Mega Bloks
fot. Mega Bloks

Jak wspierać rozwój umiejętności opowiadania za pomocą zabawek?

Dzieci lubią snuć opowieści. Taki sposób wyrażania siebie pozytywnie wpływa zarówno na rozwój mowy, jak i budowanie relacji z drugą osobą. Poznaj zabawki, które nauczą Twojego malucha tworzenia ciekawych historii, od prostych do coraz bardziej bogatych narracji.
Mega Bloks
fot. Mega Bloks
Zestawy Mega Bloks®, to zabawki, które zachęcą Twoje dziecko do tworzenia niesamowitych historii z udziałem klockowych bohaterów. Zobacz, w jaki sposób!

Dlaczego warto opowiadać historie?

Maleńkie dzieci porozumiewają się ze światem za pomocą gestów i dźwięków. Najczęściej pierwszymi bohaterami wydarzeń, tworzonych przez dziecko są  elementy najbliższego otoczenia. Maluch uczy się je wyodrębniać i tworzy historie dotyczące swoich własnych przeżyć związanych z danym przedmiotem. Z czasem, gdy dziecko zaczyna coraz więcej rozumieć, do gry wkraczają zabawki - najczęściej klocki, które nie tylko wspierają zdolności manualne, ale też uczą tworzenia i wymyślania niesamowitych historii. Popularną metodą, wspomagającą rozwój dziecka jest storytelling, czyli sztuka budowania relacji, poprzez oddziaływanie na wyobraźnię i emocje słuchacza za pomocą opowieści. Mamy często wykorzystują tę metodę, aby wciągnąć malca w czynności w dnia codziennego. Na przykład, tak prowadzą narrację, aby zachęcić malucha do wieczornej kąpieli lub wyjścia na spacer. Warto również zachęcać malucha do dodawania własnych elementów. Gdy się tego nauczy, będzie mógł tworzyć własne storytelling z udziałem zabawek.

Zabawki, które pobudzają wyobraźnię

Wymyślanie historii to doskonały sposób na pobudzanie pomysłowości dziecka. Zestawy zabawek Mega Bloks, to świetne narzędzie, które sprawi, że Twoje dziecko rozwinie umiejętność konstruowania fabuły.  Szkrab ma do wyboru 3 różne zestawy: Wyścigówki malucha, Rajdowy warsztat oraz Ciężarówkę "Buduj i ścigaj się!" Główną zaletą Mega Bloks jest to,  że można łączyć między sobą poszczególne zestawy. Na przykład dużą ciężarówkę można wykorzystać do zbudowania toru rajdowego, po którym jeździć będą kolorowe wyścigówki. Dzięki temu Twój maluch będzie miał jeszcze większą frajdę z zabawy! Zabawki Mega Bloks, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym,  to  świetne narzędzie, dzięki któremu szkraby mogą budować wymarzone konstrukcje. Wyścigówki malucha to 5 fantastycznych, łatwych do złożenia pojazdów sprzedawanych oddzielnie: Wyścigowy Aiden, Rajdowy Ryan, Terenowy Turner, Wyścigowy Ricky i Rajdowy Kevin. Twój maluch będzie mógł użyć 3 dużych części do zbudowania szybkich pojazdów rajdowych, fantastycznych wyścigówek czy niezawodnej ciężarówki. Każdy z pojazdów na kółkach jest wyjątkowo prosty do złożenia i można go łatwo chwycić, by od razu rozpocząć odjazdową zabawę! Jeżeli Twoje dziecko pokochało zabawę wyścigówkami, szykuj się na odjazdową zabawę w Rajdowym warsztacie, do zbudowania z klocków od Mega Bloks. Za pomocą klocków i elementów toru, które znajdzie w pojemniku, będzie stworzy warsztat, w którym sprawdzi stan techniczny pojazdów, a także rajdową trasę, po której samochody będą się ścigać. Twój mały rajdowiec przygotuje w nim również dołączony do zestawu pojazd, który dołączy do ekscytującego wyścigu! Gdy pojazd będzie gotowy, szkrab wjedzie nim na warsztat i wymieni części, aby nadać mu zupełnie nowy wygląd. Następnie wyścigówka uda się do stacji ładowania, a potem wjedzie na linię startu. Gdy maluch uniesie szlaban do góry, auto pędem ruszy w kierunku mety! Dzięki Mega Bloks, twoje dziecko stanie się narratorem opowieści tworzonych z pomocą zabawek znajdujących się w poszczególnych zestawach. Wyścigówka, która będzie brała udział w rajdach, może "nocować" lub być przewożona w dużej Ciężarówce "Buduj i ścigaj się!" Po jej otwarciu, szkrab będzie mógł wyjechać na zewnątrz samochodzikiem rajdowym, a po zakończeniu zabawy schować wszystko z powrotem w ciężarówce i ruszyć w drogę na kolejny wyścig! Dodatkowo autko można przebudować i wykorzystać jego nadwozie jako podstawę do układania dołączonych do zestawu klocków i elementów toru rajdowego. Rampa może być ustawiana na wiele sposobów, co pozwoli na rozmaite kaskaderskie wyzwania.Zestawy Mega Bloks sprawią, że twoje dziecko będzie chciało tworzyć coraz to nowe pasjonujące historie z udziałem zabawek. Kto wie, być może dzięki temu, stanie się w przyszłości prawdziwym erudytą! 

Więcej: Mega Bloks

Zobacz także

Popularne tematy