GRY
 
 

Jak nadać zdjęciom dziecka wyjątkową oprawę?

Fotogadżety to nie tylko doskonały prezent, lecz także świetny sposób na nadanie zdjęciom dziecka wyjątkowej oprawy. Spersonalizowane fotoksiążki, kubek czy kalendarz ze zdjęciem - sprawdź, jakie oferty możesz znaleźć na rynku.

Empik fotoalbum
fot. materiały prasowe
Ledwo dziecko pierwszym krzykiem da znać o swoim istnieniu, już szczęśliwy tata robi pierwsze zdjęcie. Tak zaczyna się dokumentowanie ważnych, mniej ważnych i całkiem błahych zdarzeń z życia pociechy: pierwsze karmienie, pierwszy uśmiech, zabawna mina, gustowny portrecik na nocniczku, nieporadne pierwsze kroczki, umorusana buzia przy próbie samodzielnego jedzenia i tak dalej, i tak dalej. Znacie to? Pewnie, my też tak mamy.

Personalizowany fotoablum - pamiątka na lata

W wielu rodzinach dokumentacja fotograficzna liczona jest w tysiącach zdjęć, najczęściej upakowanych na płytach CD lub dyskach.  Kto to ogarnie? Jak tu się pochwalić przed rodziną i przyjaciółmi osiągnięciami malucha, gdy nikt nie ma tyle czasu, by godzinami siedzieć przed monitorem komputera i podziwiać uroczego modela? Przyznajmy szczerze, nawet najbardziej kochająca i najcierpliwsza babcia wcześniej czy później się podda.


Jaka na to rada? Po pierwsze, selekcja. Po drugie, zmiana nośnika. Selekcja, czyli wybór zdjęć, które z jakiegoś powodu są najciekawsze, najbardziej charakterystyczne, wzruszające albo zabawne. Nośnikiem zaś może być personalizowany fotoalbum w postaci fotoksiążki, którą rodzice stworzą samodzielnie, wybierając zdjęcia i redagując podpisy, nie ograniczając się przy tym do lakonicznej informacji „Rabka 2015”, ale dając upust swej wylewności i poczuciu humoru. Od inwencji rodziców zależy też wybór formatu, okładki, nadanie tytułu i kilku innych drobiazgów, które uczynią taką fotoksiążkę jedynym w swoim rodzaju albumem zdolnym pomieścić nawet setki najpiękniejszych zdjęć.

Fotoksiążka może służyć jako spersonalizowany prezent dla bliskich, ale też jako pamiątka z dzieciństwa naszego dziecka, która przetrwa wiele dziesięcioleci (przypomnijmy, że żywot płyty CD jest zdecydowanie krótszy). Jaką sprawi frajdę, gdy syn czy córka otrzyma ją na osiemnastkę!
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Fotoobraz, kubek, etui - z dzieckiem w roli głównej

Czasami jedno zdjęcie potrafi tak zauroczyć, że warto je wyeksponować w formie obrazu, by w nowoczesny sposób dekorował ścianę salonu czy pokoju dziecięcego. Zdjęcia dziecka mogą ozdobić również wiele gadżetów  czy drobiazgów towarzyszących nam na co dzień. Może to być kubek (kawa wypijana z takiego kubka smakuje z pewnością o wiele lepiej), kalendarz (nawet szary listopad nabiera barw, gdy patrzysz na zdjęcie swojego malucha), puzzle (nie zrezygnujesz z ułożenia, dopóki nie zobaczysz całego wizerunku dziecka) czy etui na telefon (buzia ci się uśmiecha nawet wtedy, gdy dzwoni szef).


Wszystkie te przedmioty możesz także podarować w prezencie tym bliskim, dla których twoje dziecko tak jak dla ciebie jest cudem, skarbem i miłością. Tego typu podarunek na pewno uszczęśliwi kochających dziadków, ciocie czy wujków.
Fotoksiążki, obrazy, kubki, puzzle i inne niepowtarzalne produkty ze zdjęciem dziecka możesz zaprojektować własnoręcznie na empikfoto.pl lub skorzystać z dostępnych w strefie http://www.empikfoto.pl/dziecko_inspiracje.html przygotowanych przez serwis gotowych szablonów z dziecięcymi motywami.
Doładuj
Przeładuj