GRY
 
 

Julian i Irena Tuwim dzieciom

Julian i Irena Tuwim dzieciom to wybór wierszy i opowiadań dwojga znanych i lubianych autorów, wzbogacony wspaniałymi ilustracjami Adama Pękalskiego.

książka od 2 roku życia

Julian i Irena Tuwim dzieciom
Ilustracje: Adam Pękalski
Nasza Księgarnia
Od 2. roku życia
Cena: 49,90 zł


Książka, której autorzy są rodzeństwem – Tuwimowie. Julian to już klasyk, edukacja kulturalna kilku rodzimych pokoleń odbywała się na "Lokomotywie", "Rzepce" czy "Ptasim radiu". Irena – podobnie jak starszy brat – pisała wiersze i prozę adresowaną do najmłodszych, jej najbardziej znane utwory to "Marek Wagarek", "Co okręt wiezie" czy bajka "O pingwinie Kleofasku i Pampilio".  Tłumaczone przez nią książki o przygodach Kubusia Puchatka czy Mary Poppins nie mają sobie równych. Przełożyła powieści Edith Nesbit, teksty Walta Disney oraz baśnie braci Grimm.

W "Julian i Irena Tuwim dzieciom" zebrane wiersze i wierszyki, bajki i bajeczki dowodzą, że te teksty z dekady na dekadę zwyczajnie młodnieją. Inteligentna gra słów, zaskakujące rymy, językowa błyskotliwość, a w tym wszystkim arcyzabawny temat – uczący, ale nie pouczający. Wstęp tego tomu stanowią wspomnienia Juliana i Ireny o ich czasie dzieciństwa – ten osobisty akcent dodaje lekturze jeszcze jeden wymiar. Ilustracje Adama Pękalskiego sycą oczy feerią barw i kształtów, idealnie komponując się z treścią.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj