Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
jak napisać zaproszenie
Adobe Stock
Wychowanie

Jak napisać zaproszenie: przykład i wzór zaproszenia

Zaproszenie jest miłym gestem, informującym o wydarzeniu, podczas którego oczekuje się przybycia danej osoby. Wyjaśniamy, jak napisać zaproszenie na urodziny, spotkanie lub inne wydarzenie.

Zazwyczaj zastanawiamy się, jak napisać zaproszenie, gdy nadchodzą urodziny albo inne przyjęcie, które organizujemy. Wiedza, jak napisać oficjalne zaproszenie przydaje się także w szkole na lekcjach języka polskiego oraz w życiu dorosłym.

Zaproszenie jest krótką formą pisemną, która ma na celu poinformowanie adresata, że nadawca zaprasza go w jakieś miejsce lub na jakieś wydarzenie. Zaproszenie może dotyczyć sytuacji osobistych (np. ślub, urodziny, komunia), a także wydarzeń oficjalnych (np. wernisaż sztuki, wystawa fotograficzna). Znając kilka podstawowych zasad – zaproszenie napiszesz bez trudu!

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Jak napisać zaproszenie – wzór

Treść zaproszenia powinna zawierać następujące elementy:

  • nagłówek (słowo „zaproszenie”),
  • forma grzecznościowa, np. serdecznie zapraszam,
  • adresat zaproszenia,
  • czas wydarzenia (dzień, miesiąc, rok, godzina),
  • miejsce wydarzenia (dokładny adres),
  • ewentualne warunki, które adresat musi spełnić (np. rodzaj stroju), 
  • podpis nadawcy zaproszenia (lub organizatora wydarzenia).

Jak napisać zaproszenie – przykłady

Zaproszenie na urodziny

Serdecznie zapraszam Monikę Zujawę na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się 02.04.2022 roku w sali zabaw dla dzieci „Słoneczko” przy ulicy Zębatej 52 w Warszawie o godzinie 18.00. Wszyscy uczestnicy przyjęcia proszeni są o przyjście w stroju zwierzaka leśnego. Z radością i niecierpliwością będę oczekiwała Twojego przybycia.

Kinga Żuczek

 

Zaproszenie na koncert 

Mamy zaszczyt zaprosić na koncert zespołu „Małe Fasolki”, który odbędzie 23.05.2023 roku w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Kościuszki 52 w Warszawie o godzinie 12:00. Na koncercie wystąpią przedszkolaki z grupy „Jeżyki”. Dzieci zaprezentują piosenki z okazji Dnia Matki. Zapraszamy wszystkich chętnych! 

Organizatorzy

 

Zaproszenie na przedstawienie szkolne

Dyrekcja Szkoły Podstawowej numer 148 w Krakowie im. Jana Pawła ll zaprasza na przedstawienie z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz wspólne kolędowanie, które odbędzie się 20 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 w auli szkoły przy ulicy Żabek 5 w Krakowie. Będzie to doskonała okazja, by poczuć magię świąt! 

Dyrekcja szkoły, uczniowie oraz nauczyciele

Zobacz także

zwolnienie z w-f
Adobe Stock
Wychowanie
Zwolnienie z WF: powody, jak napisać zwolnienie z lekcji WF. Czy obowiązują nowe zasady?
Zwolnienie z WF daje uczniowi możliwość nieuczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego bez konsekwencji w postaci minusów lub złej oceny. W roku szkolnym 2022/2023 miały wejść nowe zasady zwolnień z WF. Sprawdź, jakie powody mogą być uzasadnieniem zwolnienia z WF.

Zwolnienie z lekcji WF może być jednorazowe z powodu chwilowej niedyspozycji, wypisywane przez rodzica lub lekarza oraz długoterminowe w związku ze stałą niedyspozycją – w tym przypadku zwolnienie wypisuje zawsze lekarz. Dziecko może być całkowicie zwolnione z lekcji wychowania fizycznego lub jedynie z wykonywania określonych ćwiczeń. Spis treści: Zwolnienie z lekcji WF: powody Jak napisać zwolnienie z WF od rodzica Zwolnienie z WF od rodziców: wzór Zwolnienie lekarskie z WF: nowe zasady w roku szkolnym 2022/2023 Zwolnienie z lekcji WF: powody Jakie są powody, by dziecko było zwolnione z zajęć wychowania fizycznego? Przedstawiamy listę przykładowych uzasadnień takiego zwolnienia. Należy jednak pamiętać, że sytuacja każdego ucznia jest inna, a powody indywidualne. Dlatego jeżeli jakiś powód nie został tu uwzględniony – wcale nie oznacza to, że dziecko nie ma prawa do zwolnienia z WF. Powody zwolnienia z lekcji WF: problemy zdrowotne, rekonwalescencja po chorobie, miesiączka, złe samopoczucie dziecka, stany pourazowe, rekonwalescencja po zabiegach ortopedycznych lub chirurgicznych, wybrane zaburzenia psychiatryczne (lęki, fobie), inne dolegliwości. Jak napisać zwolnienie z lekcji WF od rodzica? Rodzic ma możliwość wypisania dziecku jednorazowego zwolnienia z WF-u obejmującego jeden lub kilka dni. Zwolnienie z WF-u od rodzica może być wypisane na komputerze (a następnie wydrukowane) lub ręcznie na zwykłej kartce papieru. Co powinno się znaleźć na zwolnieniu z lekcji WF od rodzica: data, imię i nazwisko dziecka, okres, w którym dziecko ma być zwolnione z zajęć wychowania fizycznego, powód zwolnienia dziecka z lekcji wychowania fizycznego, podpis rodzica. Zwolnienie z WF-u może być wystawione również na całe półrocze lub rok...

upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Adobe Stock
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły jest wymagane, gdy żaden z rodziców nie jest w stanie przyjść po ucznia po zakończonych lekcjach i dziecko będzie odbierała inna osoba. Podpowiadamy, jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły. Możesz także skorzystać z naszego gotowego wzoru pisma.

Nauczyciele nie mogą przekazać ucznia pod opiekę innej osoby niż rodzic. Taka sytuacja jest możliwa tylko wtedy, gdy rodzic wystawi odpowiednie upoważnienie, które zostanie przekazane wychowawcy. Upoważnienie warto złożyć u wychowawcy już na początku roku szkolnego – wtedy nie zdarzy się sytuacja, że dziadek, babcia lub rodzeństwo nie będą mogli odebrać dziecka ze szkoły.  Sprawdź, jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły, na mocy którego inne osoby niż rodzic lub opiekunowie prawni mogą odebrać ucznia po skończonych lekcjach. Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły? Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły powinno zawierać najważniejsze informacje, dające nauczycielom gwarancję, że przekażą ucznia w ręce odpowiedniej osoby, wskazanej przez rodziców dziecka. Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły powinno zawierać: imię i nazwisko oraz numer dowodu tożsamości osoby upoważnionej do odbioru dziecka ze szkoły, imię i nazwisko dziecka, okres, w jakim ma obowiązywać upoważnienie, datę napisania upoważnienia, czytelny podpis rodzica lub opiekuna prawnego. Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły – wzór Możesz skorzystać z naszego gotowego wzoru upoważnienia do odbioru dziecka ze szkoły. Kliknij w miniaturę obrazka, żeby go wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze. Zobacz także:  Przeniesienie dziecka do innej szkoły: uzasadnienie, potrzebne dokumenty + wzór pisma Kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły? ​ Usprawiedliwienie nieobecności w szkole – jak je napisać? [WZÓR]

podanie do szkoły
Adobe Stock
Wychowanie
Jak napisać podanie – do szkoły lub innej instytucji [WZÓR]
Podanie to pismo, w którym zwracamy się z konkretną prośbą do danej instytucji. Uczniowie piszą podanie o przyjęcie do szkoły, rodzice mogą pisać podanie o przeniesienie ucznia do innej klasy. Sprawdź, jak poprawnie napisać podanie do dyrektora szkoły lub innej instytucji.

Podanie jest pismem urzędowym, w którym zwracamy się z jakąś prośbą. Powinno zawierać konkretne elementy umieszczone w odpowiednim miejscu. Pisząc podanie, należy zadbać o aspekty estetyczne – kartka (formatu A4) nie może być pomięta, zniszczona, a pismo powinno być staranne i wyraźne. Wygląd podania świadczy nie tylko o nas, ale również o naszym stosunku do adresata. Podpowiadamy, jak napisać podanie do dyrektora szkoły przyjęcie do danej placówki lub przeniesienie do innej klasy. Spis treści: Jak napisać podanie? Wzór podania Jak napisać podanie? Oto instrukcja, w jaki sposób napisać podanie do dyrektora szkoły lub innej instytucji:  W prawym górnym rogu kartki zapisz miejscowość i datę (dzień, miesiąc, rok) złożenia podania. Na górze po lewej stronie umieść dane osobowe osoby piszącej podanie: imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Poniżej danych osobowych, po prawej stronie kartki wpisz dane osoby lub instytucji, do której kierujesz podanie. Poniżej danych adresata, na środku kartki umieść tytuł. Może on ograniczać się jedynie do słowa „Podanie” lub być bardziej doprecyzowany, np. „Podanie o przyjęcie do szkoły”. Kolejnym punktem jest treść właściwa, czyli prośba napisana w prosty i zwięzły sposób. Jeśli jest to konieczne, możesz dodać uzasadnienie prośby, poprzedzając je słowami: „Swoją prośbę motywuję…”. Na samym dole po prawej stronie złóż swój podpis. Jeżeli do podania chcesz dołączyć dokumenty – po lewej stronie dopisz spis załączników (jeśli piszesz podanie o przyjęcie do szkoły, np. do liceum lub technikum, to konieczne będzie załączenie np. świadectwa ukończenia 8 klasy szkoły podstawowej). Pisząc podanie, nie można zapominać o formach...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak