Niemowlę w samochodzie pozostawione bez opieki
fot. Fotolia

Matka w środku nocy zostawiła w samochodzie miesięczne dziecko! Jak tak można?!

Gdyby nie anonimowe zgłoszenie, mogłoby dojść do tragedii. Mężczyzna zobaczył w środku nocy niemowlę pozostawione bez opieki w samochodzie. Matka miała prawie promil alkoholu we krwi!
Hanna Szczesiak
Niemowlę w samochodzie pozostawione bez opieki
fot. Fotolia

Pijana matka zostawiła dziecko w samochodzie

W Koszalinie, około 3.30 w nocy, przechodzień zobaczył w zaparkowanym samochodzie dziecko bez opieki. Mężczyzna od razu wezwał policję. Gdy patrol przyjechał na miejsce, okazało się, że w samochodzie jest miesięczne niemowlę. Matka dziewczynki przyszła dopiero po przyjeździe funkcjonariuszy. Nie była w stanie wyjaśnić, dlaczego zostawiła córeczkę w samochodzie. Po badaniu okazało się, że kobieta miała prawie promil alkoholu we krwi! Może zostać oskarżona o narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia.

Dziewczynka trafiła do szpitala. Lekarze oceniają jej stan jako dobry, doszło jedynie do niewielkiego wychłodzenia organizmu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, nie można jednak stwierdzić, jak długo przebywała w samochodzie. 
Redakcja poleca: Nagrzane auto jest jak piekarnik! Nie zostawiaj w nim dziecka [WIDEO]
Nigdy! Nawet na chwilę. Dlaczego? Wiesz, że w nagrzanym aucie temperatura sięga nawet 65 °C! Pozostawienie dziecka na 15 minut może być tragiczne w skutkach.

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Każdego roku słyszymy o dzieciach pozostawionych w samochodzie – latem, w czasie upałów i podczas zimowych mrozów. Jaki rodzic dopuszcza do czegoś takiego?! Nie rozumiemy, jak można być tak nieodpowiedzialnym! Latem, temperatura w samochodzie może osiągnąć nawet 90°C – samochód zamienia się w piekarnik. Wystarczy kilka minut, aby doszło do tragedii. Zostawienie dziecka "na minutkę", bo trzeba zrobić zakupy, zatankować, odebrać przesyłkę czy klucze nie jest żadnym wytłumaczeniem! 

Nie bądź obojętny, reaguj!

Gdyby nie anonimowe zgłoszenie, mogłoby dojść do tragedii. Jeśli widzisz dziecko pozostawione w samochodzie – reaguj! Wybij szybę w samochodzie, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Zdarzenie z Koszalina pokazuje, że liczba nieodpowiedzialnych rodziców nie zmniejsza się. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

Czytaj także: Rzecznik Praw Dziecka przypomina - dziecko pozostawione w samochodzie może umrzeć!
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy