Koronawirus w Polsce: kiedy szczyt zachorowań?
fot. Adobe Stock

Koronawirus w Polsce: kiedy będzie szczyt zachorowań? Podano datę!

Szczyt zachorowań w Polsce nadal jest przed nami i nastanie za mniej więcej dwa tygodnie. Znamy konkretną datę.
Agnieszka Majchrzak
Koronawirus w Polsce: kiedy szczyt zachorowań?
fot. Adobe Stock
Czy najgorsze już za nami? – to jedno z najczęściej zadawanych przez nas wszystkich pytań. Niestety musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Szczyt zachorowań pod koniec kwietnia

Szczyt zakażeń koronawirusem w Polsce prawdopodobnie przesunie się o kilka dni, w okolice 25 kwietnia – podaje najnowsza prognoza przygotowana przez spółkę ExMetrix. Wynika z niej, że może być on łagodniejszy, niż wcześniej zapowiadano i wyniesie w sumie około 9 tys. przypadków. Obecnie w Polsce mamy potwierdzonych 5 tys. 341 przypadków zachorowania na COVID-19, w tym 164 zgonów (stan na 9 kwietnia br.)

Sprawdzalność dotychczasowych dziennych prognoz dla Polski odnośnie liczby zakażeń koronawirusem jest wysoka i sięga 94,4 procent – podało ExMertix.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Sprzyja nam dobra pogoda i wykonywanie testów

Najnowsza aktualizacja modelu prognostycznego ExMetrix dla rozwoju COVID-19 wskazuje na minimalnie łagodniejszy wzrost liczby wykrywanych zakażeń. Jak wyjaśniono w komunikacie spółki, prognoza przewidująca mniejszą liczbę przypadków zakażeń wynika z aktualizacji modelu o dokładniejszą prognozę temperatury powietrza w naszym kraju (pogoda ma być nieco lepsza, niż wcześniej zakładano) oraz utrzymującą się na dość wysokim poziomie liczbę testów na koronawirusa potrzebną do wykrycia jednego zakażenia.

Polska robi podobną liczbę testów co Korea Południowa

Z informacji ExMetrix wynika, że w Polsce potrzeba średnio wykonać 19 testów, aby wykryć jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Ma to być wynik zbliżony do statystyk w Korei Południowej na tym samym etapie epidemii i bardzo podobny do obecnej sytuacji w Czechach.

Spółka ExMetrix zajmująca się prognozowaniem gospodarczym i społecznym, do przygotowywania swoich analiz używa sztucznej inteligencji. Już wcześniej 28 marca potwierdziła wcześniejsze przewidywania, z niewielką tylko korektą.

Źródło: wprost.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy