Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
książka dla dzieci o sztuce
Gry i zabawy

Chomik Wincent i świat sztuki: Stanisław Wyspiański

O naszych wielkich warto mówić już dziecku. W sposób dostosowany do jego wieku. Oto rzecz o Stanisławie Wyspiańskim, wprowadzenie w tajniki jego technik malarskich, garść informacji o epoce, życiu i twórczości, plus reprodukcje jego prac.

Chomik Wincent i świat sztuki: Stanisław Wyspiański
Anna Chudzik, Izabela Marcinek
Bosz
Dla każdego
Cena: 16,90 zł

"Chomik Wincent i świat sztuki: Stanisław Wyspiański" to część serii poświęconej życiu i twórczości artystów polskich. Są tu rzeczy niezbędne przy tego typu pozycjach – elementy biografii i reprodukcje dzieł. Mogłoby tchnąć nudą, a jest świetnie. Nie ma zbędnych dat i informacji. Autorki – Anna Chudzik i Izabella Marcinek – selekcjonowały i udostępniały wiedzę na miarę kilkulatka. Pokazały mu, że sztuka jest nie tylko uniwersalnym językiem,  ale także pasjonującym sposobem na życie.

Dzieci dostają wskazówki jak sposobem domowym wykonać witraż lub portret – rzeczy, w których Wyspiański był niezrównany. W ten sposób zostaje rzucony pomost między sztuką tworzoną przez artystę 100 lat temu a człowiekiem XXI wieku. Przy okazji mały czytelnik styka się z szeregiem pojęć – dizajn, antyk, polichromia – klarownie wyjaśnianych. Elementem "sympatyzującym" jest  postać chomika – przewodnika po tym świecie, który chętniej psoci niż wyjaśnia.

Katarzyna Kubisiowska 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

książki dla dzieci, książka od 4. roku życia
Gry i zabawy
Szary chłopiec
"Szary chłopiec" jest o znaczeniu emocji w naszym życiu, a jak tu je mieć, jeśli jest się całym szarym?

Szary chłopiec Lluís Farré Ilustracje: Gusti Entliczek Od 4. roku życia Cena: 28,05 zł Książka "Szary chłopiec" pod każdym względem wyjątkowa. Zilustrował ją Gusti, urodzony w Buenos Aires, a mieszkający w Paryżu, szalenie uzdolniony rysownik. Jego obrazy to brama do tej opowieści o emocjach, ale nie tych wyrażonych, tylko głęboko skrytych. Marcinek jest zamknięty w sobie, ani się nie uśmiechnie, ani nie ze złości. Jest cały szary, od stóp do głowy ma kolor zarezerwowany dla obojętności, nawet nie dla smutku, bo smutek ma kolor czarny. Rodzice stają na głowie, aby synka wytrącić ze tego stanu otępienia: zabierają na biegun, by mógł oglądać białe wieloryby, a na wysepce na Pacyfiku pokazują wybuchający wulkan. I co ? I nic. Cudu dokona dopiero zwykły chomik – to dzięki niemu chłopiec zaczyna drzeć się, ile wlezie i zalewać się łzami radości. Świetne, bo to o tym, co zasadnicze – o uczuciach i ich wyrażaniu. W każdym razie przekaz tej książki jest jasny – lepiej być wściekłym, niż udać się na emigrację wewnętrzną i stracić kontakt z ludźmi, a nawet z samym sobą. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego Marcinek jest taki skryty? Czy to konsekwencja dość popularnego modelu wychowawczego: "dzieci mają siedzieć cicho pod miotłą“? Z tym pytaniem zostawiam już rodziców. Katarzyna Kubisiowska Książka wielokrotnie nagradzana w Hiszpanii, została wpisana na listę Białych Kruków - White Ravens 2007 (to lista najciekawszych książek dla dzieci z całego świata przygotowywana co roku w Internationale Jugendbibliothek w Monachium). Otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagroda Donga 2012.  

pan chomik
Natalia Aurora Ignacek
Wychowanie
Bajka laureatki konkursu Mamy piszą: „Pan Chomik”
Przeczytaj opowiadanie naszej czytelniczki, która wzięła udział w konkursie „Mamy piszą” i wygrała publikację w Mamotoja.pl

Przeczytaj opowiadanie Natalii Aurory Ignacek, która wysłała nam opowiadanie w lutowej edycji konkursu "Mamy piszą" i została 1 z 3 laureatek w konkursie. "Pan Chomik" Pan Chomik jest jaki jest Gdy Zosia miała pięć lat Ciekawił ją cały świat Gdy miała lat siedem Ciekawiło ją już tylko jedno zwierzę Chomik, w rzeczy samej Dlatego jego kupno zleciła prędko swej mamie Wymyśliła, że będzie biało­rudy Niestety kupiony przez mamę był szary i do tego gruby To nie jego wina, że taki jest Taka jego natura – pomyślała – nie żaden pech I takiego Zosia bardzo pokochała Panem Chomikiem nazwała Pan Chomik czasem gryzie Karmiła, poiła i na spacer zabierała Opiekowała się nim najlepiej jak umiała Stąd wielkie było Zosi zdziwienie Na Pana Chomika ugryzienie Kłapnął nagle, niespodziewanie Wtem rozległo się Zosi płaczliwe wołanie „Mamo, chomik się zepsuł!” – się rozżaliła „Toż to gryzoń, one tak mają”­ mama wytłumaczyła. Zosia na swego pupila się obraziła Ale to nie była wcale Pana Chomika wina Wbił swoje ząbki we właścicielki paluszki Ponieważ miały zapach świeżej pietruszki Od tej pory Zosia już uważała Na Pana Chomika ani chwili dłużej się nie gniewała.   Pan Chomik to Śpioch Zosia na nogach od rana samego Biega, tańczy, śpiewa na całego Próbuje dobudzić swego pupila On jej najlepiej czas umila On jednak wstawać nie ma zamiaru W spaniu, tak jak jedzeniu, nie zna umiaru Zwinięty w kuleczkę śpi sobie smacznie Aż Zosia głośno szlochać nie zacznie „Panie Chomiku, czyś Pan oszalał?” Woła i spać mu nie pozwala. Głaszcze, ściska, z gniazdka wyjmuje, Na chomika jednak nie ma rady – Zosia ręce załamuje. „Mamo, chomik się zepsuł!” – się rozżaliła „Toż to tylko chomik, one tak mają”­ mama...

© Disney
Patronaty
"Piorun"
Przygotuj się na najbardziej fantastyczną przygodę! Już za chwilę najfajniejszy bohater kina akcji Piorun i chomik Atylla, jego wierny partner, wyruszą w ściśle tajną super misję!

Oto najnowszy bohater Disneya - PIORUN Niech się rozpocznie! Przygotuj się na najbardziej fantastyczną przygodę! Już za chwilę najfajniejszy bohater kina akcji Piorun i ja, chomik Atylla – wierny partner i jego prawa „łapa” wyruszymy w ściśle tajną super misję! Jako połowa tego dynamicznego duetu zdradzę Wam co jest grane. Otóż normalnie, jednego dnia oglądam Pioruna w telewizji, a następne co robię, to towarzyszę mojemu ulubionemu bohaterowi w sekretnej podróży. Musimy przedostać się z Nowego Jorku do Hollywood, gdzie mamy walczyć z siłami zła. Wszystko, by uratować uroczą Penny przed wielkim niebezpieczeństwem. Nie martwcie się jednak – uzbrojeni w „super szczek” Pioruna i moją toczącą kulą gromów - jesteśmy gotowi na wszystko. Nie uwierzysz jakie fantastyczne, zarówno wysokościowe, jak i zagrażające życiu przygody czekają na nas po drodze. Zobacz jak radzimy sobie w akcji! Będzie super! Nawet lepiej niż super! Co prawda, na każdym rogu czyha niebezpieczeństwo, ale z Piorunem przy boku nie boje się niczego! CZUJĘ, ŻE ŻYJĘ!       FILM Z POLSKIM DUBBINGIEM NA DVD LUB BLUE-RAY W SPRZEDAŻY OD 22 KWIETNIA 2009       MUZYKA I NIE TYLKO • Sesja z Johnem Travoltą i Miley Cyrus – sceny spoza kadru • Wideoklip „I Thought I Lost You” w wykonaniu Johna Travolty i Miley Cyrus DISNEY OD KULIS • Nowe pokolenie reżyserów: Droga filmowców - koncepcji po wersję finalną filmu • Sceny niewykorzystane z opcjonalnym wprowadzeniem reżyserów • Graj i mów! Głosy w Piorunie • Jak powstawał świat Pioruna - Zobacz jak filmowcy nadawali malowniczy wygląd światu Pioruna  

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak