GRY
 
 

Festiwal Tere-Fere, czyli wyjątkowe spotkanie z książką dla najmłodszych

Spotkania z pisarzami, ilustratorami i dziennikarzami, a także zabawy z animatorami kultury i oczywiście mnóstwo książek. To wszystko czeka na Was już w najbliższy weekend podczas 3. Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere. Nie może was tam zabraknąć!

tere fere
fot. materiały prasowe
W pierwszy sierpniowy weekend wyjątkową loftową przestrzeń trzeciego piętra Domu Handlowego MYSIA 3, w którym mieścił się kiedyś Urząd Cenzury, wypełnią dziecięce książki – dzieła nieskrępowanej wyobraźni najlepszych polskich i zagranicznych autorów. Festiwal Tere-Fere to idealna okazja do zaszczepienia w dziecku miłości do książek i czytania. Organizatorzy festiwalu poza bogatą ofertą wydawniczą przygotowali także liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Czego możecie spodziewać się podczas tego wyjątkowego święta książek?

Książki i nie tylko

Na Festiwalu Tere-Fere znajdziecie zarówno nowości, jak i wznowienia tytułów takich jak „Chodzi mucha po globusie” i „Przygody kropli wody” z ilustracjami Bohdana Butenki. Wznowienia kultowych tytułów dziecięcych to dla pokolenia współczesnych rodziców możliwość podzielenia się z dziećmi swoimi pierwszymi literackimi doświadczeniami, a to najlepszy sposób, by zachęcić maluchy do czytania. Na festiwalu pojawią się wydawnictwa i księgarnie specjalizujące się w literaturze dziecięcej – jak np. Wydawnictwo Muchomor, Poławiacze Pereł czy Wydawnictwo Eneduerabe, Księgarnia Bullerbyn, Księgarnia Badet i Lamala, jak również firmy oferujące ciekawy design dla dzieci: producenci oryginalnych ubrań i zabawek.
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

Wyjątkowe spotkania

Dla dzieci i ich rodziców Festiwal Tere-Fere to niecodzienna okazja, żeby spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami i ilustratorami oraz uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach. Młodzi uczestnicy będą mogli odkryć, ile wspaniałej zabawy kryje się w książkach, np. wyruszyć w podróż do własnej przyszłości podczas warsztatów plastycznych wokół książek „Strażaczka” i „Kosmonautka” oraz poznać tajemnice warszawskich Łazienek Królewskich utrwalone w książce „Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii”. Festiwal jest również platformą prezentacji ciekawych instytucji z wyjątkową ofertą dla młodych odbiorców – jak np. Teatr Niewielki: to jedyny teatr w Warszawie, który od początku do końca, od spektakli po architekturę wnętrza, powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach w wieku 1 - 7 lat. Podczas festiwalu Teatr Niewielki zaprezentuje fragmenty spektaklu "Kółko i Kwadrat", zachęcającego do abstrakcyjnego myślenia i przyjaźni ponad różnicami.
 
Festiwal Tere-Fere to pierwszy w Warszawie festiwal książki dziecięcej. Pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum Książki Dziecięcej i wydawnictwo MUZA SA., a tegoroczna edycja odbędzie się pod patronatem serwisu Babyonline.pl. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Wanda Chotomska.

Zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników książek 1 i 2 sierpnia w godzinach 11-19 na ul. Mysią 3 w Warszawie. Wstęp wolny. Wszystkie wydarzenia w programie są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy pod adresem mailowym: terefere@muza.com.pl.
Pełny program 3. edycji festiwalu będzie można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku:  www.facebook.com/festiwalterefere.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj