odbywają się pokazy? 

Nie zrażaj się późną porą pokazów. Czasem warto tak zaplanować dzień, by dziecko mogło razem z Tobą uczestniczyć w tak niezwykłej chwili. Pokazy odbędą się w każdy piątek i sobotę, od 1 maja do 30 września w godz. 21.30-22.00. W tygodniu także można zobaczyć wodne widowisko z użyciem wszystkich dysz, jednakże bez światła, muzyki i laserów, które uruchamiane są dopiero po zmroku.

W ubiegłym roku na pokaz w Parku Fontann przyszło 30 tysięcy osób. Mogliśmy podziwiać Wodną Symfonię, Taniec źródeł (opowieść o Warsie i Sawie), oraz pokaz Światła Wody z magicznym czarodziejem sterującym tajemniczym systemem wodnym.

Dla tych, którzy nie wyjadą na weekend majowy poza miasto, organizator przewiduje dodatkowe pokazy w dniach 1-3 maja 2016. Niezapomniane wrażenia – gwarantowane!
 
Redakcja poleca: Tajemnice Syrenki: zwiedzamy Warszawę z dziećmi - film
Razem z przewodniczką miejską i maluchem niesionym w chuście szukamy syrenek ukrytych na warszawskiej starówce.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci