GRY
 
 

Jej pierwsze dziecko było małym gigantem. Nie uwierzysz, ile ważyło drugie!

Ten maluch po narodzinach ważył tyle, ile ważą półroczne niemowlaki! Nic dziwnego, że okrzyknięto go "największym noworodkiem w kraju"!

Duży noworodek w szpitalu
fot. Fotolia
O tym maluchu piszą media na całym świecie – jednak czy w tym wypadku "maluch" to odpowiednie słowo? 

Najcięższy noworodek świata?

W szpitalu Wellington Hospital w Nowej Zelandii urodził się chłopiec ważący... 7,4 kg! Malec przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, a nowozelandzkie gazety okrzyknęły go "największym noworodkiem w kraju". Nawet jeśli nie jest najcięższym noworodkiem w Nowej Zelandii, z pewnością zajmuje wysoką pozycję w rankingu!

Lekarze przewidywali, że chłopiec będzie ważył powyżej 6 kg, jednak takiej wagi się nie spodziewali. Dla jego mamy nie powinno być to aż takim zaskoczeniem – jej pierwszy syn ważył 5,4 kg.

"Mały gigant" jest zdrowy i już teraz wygląda jak 20-tygodniowe niemowlę. Zgodnie z siatkami centylowymi, maluch jest dwa razy większy niż przeciętny noworodek. Przez swoją wagę i wzrost, chłopiec już dziś mieści się w ubranka przeznaczone dla półrocznych dzieci. 

W poszukiwaniu "małych gigantów" nie musimy jechać do Nowej Zelandii. Ponad rok temu w szpitalu w Świętochłowicach przyszedł na świat Ksawery. Malec ważył 5750 gramów, urodził się siłami natury.

Ile ważyły wasze maluchy? 

Zobacz także: Źródło: essentialbaby.com.au
Redakcja poleca: Czemu zmieniły się zasady podawania wit. K noworodkom? Mówi pediatra [WIDEO]
Jeszcze niedawno noworodki dostawały kropelki z wit. K przez prawie całe 3. miesiące życia – teraz to się zmieniło. Pediatra tłumaczy, dlaczego.
Doładuj
Przeładuj