GRY

Wielka odpowiedzialność za małe stopy

O odpowiednie obuwie dla dziecka trzeba zadbać już od pierwszych kroków malucha. Dobre buty to gwarancja zdrowych stóp i radości z każdego kroku. Na co zwrócić uwagę, wybierając buty dla dziecka?
Superfit
fot. materiały prasowe Superfit
Nie ma nic bardziej ekscytującego dla rodziców niż pierwsze kroki malucha. Nauka chodzenia jest jedną z najprzyjemniejszych i najważniejszych rzeczy w życiu dziecka – teraz szkrab może sam przemierzać świat. Ważne, aby już w tych pierwszych wędrówkach małe stópki miały zapewnione odpowiednie obuwie.

Dobre buty = zdrowa stopa

W przybliżeniu 98% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale już tylko 38% dorosłych może pochwalić się stopami bez żadnych wad. Oznacza to, że zdecydowana większość problemów ze zdrowiem naszych stóp pojawia się w trakcie naszego życia i zazwyczaj jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi, takimi jak chociażby nieodpowiednie obuwie. Złe obuwie może mieć również wpływ na kłopoty z kręgosłupem i postawą. Długoletnie badania udowodniły, że pierwsze 6 lat życia dziecka jest decydujące dla rozwoju ścięgien i mięśni. Dlatego tak ważne jest, aby o zdrowie stóp dziecka zacząć dbać, jak tylko maluch zacznie stawiać pierwsze kroki. Stopa dziecka wcale nie jest miniaturą stopy dorosłego. Potrzebuje wyjątkowo trwałych, innowacyjnych technologii i wysokiej jakości materiałów, które zagwarantują to, co najważniejsze w chodzeniu – wygodę, ochronę i oparcie.


Superbuty Superfit

Maluch nie jest jeszcze w stanie sam ocenić, czy dana para butów jest dla niego dobra i czy jest mu w nich wygodnie, dlatego tak duża odpowiedzialność w trosce o małe stopy spada na rodziców. To oni powinni sprawdzić, czy buty są odpowiednie dla dziecka i czy zapewnią właściwą ochronę jego stopie. Wybierając obuwie, warto postawić na sprawdzone marki, które swoje produkty opracowują i konsultują z ortopedami i naukowcami, tak jak marka Superfit, która przy projektowaniu obuwia nie zgadza się na żadne kompromisy kosztem wygody i zdrowia dziecka. Właśnie dlatego pięty w butach Superfit są amortyzowane, a ich specjalna konstrukcja z wydłużonym zapiętkiem zapewnia małej stopie doskonałą ochronę. Boczne podparcie zapobiega przekręcaniu się stopy w bucie, a podeszwa PU z wbudowaną amortyzacją nie ślizga się i jest odporna na ścieranie. Dzięki szerokim noskom palce dziecka nie są ściśniętę i mogą się swobodnie poruszać.


Dbając o zdrowie małej stopy, projektanci butów Superfit nie zapomnieli również o komforcie noszenia. Każda para wykonana jest z miękkich materiałów najwyższej jakości, a wewnątrz butów znajduje się wyściółka zapobiegająca bolesnym punktowym uciskom i otarciom. Wkładki wewnątrz butów w zdecydowanej większości są wymienne, co pozwala wysuszyć buty we właściwy sposób, sprawdzić długość stopy przed zakupem oraz, w razie potrzeby, wymienić je na wkładki ortopedyczne, jeśli takowe są zalecane przez lekarza. Nie będziesz też miała trudności z doborem odpowiedniego buta. Superfity są bowiem wytwarzane w oparciu o system pomiaru tęgości stopy WMS. Wszystkie buty wytworzone zgodnie ze standardami WMS gwarantują, że uwzględniane są naturalne proporcje stopy.


Firma Superfit od ponad 30 lat ściśle współpracuje z W.L. GORE & Associates, produkującą oryginalną membranę GORE-TEX. Licencję na GORE-TEX otrzymały tylko nieliczne firmy spełniające naprawdę bardzo wysokie kryteria jakościowe. Jeśli jakikolwiek produkt jest zaopatrzony w membranę GORE-TEX możesz mieć pewność, że jest najwyższej klasy. Kolekcja zimowa Superfita jest w 100% produkowana przy użyciu tej właśnie membrany. Dodatkowym atutem jest również to, że cena wieku kozaczków zimowych jest wyjątkowo przystępna. W kozaczkach Superfita nóżka nigdy nie zmoknie, nie zmarznie i nie przegrzeje się. Dzięki temu zimą dzieci nie chorują, a mamy nie chodzą na zwolnienia.
Latem niektóre modele są zaopatrzone w najnowocześniejszą podeszwę Gore-TEX Surround, która zapewnia oddychalność stopy w miejscu najbardziej narażonym na potliwość, czyli od spodu.

Aby mieć pewność, że twoje dziecko przejdzie przez życie zdrowo i wygodnie, już teraz zatroszcz się o to, jakie nosi obuwie i postaw na buty Superfit. Unikniesz w ten sposób wielu kłopotów i zapewnisz zdrowe stopy i zdrową postawę swojemu dziecku na całe życie. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Zdrowie malucha