„Macierzyństwo to jakiś chory żart” – napisała na Facebooku młoda mama

Blogerka napisała na Facebooku brutalnie szczery post, który zwraca uwagę na to, do czego nie przyznaje się żadna mama.
Hanna Szczesiak
Mama śpi z niemowlęciem w łóżku
fot. Fotolia
Storm-Manea Ellyatt, młoda mama, napisała na Facebooku post o tym, jak naprawdę wygląda macierzyństwo. Macierzyństwo jest wspaniałe, ale też męczące i nie przypomina tego, co widzimy w Internecie czy na filmach.

List do ludzi, którzy nie oceniają

Storm-Manea zaczęła swój post słowami:

Mam wrażenie, ze to jakiś chory żart, którego nie rozumiałam aż do tego momentu. Te wszystkie słodkie reklamy, miniaturowe buciki Nike, rozkoszne prezenty od bliskich, masa zdjęć na Instagramie, spotkania z koleżankami z miną mamuśki i te piepr**** kłamstwa w moją stronę. Nikt nie zrobił reklamy, w której mama płacze zamknięta w pokoju, w piżamie, spocona, ubrudzona wymiocinami, modląca się o siłę i cierpliwość, żeby wrócić do tego g****, które teraz jest jej życiem.

Dodała:

Co za ironia! Nienawidzimy tego, ale ale musimy pamiętać, żeby nie okazywać tej nienawiści, bo to policzek wymierzony w tych, którzy chcieliby być na naszym miejscu. Więc dodajesz to zdjęcie, z wysublimowanymi hashtagami "kochamto", "życiemamy", "jestcudownie", a kiedy ludzie cię o coś pytają, odpowiadasz pełna wigoru po 2 godzinach snu, że "szczerze, to najlepsze co mi się w życiu przytrafiło". Kiedy nie ma nikogo w pobliżu, krzyczysz w poduszkę i leżysz skulona na podłodze, bo twoje maleństwo wreszcie zasnęło. Podnosimy swoje ciała z podłogi, składamy się do kupy i udajemy człowieka, a potem znów to samo, od początku.

Post zakończyła słowami:

Pozdrowienia dla wszystkich niesamowitych rodziców, którzy się każdego dnia zaharowują z uśmiechem zbudowanym z tysięcy przekleństw, zbolałą duszą i mocną kawą albo lampką wina w ręce.
Redakcja poleca: Młodym mamom często towarzyszy poczucie utraty wolności – jak pokonać ten stan pytamy psychologa [WIDEO]
Czas spędzony z dzieckiem mija bardzo szybko, wykorzystaj go na pokazanie mu świata, to też dobry moment, aby zastanowić się co dalej chcesz w życiu robić - mówi psycholog dr Magdalena Śniegulska.

Macierzyństwo ma wiele barw

Macierzyństwo nie jest ani wspaniałe, ani okropne. Ten post może wydawać się kontrowersyjny, ale zwraca uwagę na to, co pewnie dostrzega każda z was: to, co mówicie innym nie zawsze pokrywa się z tym, co czujecie i co myślicie. Zgadzacie się ze Storm?

Czytaj także: Samotność w macierzyństwie

źródło: netmums.com
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Już jest 500 plus na pierwsze dziecko

Słoneczne ABC