GRY
 
 

„Macierzyństwo to jakiś chory żart” – napisała na Facebooku młoda mama

Blogerka napisała na Facebooku brutalnie szczery post, który zwraca uwagę na to, do czego nie przyznaje się żadna mama.

Mama śpi z niemowlęciem w łóżku
fot. Fotolia
Storm-Manea Ellyatt, młoda mama, napisała na Facebooku post o tym, jak naprawdę wygląda macierzyństwo. Macierzyństwo jest wspaniałe, ale też męczące i nie przypomina tego, co widzimy w Internecie czy na filmach.

List do ludzi, którzy nie oceniają

Storm-Manea zaczęła swój post słowami:

Mam wrażenie, ze to jakiś chory żart, którego nie rozumiałam aż do tego momentu. Te wszystkie słodkie reklamy, miniaturowe buciki Nike, rozkoszne prezenty od bliskich, masa zdjęć na Instagramie, spotkania z koleżankami z miną mamuśki i te piepr**** kłamstwa w moją stronę. Nikt nie zrobił reklamy, w której mama płacze zamknięta w pokoju, w piżamie, spocona, ubrudzona wymiocinami, modląca się o siłę i cierpliwość, żeby wrócić do tego g****, które teraz jest jej życiem.

Dodała:

Co za ironia! Nienawidzimy tego, ale ale musimy pamiętać, żeby nie okazywać tej nienawiści, bo to policzek wymierzony w tych, którzy chcieliby być na naszym miejscu. Więc dodajesz to zdjęcie, z wysublimowanymi hashtagami "kochamto", "życiemamy", "jestcudownie", a kiedy ludzie cię o coś pytają, odpowiadasz pełna wigoru po 2 godzinach snu, że "szczerze, to najlepsze co mi się w życiu przytrafiło". Kiedy nie ma nikogo w pobliżu, krzyczysz w poduszkę i leżysz skulona na podłodze, bo twoje maleństwo wreszcie zasnęło. Podnosimy swoje ciała z podłogi, składamy się do kupy i udajemy człowieka, a potem znów to samo, od początku.

Post zakończyła słowami:

Pozdrowienia dla wszystkich niesamowitych rodziców, którzy się każdego dnia zaharowują z uśmiechem zbudowanym z tysięcy przekleństw, zbolałą duszą i mocną kawą albo lampką wina w ręce.
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.

Macierzyństwo ma wiele barw

Macierzyństwo nie jest ani wspaniałe, ani okropne. Ten post może wydawać się kontrowersyjny, ale zwraca uwagę na to, co pewnie dostrzega każda z was: to, co mówicie innym nie zawsze pokrywa się z tym, co czujecie i co myślicie. Zgadzacie się ze Storm?

Czytaj także: Samotność w macierzyństwie

źródło: netmums.com
Doładuj
Przeładuj