Jak odkryć talent u dziecka?
fot. 5.10.15.

Jak nie przegapić talentu dziecka i pomóc mu go rozwijać?

Każde dziecko może mieć jakiś talent. Rolą rodziców jest wychowanie dziecka szczęśliwego, kochanego i świadomego swoich mocnych stron. To szalenie trudne szczególnie wtedy, gdy nasza pociecha zaczyna przejawiać ukierunkowane zdolności. Dowiedz się, jak odkryć talent u dziecka i w jaki sposób pomóc mu go rozwinąć.
Jak odkryć talent u dziecka?
fot. 5.10.15.
Jest tylko jeden „przepis na talent” – pozwolić mu wzrastać i go zaakceptować. Bo to, co dla nas dorosłych bywa błahe i bez przyszłości, uskrzydla nasze dzieci. Te i inne wartości przyświecają marce 5.10.15., która w tym roku obchodzi swoje ćwierćwiecze na rynku. W kolejnej odsłonie Akademii 5.10.15. eksperci podpowiadają, w jaki sposób my rodzice możemy pomóc naszym dzieciom w rozwijaniu zdolności i pasji.

Nie przegap ważnego momentu

Kiedy słyszymy pytanie: „Jaki talent ma twoje dziecko?” – bez wahania wymieniamy co najmniej jeden obszar z danej dziedziny, na przykład: muzyka, plastyka czy sport. Gdy jednak ktoś zada nam pytanie, w jaki sposób wspieramy talenty naszych dzieci, tu z reguły pojawia się zagwozdka. Tak naprawdę twoje dziecko może przejawiać wiele różnych talentów. Sztuką jest je widzieć, a prawdziwym sukcesem wspierać dziecko w ich rozwijaniu. Co robić, gdy już zauważysz talent u dziecka? Przede wszystkim bądź czujny i skieruj uwagę na dziecięce potrzeby. Pozwalaj dziecku próbować, eksperymentować i uczyć się nowych rzeczy. To ważne, by nie przegapić momentu, w którym nasze dziecko zaczyna przejawiać ukryty talent.

Zaakceptuj dziecięcą pasję

Zdarza się, że rodzice zapisują swoje dzieci na zajęcia o ukierunkowanym profilu, mając nadzieję, że w przyszłości dziecko pójdzie w ich ślady. Tymczasem lepiej nauczyć się akceptować pasję malucha. „Każdy z nas może mieć talent – największym wyzwaniem dla rodzica jest go zaakceptować” – mówi Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy i ekspertka Akademii 5.10.15. Pamiętaj o tym, że talent dziecka wcale nie musi być marzeniem rodzica. Nie odmawiajmy dzieciom prawa do rozwoju w zgodzie ze sobą. Być może za kilka lat twoja pociecha będzie chciała zajmować się czymś zupełnie innym, ale na tę chwilę potrzebuje twojego wsparcia i akceptacji.

Pomóż mu ją rozwijać

„Każdy z nas ma swoje talenty, uzdolnienia czy szczególne predyspozycje. Jest jednak coś, co różni dzieci i dorosłych – ograniczenia, jakie nakładamy na siebie i na innych” – mówi ekspertka Akademii 5.10.15. Jak mądrze towarzyszyć dziecku na drodze do rozwijania talentu? Zainwestuj w to, co pozwoli mu szlifować talent, na przykład w zajęcia dodatkowe, książki, gadżety czy ubranka tematycznie związane z pasją twojego dziecka. Przede wszystkim jednak pokaż dziecku, że jesteś dla niego prawdziwym wsparciem oraz, że twoja pociecha może liczyć na ciebie w każdej sytuacji.

Bądź dla dziecka wsparciem

Szczęśliwe maluchy to takie, które mogą liczyć na wsparcie rodziców. Ci z kolei mogą liczyć na pomoc ze strony marki 5.10.15. W ramach Akademii 5.10.15. prowadzony jest blog, który aktywnie wspiera rodziców w codziennych wyzwaniach związanych z posiadaniem dzieci. Na blogu poruszane są kwestie związane m.in. z wychowaniem, pielęgnacją, żywieniem, kwestiami psychologicznymi, bezpieczeństwem, problemami w przedszkolu czy szkole. Oprócz tego organizowane są liczne wydarzenia z udziałem mediów i gwiazd. W poprzednim miesiącu odbyło się kolejne spotkanie Akademii 5.10.15., którego gościem specjalnym była Anna Dereszowska. Aktorka opowiedziała o tym, jak znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić. "Miałam wspaniałych rodziców, bo dawali mi szanse wszystkiego posmakować" – powiedziała. To właśnie dzięki nim aktorka odkryła, że w życiu ważny jest wybór. Dlatego dziś jest tym, kim jest.

             

Marka 5.10.15. towarzyszy rodzicom i ich pociechom projektując kolekcje odzieży dostosowane do poszczególnych faz rozwoju dziecka. To jedna z największych sieci odzieżowych dla dzieci w Polsce, która dzieli się z rodzicami wiedzą oraz doświadczeniem, zebranym przez wszystkie lata istnienia na rynku – czyli już 25 lat! Marka jest nie tylko doradcą w kwestii komfortowego i modnego ubioru, ale także partnerem w ważnych rodzinnych momentach i trudnościach, które są nieodłączną częścią rodzicielstwa.
            
Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak odkryć talent u dziecka? Zajrzyj na: Akademia 5.10.15.

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy