koronawirus: zakażona matka urodziła zdrowe dziecko!
fot. adobe stock

Koronawirus w Polsce: kobieta zarażona COVID-19 urodziła zdrową córkę!

W Zgierzu na świat przyszła dziewczynka, której oboje rodzice są zarażeni koronawirusem. U noworodka wykonano testy na COVID-19, z których wynika, że dziewczynka jest zdrowa. Jak informują lokalne media, jej matka także jest w bardzo dobrym stanie.
Katarzyna Gałązkiewicz
koronawirus: zakażona matka urodziła zdrowe dziecko!
fot. adobe stock
Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, podzielił się tą budującą wiadomością podczas telekonferencji, słowami:

 „W szpitalu w Zgierzu przyszła na świat dziewczynka, której rodzice, mama, i tata, to osoby zarażone koronawirusem. Radosna wiadomość jest taka, że dziewczynka jest zdrowa. Mała Klara, bo tak rodzice ją nazwali, jest zdrowa, jej wynik jest ujemny”.

Marszałek poinformował, że dziecko musi być teraz odizolowane od rodziców:

„Dziewczynka musi być izolowana od rodziców. To jest bolesna część tej radosnej informacji. Z wielkim wzruszeniem muszę teraz powiedzieć o postawie personelu szpitala w Zgierzu, który robi co może, aby tę odległość zbliżyć. Filmuje dziewczynkę, głos mamy przykazuje dziewczynce. Takie sytuacje budują”.

Do wydarzenia odniósł się także prof. Przemysław Oszukowski ze szpitala wojewódzkiego w Zgierzu, który nie krył zadowolenia z sukcesu, wynikającego w dużej mierze z pracy lekarzy:

„Cały zespół szpitala przygotowywał się do tego przez kilka dni, bo w grę wchodzi wiele procedur. Te procedury konsultowaliśmy z konsultantami wojewódzkimi i krajowymi i muszę powiedzieć, że wszyscy zdaliśmy egzamin. To, że dziecko jest zdrowe, to największy sukces, a zatem system, który został stworzony, sprawdza się”.

Profesor wytłumaczył, że w tak trudnym czasie procedury związane z przyjmowaniem porodów są nieco inne. Zgodnie z nimi ciężarna jest przyjmowana do szpitala po odpowiednim przygotowaniu i zabezpieczeniu personelu, którego zadaniem jest opieka nad przyszłą mamą:

„Procedury w takim przypadku przewidują m.in. wykonanie cesarskiego cięcia w pełnym stroju ochronnym i potrójnych rękawiczkach. Dla matki, mimo izolacji, ta świadomość, że dziecko jest zdrowe, jest największą nagrodą. Matka jest w bardzo dobrym stanie”.

Przemysław Oszukowski także podkreślił, że mimo iż matka jest w bardzo dobrym stanie zdrowia, to bezpośredni kontakt z dzieckiem będzie mogła mieć dopiero po wyleczeniu COVID-19. I jak dodał:

„Obecnie mamy kontakt główne telefoniczny. Pokazujemy, jak wygląda dziecko przy różnych czynnościach pielęgnacyjnych. To duże przeżycie i ogromna radość również dla nas” — podkreślił lekarz.

źródło: polskathetimes.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Za próbę kradzieży łożyska żony ma wyrok w sądzie. Czy słusznie? [WIDEO]
Mężczyzna uciekał z łożyskiem w plecaku. Zatrzymała go policja. Sąd wydał wyrok. Czy łożysko rzeczywiście nie należy do kobiety rodzącej?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy