Foteliki samochodowe Marko
testerzy
Zakupy

Fotelik samochodowy z najwyższą klasą bezpieczeństwa

Szukasz funkcjonalnego, komfortowego i bezpiecznego fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Sprawdź, dlaczego nasi testerzy polecają markę BeSafe i fotelik iZi Flex Fix i-Size i co najbardziej spodobało się rodzicom.

Jazda samochodem z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla rodziców, a najważniejszą sprawą jest zadbanie o komfort i bezpieczeństwo pociechy w trakcie podróżowania. Składa się na to nie tylko jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ale i przewożenie dziecka w odpowiednim foteliku samochodowym. Jak zatem wybrać fotelik, który spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa? Aby ułatwić decyzję, przetestowaliśmy 10 fotelików BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Jest to pierwszy na świecie fotelik dla dzieci od 4 roku życia spełniający najnowszą normę fotelików samochodowych - UN R 129 (i-Size). To model z wysokim oparciem dla dzieci w wieku 4-12 lat, o wzroście od 100 do 150 cm. Dzięki modułowemu systemowi ochrony zapewnia on maksymalne bezpieczeństwo, a także umożliwia łatwe dopasowanie, i instalację aż trzech fotelików w rzędzie na tylnej kanapie. Przez kilka tygodni foteliki BeSafe iZi Flex FIX i-Size były rzetelnie sprawdzane przez rodziców i ich pociechy. Jakie były rezultaty tych testów?

Bezpieczeństwo w trakcie podróży

Foteliki marki BeSafe bardzo dobrze wypadają w licznych testach, takich jak niemieckie testy ADAC, Stiftung Warentest czy szwedzki Test Plus, który jest jednym z najbardziej rygorystycznych testów fotelików samochodowych. A jak sprawdziły się na polskich drogach i czy przeszły najtrudniejszy test, czyli użytkowanie przez rodziców i dzieci? Według testerów, pociechy w trakcie podróży czuły się swobodnie siedząc w fotelikach. Nie były skrępowane pasami, a pas biodrowy nie uciskał na brzuch, dzięki innowacyjnej prowadnicy pasa krokowego. Montaż za pomocą systemu ISOFIX całkowicie ustabilizował fotelik, zwiększając tym samym bezpieczeństwo dziecka - fotelik nie przesuwał się w trakcie jazdy. Co więcej, fotelik okazał się dobrze wyprofilowany, przez co doskonale dopasowywał się do budowy ciała małego pasażera, a boczne skrzydła fotelika stabilizowały dziecko i nie pozwalały mu „miotać się” na prawo i lewo w trakcie podróży. Rodzice stwierdzili również, że fotelik gwarantuje większe bezpieczeństwo dziecka podczas podróży samochodem niż tzw. podstawka samochodowa. Zdaniem jednej z testujących mam, fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size jest tak samo łatwy w montażu jak podstawka, ale zdecydowanie bezpieczniejszy – co więcej, dzieci lepiej czują się w foteliku.

Foteliki samochodowe Marko
testerzy

Komfort to podstawa

Zdaniem testerów, pokrętło regulacji zagłówka pozwalało na jego precyzyjne dopasowanie do wzrostu dziecka. Pokrętło umieszczone było w miejscu wygodnym do użycia, nawet gdy pociecha siedziała w foteliku, a po wyregulowaniu zagłówka pas barkowy pozycjonował się i znajdował w bezpieczniej odległości od szyi dziecka. Regulacja oparcia fotelika pozwala dopasować go do tylnej kanapy. Można było ustawić kąt nachylenia, co ułatwiało dziecku wygodne podróżowanie. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne wtedy, gdy dziecko drzemie w foteliku.
 

Fotelik samochodowy
Marko
  Poszczególne elementy fotelika widoczne na zdjęciach. Od lewej: prowadnica pasa ramiennego, prowadnica pasa krokowego, regulowany zagłówek, pokrętło do regulacji zagłówka
 

Według większości rodziców, "poduszka" zamontowana na pasie barkowym była wsparciem dla główki dziecka podczas snu, pomagała w uzyskaniu jej prawidłowej pozycji,  nie blokując dróg oddechowych. Nie tylko zabezpieczała szyję dziecka, ale i chroniła jego głowę tak, aby w czasie snu nie leciała ona do przodu. Rodzice stwierdzili, że fotelik idealnie nadaje się zarówno na krótkie jak i dłuższe podróże. Co jest jeszcze istotne, rodzice bez żadnych problemów zamontowali trzy foteliki iZi Flex Fix i-Size na tylnej kanapie samochodu, tak więc aż trójka dzieci jeździła bezpiecznie i komfortowo.

Foteliki samochodowe Marko
testerzy

Jak rodzice ocenili fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size?

  • Do tej pory jazda w foteliku była walką, a teraz jest przyjemnością.  Fotelik pozwalał na idealne dopasowanie do wymagań dziecka.
  • Fotelik bardzo wygodny, zarówno do jazdy jak i spania podczas jazdy. Specjalna nakładka na pasy chroni szyję przed otarciami. Córcia uwielbia swój nowy fotelik, sama się zapina i mówi "jestem gotowa możemy jechać".
  • Siedzisko jest bardzo wygodne i ma możliwość regulowania nachylenia oparcia.
  • Regulowany kąt fotelika pozwolił nam dobrać odpowiednie ustawienie dla syna. Podróż znosił bardzo dobrze i w trakcie jednej z dłuższych podróży stwierdził nawet, że "fajny ten nowy fotelik".
  • Fotelik jest bardzo wygodny, ma dużo możliwości ustawień do wzrostu dziecka  i jest łatwy w montażu. Instalacja fotelika oraz jego przenoszenie są zdecydowanie atutami produktu. Jeżeli kierujemy się względami bezpieczeństwa dziecka, to zdecydowanie polecilibyśmy fotelik innym rodzicom.
  • Fotelik jest nie tylko godny polecenia, ale i wart uwagi każdego rodzica, bo bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.
Foteliki samochodowe Marko
Marko
Czas wolny
Zgłoś się do testowania fotelików samochodowych iZi Flex FIX i-Size
Podróżowanie z maluchem to ogromne wyzwanie dla rodziców. Chcesz, aby twój szkrab pokochał jazdę samochodem? Zgłoś się do testowania fotelików samochodowych iZi Flex FIX i-Size i spraw, by podróże z dzieckiem stały się przyjemnością.

var _gde_okoqgrmtxc = new Image(1,1); _gde_okoqgrmtxc.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=zNuVVLS8UWSH6GnNoYrfaMRq.K5_5ovfpTEmA_c3kIH.I7/stparam=okoqgrmtxc/fastid=arrwuhfackejlbdwkkjwmhpyxbkx'; Do testowania fotelików samochodowych iZi Flex FIX i-Size szukamy rodzin posiadających jedno dziecko i rodzin posiadających troje dzieci w wieku 4-12 lat. Udane rodzinne wakacje lub krótki wyjazd, gwarantuje tylko bezpieczna jazda samochodem. Oprócz tego, rodzice podróżujący z dzieckiem, powinni również zadbać o komfort i wygodę. Oto ważne zasady, o których należy pamiętać, wybierając się w podróż z dzieckiem. Jak podróżować samochodem z dzieckiem? Aby zapewnić dziecku bezpieczną podróż, musi być dobrze zapięte w odpowiednio dopasowanym i zamontowanym foteliku. Bez względu na to, jak daleko jedziecie, dziecko zawsze powinno być przypięte w foteliku . Dzieci, które od samego początku jeżdżą w fotelikach, lepiej zachowują się w czasie jazdy w przyszłości. Najlepiej wybrać fotelik, który spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa, taki jak fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size . Jest to pierwszy na świecie fotelik dla dzieci od 4 roku życia spełniający najnowszą normę fotelików samochodowych - UN R 129 (i-Size). To model z wysokim oparciem dla dzieci w wieku 4-12 lat, o wzroście od 100 do 150 cm. Dzięki modułowemu systemowi ochrony zapewnia on maksymalne bezpieczeństwo , a także umożliwia łatwe dopasowanie, instalację i miejsce dla trzech fotelików w rzędzie na tylnej kanapie. Wysokość oparcia można regulować za pomocą pokręteł umieszczonych po bokach fotelika dzięki, czemu regulacji można dokonać nawet, gdy dziecko znajduje się w foteliku. Fotelik został wyposażony również w możliwość odchylenia oparcia – to niezwykle przydatna funkcja podczas długich podróży. Zagłówek w kształcie litery V doskonale wspiera...

Marko - fotelik
materiały prasowe
Zakupy
Fotelik najlepszy na 100%!
Tym z Was, którzy szukają najlepszego, najbardziej funkcjonalnego i najbezpieczniejszego fotelika samochodowego dla swojego dziecka, nasi testerzy polecają foteliki marki BeSafe. Co tak bardzo spodobało się w nich rodzicom?

var _gde_toiqbxmowp = new Image(1,1); _gde_toiqbxmowp.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=0tiV7SceiPpcjFbwXNj.4oZi.INponBSS5A89teR38v.S7/stparam=toiqbxmowp/fastid=mdjxycajcjrqxljviunlvyahtcmd'; Bezpieczeństwo Twojego dziecka w czasie podróży zależy od wielu czynników, m.in. tego, czy poruszasz się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, funkcji, w które jest wyposażone Twoje auto, a także dobrego fotelika samochodowego. No właśnie, jak spośród tak szerokiej oferty różnych producentów wybrać model, w którym nasze dziecko będzie bezpieczne? Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, nasi użytkownicy przetestowali 2 modele fotelików marki BeSafe – iZi Go Modular i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście 40–75 cm oraz wadze do 13 kg, oraz iZi Modular i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście 61–105 cm i wadze do 18 kg. Przez kilka tygodni foteliki były rzetelnie sprawdzane przez rodziców i ich pociechy. Jak przeszły tę trudną próbę? BeSafe, czyli 100% bezpieczeństwa Główną funkcją fotelika samochodowego jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Foteliki marki BeSafe wzorowo wypadły w licznych testach, takich jak niemieckie ADAC, Stiftung Warentest, szwedzki Test Plus czy ECE R 44 04 – europejski standard homologacji. Poddawane są także ekstremalnym testom w celu upewnienia się, że dzieci mają najlepszą możliwą ochronę w razie kolizji na drodze. A jak foteliki przeszły najtrudniejszy z testów, czyli użytkowanie ich przez rodziców i ich pociechy? Wszyscy testerzy przyznają, że dzięki homologacji według najnowszych standardów Unii Europejskiej mają pewność, że dziecko jest bezpieczne w każdej podróży. Elementem zapewniającym bezpieczeństwo są też pasy, które wypadły równie dobrze w oczach naszych rodziców. Przyznają oni, że 5-punktowe pasy dobrze przytrzymują ciało dziecka, a jednocześnie łatwo się regulują, są...

fotelik BeSafe
Marko
Czas wolny
Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas podróży?
Chcesz, żeby twoje dziecko było bezpieczne podczas jazdy samochodem? Poznaj 5 ważnych zasad, które warunkują bezpieczną podróż.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'bP.rEI_ogGHwA7i6IGlfl.VmDfyRaFtjjuxBqFVasg..Z7', 'qhhmilpgxa', 'csrqqvakdomuxnmwhqxmcjjuevne']); Jazda samochodem z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla rodziców. Dlatego należy pomyśleć o rozwiązaniach, zapewniających maksymalne bezpieczeństwo w trakcie podróżowania. Od czego zależy bezpieczne podróżowanie? Bezpieczeństwo Twojego dziecka w czasie podróży zależy od wielu czynników. Między innymi od tego, czy poruszasz się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jakim pojazdem jeździsz, a także czy maluch jest przypięty w odpowiednio dobranym foteliku samochodowym. Warto również mieć na uwadze to, czego nie należy robić w trakcie jazdy. Przede wszystkim nie dawajmy maluchom zabawek podczas drogi, ponieważ w takiej sytuacji stanowią one zagrożenie, np. mogą poważnie uszkodzić ciało dziecka podczas wypadku. Jeszcze większym błędem jest siadanie na tylnej kanapie obok dziecka. Podczas zderzenia ciało człowieka robi się bezwładne i ciężkie, a zatem rodzic lub opiekun jadący z tyłu z dzieckiem, może stanowić niebezpieczeństwo. Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem? Aby zapewnić najmłodszym pasażerom bezpieczną podróż, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. W trakcie jazdy wszystkie drzwi samochodu powinny być zablokowane tak, by maluch nie zdołał otworzyć ich od wewnątrz. Dziecko zawsze powinno być przypięte w odpowiednio dopasowanym foteliku, zamontowanym na środku tylnego siedzenia, tyłem do kierunku jazdy. Dzieci powinny być wożone tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia (zgodnie z normą i-Size), natomiast zaleca się wożenie ich w ten sposób do 4 roku życia, a nawet dłużej. Ewolucja Modularna BeSafe System ten oferuje 2 foteliki z dwóch grup wiekowych: dla niemowlaka (do 75 cm wzrostu dziecka) oraz dla malucha tyłem lub przodem do...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj