Philips - Tydzień Karmienia Piersią
fot. materiały prasowe

Konkurs! Wygraj laktatory Philips lub chustę

Wesprzyj inne mamy, podziel się swoją radą na temat karmienia piersią i wygraj 1 z 28 atrakcyjnych nagród dla siebie i dziecka.
Philips - Tydzień Karmienia Piersią
fot. materiały prasowe
Opieka nad niemowlakiem to prawdziwe wyzwanie, a świeżo upieczone mamy często czują się przytłoczone nadmiarem nowych obowiązków. Jedną z rzeczy, które potrafi sprawić nam, kobietom, nie lada trudności, jest karmienie piersią. Choć to najbardziej naturalny sposób podawania dziecku pokarmu, to maleństwo potrzebuje czasu, by opanować technikę ssania, a młoda mama – chwili, by nauczyć się, jak przystawiać maluszka do piersi. Warto w tym czasie słuchać rad innych, bardziej doświadczonych kobiet, bo w końcu nikt tak dobrze nie zrozumie matki jak druga matka. Z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią udowodnijmy, że my, kobiety, wspieramy się w każdej sytuacji, również w macierzyństwie. Weź udział w konkursie, podziel się swoją radą na temat karmienia piersią z innymi mamami i wygraj wspaniałe nagrody od Philips Avent. Każda uczestniczka otrzymuje coś jeszcze: wdzięczność innych mam i satysfakcję, że dzięki jej poradom jakaś mama będzie mogła powiedzieć: „Karmienie piersią? To proste!”. Naprawdę warto!

Nagrody

  • nagrody I stopnia: 3 x laktator manualny Philips Avent
  • nagrody II stopnia: 25 x chusta, która zapewni Ci intymność podczas karmienia piersią

Zadanie konkursowe

Dlaczego warto karmić piersią?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie piersią jako jedyny sposób żywienia dziecka począwszy od urodzenia aż do końca szóstego miesiąca i potem w trakcie rozszerzania diety nawet do drugiego roku życia. Dlaczego? Bo ma ono wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i mamy. Niemowlęciu dostarcza bowiem wszystkich składników odżywczych i wystarczającą ilości energii niezbędnej do zdrowego rozwoju, a także chroni przed infekcjami i zmniejsza u dziecka ryzyko takich dolegliwości jak cukrzyca czy astma. U kobiety natomiast zmniejsza ryzyko występowania niektórych chorób, jak i przyśpiesza odzyskiwanie formy po porodzie. Mamy karmiące piersią są spokojniejsze i bardziej cierpliwe, gdyż oksytocyna, która wydziela się podczas karmienia, ma działanie uspokajające, obniża lęk i zmniejsza agresję. Karmienie piersią to również świetny sposób na budowanie więzi z dzieckiem. Niestety wiele mam rezygnuje z tej formy karmienia wcześniej z powodu licznych problemów, które napotyka. Tymczasem większość z nich można bez trudu pokonać! Z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią (World Breastfeeding Week), który w tym roju obchodzimy już po raz 27, razem z Philips Avent radzimy, co zrobić,  by ułatwić sobie karmienie piersią, a tym samym przedłużyć ten cenny czas.

Jak przedłużyć karmienie naturalne – rady dla mam

  • Spróbuj kontynuować karmienie piersią tak długo, jak to możliwe, a przynajmniej do 6. miesiąca życia maluszka.
  • Nie zrażaj się trudnymi początkami laktacji: częste karmienie stymuluje produkcję mleka w ciągu pierwszych tygodni po porodzie, więc im częściej będziesz karmić, tym więcej mleka będziesz miała.
  • Znajdź spokojne, relaksujące i wygodne miejsce do karmienia. Nie zapomnij też o piciu i jedzeniu dla siebie.
  • Gdy karmienie piersią sprawia Ci ból, pomyśl o odciąganiu pokarmu i nie bój się skorzystać z produktów Philips Avent, które zostały stworzone właśnie po to, aby Ci pomóc. Warto mieć pod ręką kilka przydatnych akcesoriów, które sprawią, że jako karmiąca mama będziesz się czuła bardziej komfortowo. Na pewno przydadzą się jednorazowe wkładki laktacyjne na dzień lub na noc oraz wielorazowe wkładki laktacyjne, które zbierają sączące się z piersi mleko. Taką samą funkcję pełnią muszle laktacyjne do noszenia w biustonoszu, ale dodatkowo zapewniają doskonałą ochronę dla obolałych i podrażnionych brodawek. Muszle ułatwiają ich gojenie się i chronią przed otarciami dzięki specjalnym dziurkom zapewniającym dostęp powietrza. Z kolei osłonki na piersi wykonane z bardzo miękkiego silikonu bez zapachu i smaku chronią brodawki sutkowe przed podrażnieniem i pękaniem spowodowanym karmieniem piersią, a ich motylkowy kształt zapewnia dziecku większy kontakt z piersią podczas karmienia. Zbawieniem dla suchych i obolałych brodawek będzie również krem nawilżający, którego nie trzeba usuwać przed karmieniem. W karmieniu piersią może pomóc także Niplette, czyli produkt do niechirurgicznej korekcji płaskich lub wklęsłych brodawek. Niplette delikatnie zasysa brodawkę sutkową do niewielkiego, plastikowego pojemnika w kształcie naparstka. Po kilku tygodniach użytkowania można uzyskać efekt trwałej korekcji.
  • Jeśli planujesz powrót do pracy, sprawdź, jakie przysługują Ci prawa i zorganizuj sobie pomoc w karmieniu maluszka, a sama skorzystaj z laktatora. Dzięki wyjątkowej konstrukcji laktatorów Philips Avent mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto. Oznacza to, że możesz siedzieć wygodniej podczas używania laktatora i nie musisz pochylać się do przodu, aby cały pokarm znalazł się w butelce. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. Dostępne są różne modele laktatorów: laktator manualny z serii Natural z butelką lub pojemnikiem na pokarm, laktator elektryczny z serii Natural i podwójny laktator z serii Comfort.
  • Jeśli masz pytania i wątpliwości związane z karmieniem, zasięgnij pomocy lekarza, konsultantki laktacyjnej lub sprawdź informacje na temat karmienia w bezpłatnej aplikacji uGrow.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy