GRY
 
 

Matka z rocznym dzieckiem przeżyła katastrofę lotniczą. Odnaleziono ich w dżungli

18-letnia kobieta i roczne dziecko przeżyli w dżungli pięć dni. Kobietę odnaleziono w dziczy po tym, jak jej samolot rozbił się w kolumbijskiej prowincji Choco.

fot. Screen/ Fot. Kolumbijskie Siły powietrzne
18-letnia Maria Nelly Murillo i jej roczny syn zostali znalezieni przez ratowników w pobliżu miejsca katastrofy. Stan kobiety i dziecka jest określany jako dobry. Z niewielkimi obrażeniami i oparzeniami trafili do szpitala w Quibdo.
Dwusilnikowy samolot, którym podróżowała, leciał z Quibdo, stolicy prowincji Choco, położonej w zachodniej Kolumbii do miasta Nuqui na wybrzeżu Pacyfiku. Samolot rozbił się w regionie Alto Baudo w minioną sobotę.Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny katastrofy. Ratownicy dotarli na miejsce w poniedziałek. Pilot samolotu - Carlos Mario Ceballos został znaleziony martwy w kokpicie. Drzwi samolotu były otwarte, a na pokładzie nie znaleziono Murillo, więc rozpoczęto poszukiwania, które zajęły trzy dni.
- To cud. To bardzo dziki teren, a to była prawdziwa katastrofa - powiedział Hector Carrascal z Kolumbijskich Sił Powietrznych. - Wola przeżycia matki dała siły do przetrwania dziecku - skomentował stan rocznego chłopca.

Czytaj też: Jak sprawić, by dziecko lepiej zniosło podróż samolotem

Źródło: TVN 24, BBC News

Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj