kolorowanki dla mamy
fot. AdobeStock

Kolorowanki dla mamy na Dzień Matki: darmowe wzory do druku

Wydrukuj gotowe kolorowanki dla mamy. Część z nich to idealne propozycje na symboliczny prezent z okazji Dnia Mamy, inne posłużą jako ramka – z wklejonym zdjęciem dziecka z mamą także mogą stać się podarunkiem.
Marta Kabulska

Kolorowanki dla mamy, które znajdziecie poniżej, są naprawdę wyjątkowe! Mogą stać się elementem laurki dla mamy, a z części kolorowanek zrobicie śliczne tło dla zdjęcia. Wsadzone w ramkę, nawet najprostszą, będzie dla mamy rozczulającym prezentem. Zamiast zdjęcia w ramce można wpisać wzruszające życzenia lub wkleić serce albo wiersz na Dzień Mamy. Tak przygotowane laurki dla mamy będą wspaniałym prezentem z okazji Dnia Matki. Aby wydrukować wybrany wzór, kliknij obrazek. Otworzy się on w nowym oknie, z którego można go wysłać na drukarkę.

Spis treści:
1. Dzień Matki – kolorowanki:


2. Kolorowanki na Dzień Mamy – ramki:

Dzień Matki – kolorowanki

Kolorowanki dla mamy – obrazek z chłopcem i mamą

Kolorowanka idealna na prezent od syna – kolorowanka z dziewczynką jest jako pierwsza w kolejnej kategorii kolorowanek. Po drugiej stronie obrazka można dopisać życzenia lub cytaty o mamie.

kolorowanki dla mamy z chłopcem

Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!

Kolorowanki dla mamy – obrazek z ptaszkami

Każda mama zawsze weźmie pod skrzydła swoje dzieci, zupełnie jak mama ptasia. Ten obrazek idealnie oddaje wzajemną miłość – mamy do dzieci i dzieci do mamy.

kolorowanki dla mamy z ptaszkami

Kolorowanki dla mamy – serduszko

Uniwersalny symbol miłości nadaje się na każdą okazję, a więc też i na Dzień Mamy. W środek warto wpisać kilka ciepłych słów od dziecka do mamy lub napisać krótki list do mamy.

kolorowanki dla mamy serduszko

Kolorowanki dla mamy – wieloryby

Dzieci bardzo lubią kolorowanki ze zwierzętami. A symbolika takiego rysunku jest zrozumiała dla każdego. Obrazek będzie pięknie wyglądał pomalowany mocno rozwodnionymi akwarelkami.

kolorowanki dla mamy wieloryby

Kolorowanki dla mamy – ze słoniami

Mamy słonice są wyjątkowe – to one stają się przewodniczkami stada i mają świetną pamięć. Zupełnie jak ludzkie mamy – to dzięki nim wiemy, czym jest rodzinne ciepło i to one, po latach, wspominają ze szczegółami czasy dzieciństwa swoich synów i córek.

kolorowanki dla mamy z wielorybami

Kolorowanki dla mamy – z liskami

Liski to teraz bardzo popularny motyw. Wiele mam ucieszy się, otrzymując właśnie taką kolorowankę na Dzień Mamy. Nad obrazkiem wystarczy dopisać: dla mamy, a pod nim lub obok postaci lisków – krótkie życzenia lub datę.

kolorowanki dla mamy z liskami

Kolorowanki dla mamy – misterne serce

Kolorowanka dla nieco starszych dzieci, gdyż wymaga dłuższego skupienia i większej sprawności rąk dziecka. Trud włożony w precyzyjne wypełnienie kolorami małych powierzchni zaowocuje wyjątkowym efektem.

kolorowanki dla mamy misterne serce

Kolorowanki na Dzień Mamy – ramki

Własnoręcznie prezent dla mamy cieszy najbardziej, a jeśli dołączycie do tego życzenia w postaci wiersza lub piosenki dla mamy, możecie być pewni, że wzruszycie ją do łez! Oto wzory kolorowanek do wyboru:

Kolorowanka dla mamy z dziewczynką

Typowo dziewczęcy wzór kolorowanki na pewno spodoba się małej córeczce mamusi. Obrazek przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę z kwiatami, do pokolorowania według własnej fantazji.
 
Kolorowanki dla mamy z dziewczynką

Kolorowanka z polnymi kwiatami dla mamy

Kwiatki na Dzień Matki. O, tak! Ten wzór kolorowanki ucieszy małych miłośników kwiatów, którzy uwielbiają dawać je mamie (także na obrazkach). 
 
Kolorowanki dla mamy z polnymi kwiatami

Kolorowanka z dużymi kwiatami na Dzień Matki

Kolejna propozycja rysunku dla mamy z kwiatami. Wystarczy je pokolorować, wkleić do środka zdjęcie i kartka na Dzień Matki gotowa! 
 
Kolorowanki dla mamy duże kwiaty

Kolorowanka dla mamy ze słonecznikami

Ten nietypowy wzór kolorowanki na Dzień Mamy może przypaść do gustu dzieciom, które chciałyby dać mamie laurkę inną niż wszystkie. Jeśli dotąd malec rysował dla rodziców głównie róże i serduszka, teraz może popisać się zupełnie nowym wzorem. Efekt będzie zachwycający, bo słoneczniki to piękne i energetyczne kwiaty! 
 
Kolorowanki dla mamy słoneczniki

Kolorowanka z kokardką na Dzień Mamy

Urocza kolorowanka z kokardką przygotowana samodzielnie przez dziecko to coś, co chciałaby dostać każda mama w dniu jej święta. Jeśli nie macie pod ręką wydrukowanego małego zdjęcia dziecka, możecie w środku umieścić wzruszające życzenia na Dzień Mamy. Będą pasowały idealnie!
 
Kolorowanki dla mamy z kokardką

Kolorowanka na Dzień Matki: łąka

To już kolejna propozycja kolorowanki na Dzień Mamy z kwiatami, ale wszyscy wiemy, że tych pachnących prezentów nigdy dość, a zwłaszcza z okazji tak ważnego święta! Dziecko może pokolorować kwiaty na dole, a pozostałą przestrzeń zostawić pustą lub samodzielnie dorysować coś po bokach kolorowanki-ramki dla mamy. 
 
Kolorowanki dla mamy łąka

Kolorowanka we wzory na Dzień Matki

Miłośnikom bardziej abstrakcyjnych obrazków na pewno spodoba się nasz ostatni wzór kolorowanki do druku dla mamy. Malując każdy patyczek na inny kolor, można uzyskać przepiękną, niepowtarzalną laurkę dla mamy. Zachęcamy do spróbowania! 
 
Kolorowanki dla mamy we wzory

Wszystkie obrazki pochodzą z Adobe Stock.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy