Superfit
fot. materiały prasowe Superfit

Wielka odpowiedzialność za małe stopy

O odpowiednie obuwie dla dziecka trzeba zadbać już od pierwszych kroków malucha. Dobre buty to gwarancja zdrowych stóp i radości z każdego kroku. Na co zwrócić uwagę, wybierając buty dla dziecka?
Superfit
fot. materiały prasowe Superfit
Nie ma nic bardziej ekscytującego dla rodziców niż pierwsze kroki malucha. Nauka chodzenia jest jedną z najprzyjemniejszych i najważniejszych rzeczy w życiu dziecka – teraz szkrab może sam przemierzać świat. Ważne, aby już w tych pierwszych wędrówkach małe stópki miały zapewnione odpowiednie obuwie.

Dobre buty = zdrowa stopa

W przybliżeniu 98% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale już tylko 38% dorosłych może pochwalić się stopami bez żadnych wad. Oznacza to, że zdecydowana większość problemów ze zdrowiem naszych stóp pojawia się w trakcie naszego życia i zazwyczaj jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi, takimi jak chociażby nieodpowiednie obuwie. Złe obuwie może mieć również wpływ na kłopoty z kręgosłupem i postawą. Długoletnie badania udowodniły, że pierwsze 6 lat życia dziecka jest decydujące dla rozwoju ścięgien i mięśni. Dlatego tak ważne jest, aby o zdrowie stóp dziecka zacząć dbać, jak tylko maluch zacznie stawiać pierwsze kroki. Stopa dziecka wcale nie jest miniaturą stopy dorosłego. Potrzebuje wyjątkowo trwałych, innowacyjnych technologii i wysokiej jakości materiałów, które zagwarantują to, co najważniejsze w chodzeniu – wygodę, ochronę i oparcie.


Superbuty Superfit

Maluch nie jest jeszcze w stanie sam ocenić, czy dana para butów jest dla niego dobra i czy jest mu w nich wygodnie, dlatego tak duża odpowiedzialność w trosce o małe stopy spada na rodziców. To oni powinni sprawdzić, czy buty są odpowiednie dla dziecka i czy zapewnią właściwą ochronę jego stopie. Wybierając obuwie, warto postawić na sprawdzone marki, które swoje produkty opracowują i konsultują z ortopedami i naukowcami, tak jak marka Superfit, która przy projektowaniu obuwia nie zgadza się na żadne kompromisy kosztem wygody i zdrowia dziecka. Właśnie dlatego pięty w butach Superfit są amortyzowane, a ich specjalna konstrukcja z wydłużonym zapiętkiem zapewnia małej stopie doskonałą ochronę. Boczne podparcie zapobiega przekręcaniu się stopy w bucie, a podeszwa PU z wbudowaną amortyzacją nie ślizga się i jest odporna na ścieranie. Dzięki szerokim noskom palce dziecka nie są ściśniętę i mogą się swobodnie poruszać.


Dbając o zdrowie małej stopy, projektanci butów Superfit nie zapomnieli również o komforcie noszenia. Każda para wykonana jest z miękkich materiałów najwyższej jakości, a wewnątrz butów znajduje się wyściółka zapobiegająca bolesnym punktowym uciskom i otarciom. Wkładki wewnątrz butów w zdecydowanej większości są wymienne, co pozwala wysuszyć buty we właściwy sposób, sprawdzić długość stopy przed zakupem oraz, w razie potrzeby, wymienić je na wkładki ortopedyczne, jeśli takowe są zalecane przez lekarza. Nie będziesz też miała trudności z doborem odpowiedniego buta. Superfity są bowiem wytwarzane w oparciu o system pomiaru tęgości stopy WMS. Wszystkie buty wytworzone zgodnie ze standardami WMS gwarantują, że uwzględniane są naturalne proporcje stopy.


Firma Superfit od ponad 30 lat ściśle współpracuje z W.L. GORE & Associates, produkującą oryginalną membranę GORE-TEX. Licencję na GORE-TEX otrzymały tylko nieliczne firmy spełniające naprawdę bardzo wysokie kryteria jakościowe. Jeśli jakikolwiek produkt jest zaopatrzony w membranę GORE-TEX możesz mieć pewność, że jest najwyższej klasy. Kolekcja zimowa Superfita jest w 100% produkowana przy użyciu tej właśnie membrany. Dodatkowym atutem jest również to, że cena wieku kozaczków zimowych jest wyjątkowo przystępna. W kozaczkach Superfita nóżka nigdy nie zmoknie, nie zmarznie i nie przegrzeje się. Dzięki temu zimą dzieci nie chorują, a mamy nie chodzą na zwolnienia.
Latem niektóre modele są zaopatrzone w najnowocześniejszą podeszwę Gore-TEX Surround, która zapewnia oddychalność stopy w miejscu najbardziej narażonym na potliwość, czyli od spodu.

Aby mieć pewność, że twoje dziecko przejdzie przez życie zdrowo i wygodnie, już teraz zatroszcz się o to, jakie nosi obuwie i postaw na buty Superfit. Unikniesz w ten sposób wielu kłopotów i zapewnisz zdrowe stopy i zdrową postawę swojemu dziecku na całe życie. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy