Choinka ze słomek - jak ją zrobić [WIDEO]

Choinka ze słomek jest prosta w wykonaniu, potrzebne materiały możesz znaleźć u siebie w domu. Wystarczą słomki i odrobina kleju, by zrobić ciekawe ozdoby świąteczne. Obejrzyj film z instruktażem i zobacz jak w kilka minut wyczarować choinkę.

Zobacz inne z serii: Jak zrobić ozdoby choinkowe (15)

Choinka ze słomek jest prostą, ale efektowna ozdobą świąteczną. Zrobisz ją w kilka minut, a większość potrzebnych materiałów zapewne znajdziesz u siebie w domu. Choinkę możesz zrobić z rurek różnego koloru, dzięki temu będziesz miała bardzo różne ozdoby.

Choinka ze słomek - czego potrzebujesz?

Do zrobienia choinki ze słomek będziesz potrzebować:
  • słomek
  • srebrnego papieru
  • sznurka
  • kleju
  • nożyczek

Choinki z rurek (papierowych) - jak je zrobić?

Choinki z rurek papierowych to tania, szybka i prosta do wykonania ozdoba świąteczna. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak zrobić choinkę ze słomek.

Krok 1

Potrzebujesz kilku rurek, najlepiej kolorowych. Najpierw dotnij rurki, tak by każda kolejna była po obu stronach o kilka milimetrów krótsza od poprzedniej.

Krok 2

Kiedy masz już wycięte odpowiedniej długości rurki, musisz je ze sobą skleić za pomocą kleju. 

Krok 3

Gdy klej już wyschnie, zamontuj sznureczek do przywieszenia ozdoby na choince. Weź kawałek sznurka, zawiąż pętelkę i przewlecz przez górną słomkę.

Krok 4

Ze srebrnego papieru wytnij dwie gwiazdki. Na początku musisz je naszkicować. Gotową gwiazdkę przyklej po obu stronach do sznureczka. Gotowe! 

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy