Trik na podawanie leków dziecku
fot. Adobe Stock

Dziecko nie chce przyjmować leków? Koniecznie wypróbuj ten GENIALNY trik!

Rodzice pewnego 2-latka wymyślili sposób, dzięki któremu ich syn przyjmuje leki z uśmiechem na ustach – bez krzyków i wodospadu łez. Ich patent pokochali inni rodzice!
Hanna Szczesiak
Trik na podawanie leków dziecku
fot. Adobe Stock
Wielu rodziców załamuje ręce na myśl o bezstresowym podaniu dziecku leków. Zdarza się, że chore maluchy – już i tak markotne z powodu choroby – w momencie przyjmowania syropu zanoszą się płaczem, dławią, plują i krzyczą. Na szczęście można temu zaradzić – a na pewno warto spróbować.

Trik na podawanie dziecku leków

Yazmin Alexa Vargas, mama 2-letniego Diego, podzieliła się swoim patentem w jednej z facebookowych grup. Kobieta przyznała, że maluch nie znosił przyjmowania lekarstw, a każda próba podania syropu kończyła się płaczem, złością i frustracją. I mowa nie tylko o 2-latku…

Podczas jednej z prób podania chłopcu leku tata Diega wpadł na rewelacyjny pomysł: zaczął udawać, że nie ma pojęcia, jak podać syrop dołączoną do niego strzykawką. Chłopiec, widząc nieporadność taty, wziął strzykawkę do ręki i zaczął mu pokazywać, jak nabierać lek. Wtedy do akcji wkroczyła mama 2-latka. Kobieta zapytała syna, co należy zrobić, kiedy nabraliśmy już syrop. Wtedy Diego włożył strzykawkę do buzi i zaaplikował syrop – bez łez i bez strachu, dumny z siebie, że mógł nauczyć czegoś swoich rodziców!

Czytaj też: Genialny trik czy pójście na łatwiznę? Ten sposób nauki chodzenia podzielił internautów!

Dziecko nie che leków? Ucz je samodzielności!

Młoda mama przyznała, że jej syn bardzo się cieszył, że udało mu się pokazać rodzicom, jak działa strzykawka do podawania leków. Ona sama odetchnęła z ulgą i podzieliła się trikiem z innymi rodzicami.

„Diego był z siebie naprawdę dumny. Teraz podawanie mu leków to pestka – po prostu udajemy nieporadnych. On uwielbia być sprytnym malcem!” – tłumaczyła kobieta w rozmowie z „Daily Mail”.

Pod krótkim nagraniem opublikowanym na Facebooku błyskawicznie zaczęły się pojawiać komentarze. Internauci przyznali, że trik rodziców małego Diega jest naprawdę genialny – nie tylko dlatego, że dziecko bez problemu przyjmuje leki. W taki sposób można również uczyć dzieci samodzielności.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy