Rebis
fot. Adobe Stock

Kultowy poradnik dla młodych rodziców powraca! Wszystko o dzieciach od noworodka do nastolatka – na Spo(c)kojnie :)

Rodzicielstwo to podróż, ale tylko pozornie w nieznane. Może ci się wydawać, że odkrywasz nowe lądy, ale tak naprawdę wiele zostało już zbadane i opisane. Gdy więc twoje rodzicielstwo zaczyna przypominać spacer dziecka we mgle, sięgnij po sprawdzony, kochany przez pokolenia przewodnik dla młodych mam i ojców Benjamina Spocka: „Dziecko”.
Rebis
fot. Adobe Stock
Na sklepowe półki trafiło właśnie dziesiąte, rozszerzone, uaktualnione wydanie kultowego poradnika dla rodziców „Dziecko” autorstwa  Benjamina Spocka, opracowane na nowo przez doktora Roberta Needlmana. Książka jest skarbnicą bezcennych, poddanych próbie czasu porad oraz przeglądem najnowszej wiedzy medycznej i psychologicznej w zakresie rozwoju dziecka.

Od noworodka do nastolatka

Jak mówi stare porzekadło: mały człowiek – małe problemy, duży człowiek – wiadomo... Już od pierwszego dnia życia dziecko potrzebuje, wymaga, prosi, a z każdym kolejnym dniem zmieniają się jego potrzeby, marzenia, zmartwienia. Jak je rozpoznać i jak za nimi nadążyć?
„Dziecko” to od lat wierny pomocnik i towarzysz rodziców i opiekunów, którzy poważnie i otwarcie podchodzą do najważniejszego w życiu zadania, jakim jest wychowanie dziecka. Książka niesie głęboko humanistyczne przesłanie: ważne jest otwarte i tolerancyjne, choć jednocześnie wyważone, konsekwentne i spójne podejście do dziecka, bo tylko takie pozwoli wychować człowieka szczęśliwego i spełnionego, który akceptuje siebie i innych, potrafi radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nim życie, ma poczucie własnej wartości i kieruje się jasnymi zasadami. A przecież wszyscy chcemy, żeby nasze dzieci były szczęśliwe i spełnione.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Poradnik dla nowoczesnych rodziców

Rodzice i opiekunowie znajdą tu wyczerpujące informacje dotyczące m.in.:
- rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka od chwili narodzin do zakończenia okresu dojrzewania;
- karmienia w okresie niemowlęcym i zdrowego odżywiania w późniejszych fazach życia;
- zaspokajania potrzeb emocjonalnych dziecka na różnych etapach rozwoju;
- chorób dziecięcych, udzielania pierwszej pomocy i szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej;
- podejścia do wychowania w różnych typach rodziny;
- wyzwań i zagrożeń, jakie niosą ze sobą zmiany zachodzące w świecie: nowe technologie, szczególnie Internet, globalizacja, zmiany obyczajowe i wiele innych;
- wychowania dziecka z niepełnosprawnością;
 - wspierania dziecka we wszystkich wyzwaniach związanych z adaptacją w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym;
- przygotowania do odpowiedzialnego podjęcia współżycia seksualnego i funkcjonowania w związkach.

Wspólna podróż przez życie

Idea, która przyświeca autorowi to „you know more than you think you do”. Spock nie straszy, nie dokłada stresu, nie krytykuje. Jednocześnie „Dziecko” nie jest typowym poradnikiem uczącym, jak zmienić pieluchę czy podpowiadającym, by przed karmieniem dziecka koniecznie skierować jego usta w stronę piersi. To mądra, ciepła pozycja pomagająca osiągnąć spokój i satysfakcję w tej wspólnej podróży. Bo dzieci są najlepszymi towarzyszami każdej wycieczki – tej do sklepu pod domem i tej zwanej życiem. Dlatego warto zadbać o to, żeby każdemu z uczestników wyprawy było komfortowo. Wzajemnie i z samym sobą…
Kultowy poradnik dla rodziców nie zaciąży w żadnym bagażu, a niewątpliwie przyda się w czasie tej niezwykłej przygody.
Szerokiej drogi!
 
Artykuł powstał z udziałem wydawnictwa Rebis
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy