Duży noworodek w szpitalu
fot. Fotolia

Jej pierwsze dziecko było małym gigantem. Nie uwierzysz, ile ważyło drugie!

Ten maluch po narodzinach ważył tyle, ile ważą półroczne niemowlaki! Nic dziwnego, że okrzyknięto go "największym noworodkiem w kraju"!
Hanna Szczesiak
Duży noworodek w szpitalu
fot. Fotolia
O tym maluchu piszą media na całym świecie – jednak czy w tym wypadku "maluch" to odpowiednie słowo? 

Najcięższy noworodek świata?

W szpitalu Wellington Hospital w Nowej Zelandii urodził się chłopiec ważący... 7,4 kg! Malec przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, a nowozelandzkie gazety okrzyknęły go "największym noworodkiem w kraju". Nawet jeśli nie jest najcięższym noworodkiem w Nowej Zelandii, z pewnością zajmuje wysoką pozycję w rankingu!

Lekarze przewidywali, że chłopiec będzie ważył powyżej 6 kg, jednak takiej wagi się nie spodziewali. Dla jego mamy nie powinno być to aż takim zaskoczeniem – jej pierwszy syn ważył 5,4 kg.

"Mały gigant" jest zdrowy i już teraz wygląda jak 20-tygodniowe niemowlę. Zgodnie z siatkami centylowymi, maluch jest dwa razy większy niż przeciętny noworodek. Przez swoją wagę i wzrost, chłopiec już dziś mieści się w ubranka przeznaczone dla półrocznych dzieci. 

W poszukiwaniu "małych gigantów" nie musimy jechać do Nowej Zelandii. Ponad rok temu w szpitalu w Świętochłowicach przyszedł na świat Ksawery. Malec ważył 5750 gramów, urodził się siłami natury.

Ile ważyły wasze maluchy? 

Zobacz także: Źródło: essentialbaby.com.au
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy