Ida Nowakowska zdradziła imię synka
fot. Instagram/idavictoria

Ida Nowakowska zdradziła imię synka! „Będzie dobrze brzmiało w Polsce i w Stanach”

Synek Idy Nowakowskiej został ochrzczony! Prezenterka zdradziła szczegóły uroczystości, a także wyjawiła, jak nazwała chłopca.
Joanna  Biegaj
Ida Nowakowska zdradziła imię synka
fot. Instagram/idavictoria
Ida Nowakowska już jakiś czas temu zaczęła przygotowywać się do chrztu synka. Młoda mama mówiła wprost, że jest to dla niej ważne przeżycie duchowe. Tancerka skrytykowała także rodziców, którzy nie chrzczą swoich dzieci. Swoje stanowisko uzasadniła tym, że „Kościół katolicki musi trzymać się pewnych tradycji i ram”. Teraz okazało się, że Ida Nowakowska wraz ze swoim mężem ochrzcili już synka! Chrzest miał miejsce kilka tygodni temu, jednak rodzice utrzymywali to w tajemnicy.

Chrzest – niezwykle ważne wydarzenie

Jak donosi „Party”, chrzest odbył się już jakiś czas temu, jednak Ida Nowakowska i jej mąż chcieli celebrować to wydarzenie jedynie w gronie najbliższych osób, dlatego informacja o ceremonii była utrzymywana w tajemnicy.

Tancerka zdradziła także, że chrzest był dla całej rodziny „niezwykle wzniosłym i ważnym wydarzeniem”. Ceremonia odbyła się w warszawskim Kościele Św. Krzyża. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła także rodzina męża Idy Nowakowskiej z USA. Po uroczystości wszyscy razem pojechali do Niepokalanowa, gdzie „spędzili cudowny dzień z braćmi franciszkanami”.

Imię synka Idy Nowakowskiej

Choć prezenterka chętnie opowiada o macierzyństwie, do tej pory nie zdradzała imienia swojego synka. Wyjawiła jedynie, że imię jej potomka jest „międzynarodowe”.

Imię, które tancerka wybrała dla swojego synka ma dla niej szczególne znaczenie. Maluch został nazwany na cześć św. Maksymiliana Kolbego, którego prowadząca „Pytanie na Śniadanie” ponoć uważa za duży autorytet. Podobno młodzi rodzice wybrali właśnie to imię po wizycie w klasztorze imienia świętego w Niepokalanowie.
 
„​Wybraliśmy takie, które będzie dobrze brzmiało w Polsce i w Stanach, i będzie miało ważnego świętego patrona” – powiedziała Ida Nowakowska. Drugie imię małego Maksymiliana to „Marek”, co jest hołdem dla ukochanego ojca tancerki.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy