Jakie cechy powinny posiadać pieluchomajtki dla zwinnego malucha?

Dziecko powyżej 6. miesiąca życia zaczyna jeszcze intensywniej eksplorować świat, dlatego też potrzebuje wyjątkowej ochrony. Pieluchomajtki świetnie sprawdzają się u ruchliwego bobasa, który nawet na chwilę nie chce przerywać zabawy. Jakie cechy powinny posiadać, aby sprawdziły się u aktywnego i… niecierpliwego malucha?
Gdy maluch zacznie raczkować, a później chodzić – wszędzie jest go pełno! Nie ominie go żadna okazja do zobaczenia czegoś nowego lub sprawdzenia dotychczas nieznanej zabawy. Aby maluch nabywał nowe umiejętności i rozwijał się, warto nie zawracać mu głowy tak przyziemnymi sprawami, jak zmiana pieluchy… By było jeszcze prościej, lepiej zdecydować się na pieluchomajtki, które rodzice mogą szybko zmienić na placu zabaw czy w podróży, a także sprawdzają się np. podczas treningu czystości. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie i na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jakich pieluchomajtek potrzebuje aktywny maluszek? Oto 5 cech, które posiadają te idealne:

1. Nie krępują ruchów

Aby dziecko mogło poznawać otaczający go świat w pieluchomajtkach, muszą być one tak dopasowane, by nie ograniczały jego ruchów. Należy dopasować je przede wszystkim do masy ciała dziecka (zwykle dostępne są w opakowaniach z oznaczeniami: MIDI, MAXI, JUNIOR). Warto zwrócić uwagę na specjalną konstrukcję, która powinna umożliwiać aktywne spędzanie czasu, a także nie powoduje otarć i jest wygodna.

2. Łatwo je zdjąć i założyć

Zmiana pieluchomajtek powinna odbywać się bez przerywania zabawy, dlatego też najlepiej sprawdzą się modele, które są wyjątkowo łatwe do zakładania i zdejmowania. Świetnym wyborem będą te z rozrywanymi bokami, dzięki czemu rodzic nie będzie musiał odrywać malucha od zabawy.

3. Są przewiewne i chłonne

Należy wybrać takie pieluchomajtki, które będą wykonane z materiałów umożliwiających swobodny przepływ powietrza. Tylko wtedy skóra dziecka będzie oddychać i tym samym nie pojawią się na niej odparzenia lub podrażnienia. Istotne jest także to, by wybrany produkt dla zwinnego malucha miał wkład chłonny wykonany ze specjalnej włókniny, która szybko i równomiernie rozprowadza po nim wilgoć.

4. W pełni bezpieczne

Wybierając pieluchomajtki, należy zwrócić uwagę na ich skład. By chroniły skórę i zapewniały maluchowi komfort, nie mogą zawierać surowców bielonych szkodliwym chlorem, elementów lateksowych oraz nie powinny być perfumowane.

5. Testowane i z pozytywną opinią ekspertów

Aby mieć pewność, że wybrane pieluchomajtki mają wysoką jakość i są w pełni bezpieczne dla maluszka, warto wybrać te, w których ich właściwości zostały potwierdzone przez testy dermatologiczne. O dobrym wyborze produktu świadczą także jego pozytywne opinie np. Instytutu Matki i Dziecka.

Szukasz idealnego produktu? Sprawdź pieluchomajtki Bella Baby Happy Pants

Właśnie one maja wszystkie te cechy, które są istotne, gdy maluch jest aktywny. Pieluchomajtki Bella Baby Happy Pants są idealne dla dzieci od 6. miesiąca życia. Dzięki specjalnej konstrukcji i technologiom sprawiają, że ich wymiana jest szybka i bezstresowa, dzięki czemu dziecko może wrócić szybko do zabawy. To produkt, który sprawdza się na spacerze, w podróży, a także pomaga przyzwyczaić dziecko do noszenia bielizny w przyszłości. Chcesz jeszcze lepiej zadbać o skórę malucha? Z pieluchomajtkami świetny zestaw tworzą chusteczki nasączone Bella Baby Happy Sensitive, które dzięki starannie dobranym składnikom i neutralnemu pH delikatnie ją oczyszczają i pielęgnują, zachowując naturalną barierę ochronną.

Teraz już wiesz, jakie pieluchomajtki sprawdzą się przy wspólnej zabawie i aktywnym spędzaniu czasu. Dzięki nim twoje zwinne dziecko będzie bez przeszkód poznawać świat!

Materiał powstał we współpracy z marką Bella Baby Happy Pants

Zobacz także

Popularne tematy