„Jestem dumna z dziecka, nie ze świadectwa”. Każda z nas może dołączyć do tej akcji!
fot. Adobe Stock

„Jestem dumna z dziecka, nie ze świadectwa”. Każda z nas może dołączyć do tej akcji!

Każdy rodzic powinien być dumny ze swojego dziecka niezależnie od tego, czy dostanie ono świadectwo z paskiem, czy też nie – przekonują członkowie fundacji AleKlasa. Takiej akcji jeszcze nie było!
Sylwia Arlak
„Jestem dumna z dziecka, nie ze świadectwa”. Każda z nas może dołączyć do tej akcji!
fot. Adobe Stock
Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie poprawiają ostatnie oceny, a rodzice z niepokojem wyczekują rozdania świadectw. Dla wielu z nich oceny czy czerwony pasek nie mają znaczenia. Chcą jedynie, żeby dziecko sprawnie przechodziło z klasy do klasy. Inni traktują świadectwo swojej pociechy wyjątkowo poważnie. Czerwony pasek jest dla nich nie tylko wyznacznikiem wiedzy dziecka, ale też (a może przede wszystkim) powodem ich rodzicielskiej dumy.

Bądźmy dumni ze wszystkich dzieci!

To wspaniale, że są dzieci, które poważnie traktują swoje obowiązki w szkole (albo są wyjątkowo uzdolnione). Nie każde jednak musi sięgać po czerwony pasek. Przypominają o tym członkowie fundacji AleKlasa, która wspiera edukację i rozwój dzieci z Zespołem Aspergera.

„Niezależnie od tego, do której grupy rodziców należycie, postanowiliśmy już teraz wyprzedzić coroczne szaleństwo i festiwal postów ze zdjęciami świadectw, zwłaszcza tych z czerwonym paskiem i zwrócić się do Was z prośbą” – piszą na Facebooku członkowie organizacji, dodając:

„Zapoczątkujmy nową tradycję, a mianowicie – »Jestem dumna/y z dziecka, nie ze świadectwa«. Przyłączcie się do nas i w dniu zakończenia roku szkolnego, wspólnie afirmujmy potencjał, pasje i dumę z naszych dzieci – nie za ich oceny czy świadectwa, ale po prostu za to, jakie są”. 


Akcję „Jestem dumna z dziecka, nie ze świadectwa. Chwalę się moim dzieckiem, nie świadectwem” popiera m.in. psycholożka Dorota Zawadzka. Dołączycie?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy