rodzinne wakacje
fot. AdobeStock

Jak się spakować na rodzinne wakacje?

Góry czy morze? Bez względu na to, jaki kierunek wybierzemy na rodzinne wakacje – trzeba wpierw się spakować. Podpowiadamy, jak zrobić to z głową i co zabrać ze sobą, aby nasz wyjazd był niezapomnianym przeżyciem!
rodzinne wakacje
fot. AdobeStock
Przygotowując się do wyjazdu z małym dzieckiem warto na początek sprawdzić, co jest nam potrzebne. Najlepiej zróbmy listę sprawunków, abyśmy nie martwili się o to, jak zmieścić cały dobytek w jednym aucie.

ABC pakowania

Jeżeli wybierasz się z dzieckiem nad wodę, z pewnością będziesz potrzebować akcesoriów plażowych, takich jak dmuchany materac, parasol czy zestaw foremek do budowania zamków z piasku. Tego typu rzeczy zajmują sporo miejsca w bagażniku. Najlepiej jeśli auto posiada bagażnik pojemny i automatycznie otwierany. Jeżeli z kilkulatkiem wybierasz się w góry, być może będziesz potrzebować miejsca na sprzęt sportowy. Gdy na wakacje zabieramy niemowlę, będziemy musieli przeznaczyć w bagażniku więcej miejsca, np. na pieluchy, chusteczki, kosmetyki pielęgnacyjne, śliniaczki, kocyki, ulubione zabawki malucha oraz dużo ubranek na każdą pogodę. Wbrew pozorom rzeczy niemowlęce zajmują w bagażniku sporo miejsca i warto pomyśleć o kompaktowym pakowaniu. Im dłuższa podróż, tym bardziej wyczerpująca dla dziecka, warto miej pod ręką kilka niezbędnych przedmiotów malucha, takich jak ulubiona maskotka, smoczek czy książeczka z obrazkami. Jeżeli dziecko jest trochę starsze, zapewnij mu rozrywkę w postaci kolorowanek, książek z ulubionymi bohaterami lub przygotujmy zestaw bajek do oglądania na ekranie. Zainwestuj w sprawdzony fotelik, wózek i inne gadżety potrzebne mobilnemu rodzicowi i dziecku. Pakując walizki do bagażnika pamiętaj o tym, aby zbyt dużą ilością rzeczy nie spowodować obciążenia tylnej części samochodu.

    

Czym jechać na wakacje?

Teraz już wiesz, jak spakować się na rodzinne wakacje. A jak sprawić, żeby podróż z dzieckiem była bezpieczna i przyjemna? W podróż z dzieckiem warto wybrać samochód, który jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię – taki jak Škoda Octavia. Auto posiada komplet poduszek powietrznych wraz z kurtynami, uchwyty ISOFIX (umożliwiające mocowanie fotelików dziecięcych na siedzeniach w samochodach) oraz szeroką gamę systemów wspomagających jazdę. Może na przykład ostrzec kierowcę przed innymi uczestnikami ruchu znajdującymi się w martwym polu widoczności. Škoda Octavia wyposażona jest w specjalny system SmartLink+, dzięki któremu możemy zsynchronizować telefon z samochodem i korzystać z możliwości smartfona  za pośrednictwem ekranu pokładowego – np. słuchając muzyki czy używając kompatybilnych aplikacji. Oprócz tego auto wyposażone jest w technologię WI-FI, radio, kartę SD oraz w zaawansowaną nawigację 3D. Dla najmłodszych pasażerów, dla których zbyt długa podróż może być nudna, przygotowano specjalny duży ekran, na którym będą mogli oglądać ulubione bajki. Škoda Octavia to samochód, który zagwarantuje twojej rodzinie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Poznaj całą rodzinę Škody: www.skoda-auto.pl
Oceń artykuł

Ocena 1 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy